Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sokat várok el a 9 évesemtől...

Sokat várok el a 9 évesemtől szerintetek?

Figyelt kérdés

Őszinte véleményekre lennék kiváncsi.

Ti ezeket elvárnátok egy 9 évestől?

-tartson rendet a szobájában

-ágyazzon be reggel (nem kell centire)

-tisztességesen mosson fogat,arcot és fésülködjön

-rendesen rakja el a levetett ruháit (nálunk gombóccá gyúrva landol a szekrényben vagy elsőre landol a szennyesben csakhogy ne kelljen összehajtani)

-ne mászkáljon cipőben a a lakásban

-ha megbeszéljük melyik műsort nézheti meg,akkor ne "csaljon" rá még 10-20 perceket

nem is folytatom.

Tehát ilyen és ehhez hasonlók,amikről én úgy gondolom,hogy bele kell,hogy férjen,ha már kezdetektől fogva így van nevelve,tehát nem újdonság neki egyik szabály se.

A kérdésem az lenne,hogy Ti mikor szólnátok rá,illetve mikor büntetnétek.

Lehet rosszul csinálom,de én bizony nem bírom megállni,hogy minden egyes dolog miatt ne szóljak.

tényleg mindig szólok.

Hülyeség?

Napi szinten 5-10 dolog,hogy ezt nem így kellett volna.

Nem csúnyán,nem gonoszkodva,de én azt hittem ezzel segítem és megtanulja,de látom,hogy nem.

Nem akarom a kicsi lelkét alázni.

Ma is majdnem sírva ment iskolába,mert 3szor kértem meg,hogy még ne vegye fel a cipőjét,el is magyaráztam,hogy miért nem,de csakazértis felvette és mászkált a lakásban.

Ti hány ilyen után "büntetnétek" úgymond,vagy szólnátok?

Korrekt hozzáállást kérek,segítséget,mert tényleg jót akarok mindannyiunknak.


2015. febr. 12. 07:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kedves 9es!

Csak délelőtt van iskolában,jön haza ebédelni.1.ben 2 hónapot volt napközis,de sok volt neki,így kivettük.

Az együtt készülődéshez azt írnám,hogy mindig,de mindig együtt készültünk,éveken keresztül bölcsi,ovi 1.,2. osztályban is végig.December óta nem megyek dolgozni,azóta van,hogy bizony nem együtt csináljuk mindezt és "elcsalja" az alaposságot.

De mindenkinek köszönöm a választ,szóval ne szóljak mindig mindenért és együtt rakjunk rendet.

Mert a rendből nem vagyok képes engedni.

forgalmas helyen lakunk 2 naponta annyi port,mocskot söprök össze,hogy rémisztő.

2015. febr. 12. 09:08
 12/21 A kérdező kommentje:
10est akartam írni,de tényleg mindenkinek köszönöm!
2015. febr. 12. 09:09
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod,csak nem szabad túlzásba esni. Engem is igy neveltek. 11 èvesen már mostam,takaritottam a hugommal együtt,m anya dolgozott. Nem lett semmi bajom ettől. Sokszor vissza szoltam èn is kamaszkènt,de most 25 èvesen már tudom,h csak jot akart...minden nevelès kèrdèse ès cipőben mászkálni a lakásban 9 èvesen èn sem hagynám....
2015. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az elvárásaid szerintem nem túl nagyok, de ne reggel akard elpakoltatni a játékokat és ne reggel derüljön ki hogy nem az van az iskolatáskában aminek lenni kellene, ezeket már este lefekvés előtt el lehet rendezni.
2015. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mondd neki azt, hogy ha nem úgy öltözik, pl. rövidujjút vesz hosszúujjú helyett, akkor Te fogok előző este kikészíteni, hogy másnap mit kell felvennie. Talán ez használ.
2015. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Este kérd meg, hogy készítse ki a holnapi holmiját, és lefekvés előtt pillants rá neki, hogy jó lesz-e az úgy.

Cipőt közvetlenül indulás előtt húzzon, ha nem akar sepregetni maga után minden egyes cipőbentrampogás után.

A ruháit igenis szedje össze maga után, de lehet, hogy ha együtt hajtjátok össze vagy te hajtod ő elrakja v fordítva akkor jobban odafigyel majd. biztos nem akar rosszat csak már fáradt és ezért szétszórt a figyelme.

az ágyneműt igazítsa meg, ez kb 1 perc ébredés után...

tv-zés: ha észrevenném a csalást, másnap nem kapcsolhatná be az tuti!

visszaszólás: hááát, kényes ügy. kamaszodik, de azért mindent nem szabad eltűrni. Én mindig meghallgattam őket, elmondhatta, de nem volt mindegy hogy hogyan, milyen hangnemben, szóhasználattal... ha nem tetszett ahogy beszélt, igenis jeleztem nekik, ugyanez fordítva is működött, és talán ezért is, de szerencsére nem fajult el sosem ez a dolog túlzottan. esetleg olvass el néhány kommunikációtréninges anyagot, nekem segítettek, komolyan!

a tisztálkodásból én sem engedtem sosem, igenis mosakodjon meg, fésülködjön meg, ha nem csinál frizurát nem érdekel az ő dolga, de minimális ápoltság elvárható! nálunk a dezodort volt nehéz megszokniuk, egész sokáig minden reggel rá kellett kérdeznem.

táska és sulicucc pakolással kapcsolatban amit elvártam tőlük: amikor hazaérünk az uzsicuccot meg kulacsot vigyék ki a konyhába, a tesicuccot dobják a szennyesbe. még aznap, tanulás után készítsék össze a másnapi táskát, tesicuccot rakják be maguknak. egy darabig rákérdezgettem, hogy kivetted-beraktad stb ,aztán rájöttek, hogy ha nem viszi ő kap fekete pontot, ha nem teszi ki a kulacsát, neki nem lesz innivalója, ha nem szedi ki a féligrágott szendót, neki nem lesz fini friss tízóraija... ennyi

túl sok szabályt és elvárás nem jó, de a minimális dolgokat azért igenis el lehet várni, hogy megszokja, neki is vannak "kötelezettségei" elsősorban önmagával szemben, talán ezt a legnehezebb megértetni velük. kicsit gonold át, mik azok a dolgok, amik felett szemet tudsz hunyni, és mik azok, amik szerinted fontosak annyira ,hogy megoldást találjatok rá. mert amúgy az is jó, hogy ha a gyerektől kérsz segítséget, neki milyen ötletei vannak. nálunk pl a lányom azóta frizurázik reggelente (csak szolidan, de addig még a sima fésülködésért is többször kellett szólni), amióta felvetettem, hog nézze meg, a többi lánynak milyen jópofa változatos nap mint nap a haja, és hogy neki is lehetne ilyen, ha picit jobban odafigyelne és hogy próbálja csak ki, milyen jó érzés reggel egy tuti frizivel nekivágni a napnak. mondta, hogy talán egy új frizura jó lenne... elmentünk együtt a fodrászatba, átnéztünk néhány mappát, kikértük a fodrász tanácsát és vágattunk neki egy jól variálható alapfrizurát. semmi extra, de ő élvezte a megújulást. csak ennyi kellett neki, hogy picit ráirányítottam.. azóta minden reggel van 5 perce a hajára, tökjó dolgokat talál ki magának, néha én is besegítek. nem viszi túlzásba, de túllendült a nemérdekeltotálnemfontos hozzáállásán. és azóta a hajmosás sem kínszenvedés, ugyanezért.

2015. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%

nem olvastam el a válaszokat mert indulok a gyerekért, de érdekel mit írtak mások, este elolvasom :)


igazából ezek nagy részét az 5 évesemtől is elvárom. az, hogy cipővel mászkáljon a lakásban, hát, nem is tudom, biztos sárkány lennék ettől, enyémnek szerencsére még soha nem jutott eszébe, mondjuk mi se megyünk vissza cipőben, akkor is levesszük ha csak 2m-t mennénk!


tényleg nincs tapasztalatom 9 évessel, de leírom nálunk hogy van, hátha megtetszik neked :) van egy feladattáblánk :) általában 6-7 feladatot teszünk fel rá, ezek heti dolgok, vasárnap letöröljük és ha mással van gond, akkor mást írunk fel.

most szoba rendrakás, egyedül öltözés, egyedül fürdés, alapos fogmosás, 5 pohár víz ivás/nap van a táblán :) ezekben lustult el, mostanában nem csinálja, vagy nyekereg :)

szóval felírtuk és minden nap csillagokat kaphat. persze kap is, mert ha feladattá válik, nem elvárássá, akkor csinálja. vasárnap összeszámoljuk a csillagokat és ha megvan az általam elvárt mennyiség akkor a boltban választhat valamit. most ne nagy ajándékra gondolj, olyat választ amit egyébként is megkapna, pl. joghurt, tejszelet, vagy ha valami ruhaneműre szüksége van :D igaz, lehet 9 évest már ilyen szinten nem lehet becsapni, ezt te tudod, de nálunk nagyon bejött! :)

2015. febr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Èn csak földre dobált ruháèrt szolok minden nap illetve földre dobot kabátèrt sapkáèrt illetve szenyes ruhákèrt ha nem a szennyes tartoban vanak .hètvègèn szoktam rendrakás miatt szolni hogy hetente 1x csináljanak egy kis rendett a szobában könyveket a helyère stb .illetve minden nap szolok nekik hogy a cerezájukat hegyezèk ki .cipöèrt nem szolok mert nem kell azt utoljára veszik fel nálunk .fogmosásèrt nálunk is szolni kell minden este .illetve fürdèsèrt hogy idő van de èn nem büntetek ilyenekèrt ,èn feleselèsèrt verekedèsèrt ,büntetek.
2015. febr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem kezd önállósodni és egyre kevésbé fog működni az,hogy megmondod,mit csináljon.Ha a gyerek nem érzi magáénak a feladatot,mert a Te feladatod volt eddig betartatni vele a Te szabályaidat,itt az ideje leülni és beszélni vele,hogy mi az,amit ő hajlandó vállalni és azt viszont számon lehet kérni rajta.
2015. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ėn a szobát és az öltözködést meghagyom saját belátása szerintinek,viszont a közös területeket,amiket én takarítok, az én szabályaim szerint kell használni.Persze tippeket adok,hogy mondjuk jó lenne a sapka,mert hideg van,vagy az esernyő,mert esni fog,de nem kötelező.Ha elázik,elázik.Legközelebb visz,ha nem akar.Ugyan így a sulitáska is az ő felelőssége.Persze terelgetni és segíteni a megfelelő irányba szükséges,de a döntés az övé.A büntetés viszont felesleges.Mondjuk én viszem suliba kocsival.De ha nem készül el időben,nincs várakozás,sürgetés,kiabálás,az autó elmegy nélküle.Viszont minden feltételt biztosítok ahhoz,hogy időben elkészülhessen.Ébresztő,reggeli,szabad fürdőszoba.A többi már rajta múlik,az ő felelőssége.
2015. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!