Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Diszfázia!? Kérem szépen...

Diszfázia!? Kérem szépen akinek a gyermeke hasonló betegségben szenved! Kérlek írjatok, hogy ki hogyan tudja segíteni a gyermekét?!

Figyelt kérdés

2015. szept. 25. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahol diagnózist kapott a gyerek, fejlesztést is elő kellett írjanak a számára.

Nehéz ügy, hogy ha sajátos nevelési igényű (SNI) kategóriába sorolták, akkor a pedagógiai szakszolgálat logopédusa már nm foglalkozhat vele, mert ő csak az alapellátásban tevékenykedhet, viszont az SNI-ket ellátó utazótanári szolgálat finoman szólva hézagos. A jegyzőnél kell erőszakoskodni, neki lenne a dolga megoldani a problémát. Csak persze ő sem tud beszédindításban jártas gyógypedagógusokat teremteni, és pláne nem kötelezni őket, hogy kössenek szerződést a megfelelő intézménnyel.

Addig is, ha van rá módotok, magánúton érdemes szakembert keresni. Mozgásterápia (TSMT vagy Ayres) és beszédindítás a kulcsszó. Aztán pedig a foglalkozásokon kapott otthoni feladatok rendszeres, kitartó gyakorlása.

Hosszú menet lesz, mert sajnos olvasás és írás problémák is várhatóak iskoláskorban a diszfáziás gyerekeknél, de ezek nagyon sok munkával szépen korrigálhatók.

2015. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt. Önmagában nem elég, de jó ötleteket találsz rajta.

[link]

2015. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi magán úton jutottunk el fejlesztő pedagógushoz (a Nev.Tant. mindenképpen el szerettük volna kerülni), ahol kiderült, hogy ez a problémája. Jár TSMT- re és csoportos GMP terápiára. Rengeteget javult 1 év alatt is. A házifeladatokon kívül megvettem Gósy Mária könyvét, és még azt is használjuk itthon. Írj, ha még kérdésed lenne, szívesen válaszolok.
2015. szept. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Nevtan valóban tragédia, mi is voltunk, meg is állapították a zavart, és annyit mondtak, hogy foglalkozzak vele én otthon, mert nekik nincs rá kapacitásuk. Utólag tudtam meg,hogy ez SNI, és járt volna terápia. 3 évesen még csak 1-2 szót mondott, és iszonyú hisztis volt, mivel nem érette, hogy mi folyik körülötte.

Én is a GMP könyvekből fejlesztettem, meg az Én is tudok beszélni könyvből. TSMT-t is csináltuk, de szerintem az nagyon kemény egy 3 éves gyereknek, az enyém nem nagyon volt rá hajlandó. Ayres az jobb, ha azt találsz, az nagyon jó.

Finommotorikát mindenképpen érdemes fejleszteni, az összefügg ezzel, rajzolás, gyurmázás, gyöngyfűzés.

2015. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi most várjuk a hivatalos papírt a szakértőitől, hogy kaphassa az oviban a fejlesztéseket. De sajnos nem vagyok túl bizakodó a "minőséget" illetően, ezért mi magánúton járunk fejlesztésekre ( másfél éves kora óta járunk, mert ugyan a diszfázia nem derült ki, de volt egy jókora adag lemaradása a korosztályától minden téren) Csináltunk 2-3 TSMT gyakorlat sort (ezt másfél évesen kezdtük, egy tréning 8 hét, azért hagytuk abba, mert jött a tesó és állapotosan nem akartam emelgetni), szerintem sokat segített. Tavaly óta jár hrg terápiára (vízi tsmt-nek is nevezik), nagyon jó, imádja, sajnos csak heti egyszer fértünk be. Jelenleg Ayres terápiát kap, ami azért is jó, mert ha velem dacol is itthon feladat végzés közben, a terepautának megteszi, amit kér. A beszédvizsgálóban kiderült, hogy petyhüdtek az arcizmai, javasolták, hogy nézessem meg Dévényessel. Helyette Pfaffenrotoshoz vittem (ugyanúgy manuális technika, csak nem fáj a babáknak-gyerekeknek, én teljesen a híve lettem), a teljes testre kap masszást egy ideig, mert nagyon ráfér. Plusz logopédushoz járunk, aki az elejétől kezdi az egészet, a hangképzésnél, helyhatározók megtanításánál, stb. Ő is a Az én tudok beszélni könyvet használja, a beszédjavítós hölgy is ezt javasolta otthoni használatra, van hozzá segédkönyv is, ami alapján használni kell. Szóval a mi jelenlegi életünk:

Heti 1 hrg, 1 Ayres, 1 Pfaffenrot, 1 logopédia

ha megjön a papírunk, akkor az ovis, utazó logopédus is foglalkozik vele elméletben heti háromszor.

2015. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!