Folyton aggódó gyermekemmel mit tegyek?
Sok oka lehet, pl látott/hallott valamit, amit nem tud feldolgozni (pl valaki "mesélt" a mindenhol ottlévö fertözékröl, vagy olyan megjegyzést tett, hogy a felnötteknek borzasztó rossz sora van, esetleg a TV-ben a híreket hallotta, stb).
Megpróbálhatod megkérdezni, hogy pl miért gondolja, hogy még nem elég annyi fogmosás, mitöl lenne olyan nagyon piszkos, vagy miért el a haláltól. Ha így nem válaszol akkor meg lehet próbálni eljátszatni: babák vagy játékállatok a szereplök és az egyik (ezt kezeled te) megkérdezi a másiktól, hogy szerinte miért kell borzasztó sokáig fogat mosni - akkor a legtöbb esetben a másik játék nevében elmondja a gyerek.
Ha nem jutsz semmire egy-két napon belül, akkor mindenképpen menj vele gyermekpszichológushoz, mert ez nem lehet tartós állapot, ettöl komoly baja lehet.
valaki "tele tömhette" ilyenekkel.
vagy az ovis társa
vagy idegen cukros bácsi
vagy akár a nagymama (mi mamánk mindig arról beszél, hogy ha majd ő meghal, meg a temetése, így meg úgy..)
Sajnos az utolsónak is igaza lehet, anyukám nagyon aggódós, és mostanában sokszor volt vele. :(
Már beszéltem anyuval erről, hogy ne viselkedjen így, mert megijed a fiam, de nem tud kibújni a bőréből. Ő ilyen.
Nem merem már meggyújtani vacsinál az adventi koszorút, mert a gyerek folyamatosan arról beszél, hogy mikor fújjuk már el, meg hogy mi lesz, ha tűz lesz. :(
Jobb lett a helyzet az utóbbi napokban, férjemmel megbeszéltük, hogy nagyon odafigyelünk rá, és összeszedjük minden türelmünket.
A fogmosásnál megbeszéltük, hogy 3 percig kell csinálni, mérjük az időt. Az adventi gyertyákat csakazért is meggyújtom, de megbeszéltük, hogy elővigyázatosak vagyunk, nem hagyjuk doha egyedül, így nem lesz tűz, ne féljen, bízzon bennünk.
Sokat beszélünk mindenről, ezt nagyon igényli, és segít is.
Sok oka lehet, de esélyesen egy, vagy több személy (akár más gyerekek) telebeszélhették a fejét, tévében hallott valamit, sőt ,a tévé tele van a tudatalattira ható alattomos technikákkal, melyek ellen még a felnőtt psziché sincs védve.
Nevelési Tanácsadóban játékterápiával számos forrásra fény deríthető, mi okozza a szorongást a gyermekben. Még hat évesen elmondható, h ösztönösen szinte csak olyat játszik egy gyermek, mely pozitívan, vagy negatívan foglalkoztatja, tehát örömeit, élményeit, szorongásait, aggodalmát - amennyiben nem befolyásolják játéktevékenységét számottevően! Ugyanez elmondható a kisgyermekkori rajzolásról is!
Gyűjtsd össze minél több, SPONTÁN a gyermeked által készített rajzot! Lehetőleg kérdezd meg tőle, mit miért rajzolt, de ennek ne keríts nagy feneket, hanem mintha csak mellékesen érdeklődnél , h "de jó kis rajz, mi van rajta? Jé de érdekes és az ott miért? Stb." Semmit ne erőltess. Ha nem válaszol nem válaszol.
Figyeld meg, mit és hogyan játszik. Bár egy szakember kellően tud olvasni ebből. Ezért vidd NevTanba, javaslom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!