Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kérhetek-e szakvéleményt a...

Kérhetek-e szakvéleményt a gyermekem eddigi fejlődéséről vagy az óvodának kell?

Figyelt kérdés
Az 5 éves gyermekem tavaly április óta korai fejlesztésben részesül a megkésett beszéde miatt. Ebben az évben 2 hónapja járunk heti 1 alkalommal fejlesztésre és még nem kaptam szakvéleményt a mai napig.Eddig nagyon kis mértében fejlődött a beszéde,holott rengeteget foglalkozom vele itthon. Kérem, lehetőleg szakértők,pl. logopédusok válaszoljanak! Köszönöm!
2015. nov. 2. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:

honnan nem kaptál szakvéleményt? honnan szeretnél kérni? e haragudj, de nem értem, így nem tudok válaszolni.

fejlesztés elkezdése előtt felmérték. akkor kellett volna szakvéleményt adni. ha óvodás, akkor nekik kellett volna az óvodából kikérni egy értékelést ami segít nekik a szakvélemény felállításában.

nem kaptatok akkor semmilyen papírt? akkor mi alapján kezdték el a fejlesztést?

a következő szakvéleményt a kontrollon kapod. de ehhez nincs köze az óvodának, elméletileg, ők majd a nevtanba küldik az iskolai érettségi vizsgálat miatt

2015. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ebben az évben szeptembertől hordom logopédushoz.Az óvoda kérte meg a szakértői véleményt tavaly,akkor kaptam is egyet. Azóta semmi.Ilyen esetben én is kérhetek vagy az ovinak kell kérnie a szakszolgálattól?
2015. nov. 3. 16:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2015. nov. 3. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:
6 év alatti gyerek szülője elvileg kérhet a Szakszolgálattól kivizsgálást, de lehet, hogy visszaküldenek a nevelési tanácsadóhoz. Mindenképpen gyorsabb, és hatékonyabb, ha az óvoda kér. Ráadásul akkor írásba is kell adniuk, amit találtak,és akkor kaptok ingyenes fejlesztést. Mondjuk nem értem, ha 5 éves, akkor már az oviban is kéne járnia logopédushoz, heti 2 alkalommal, nem?
2015. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

akkor azért nem kaptál újból szakvéleményt mert senki nem kért. egyébként nem is kell. 5 éves, iskolába nem megy még, te látod, hogy fejlődik-e :)

ha felmérik a gyereket akkor ugye leáll a fejlesztés és a teszteket csináltatják vele. persze ha szeretnél akkor kérhetsz, de értelmét nem látom, nyilván a fejlesztő is így gondolja. majd 1 év múlva a sulikezdés miatt rengeteg felmérés lesz, akkor kiderül mennyit fejlődött és miben kell rákapcsolni :)

2015. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. nov. 5. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!