Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vehetném rá nevelt...

Hogyan vehetném rá nevelt fiamat, hogy fejezze be a középiskolát? Idén érettségizne.

Figyelt kérdés

A hátteret nem írnám le, mert kicsit binyolult, a lényeg, hogy az anyukáját 5, apukáját 11 évesen vesztette el. Apukája teljesen elhanyagolta. Férjemmel(ő az egyik bátyja) magunkhoz vettük, most lesz 19 éves és semmi önbizalma nincs, tanulni nem tud önnállóan, ha meg segítjük,akkor meg az nem jó neki. Pszichológusnál is voltunk még mikor kicsi volt.

Szóval tudja, hogy kell az érettségi az élethez, de nincs elég akaratereje. hiába mondjuk neki, hogy magának tanul, jobb lehetőségei lesznek az életben, stb. Egyszerűen utál tanulni. Vannak tervei, de azok meg olyan elrugaszkodottak, ehhez a hozzáállással, hogy nem tudjuk észre téríteni egyelőre. Edző szeretne lenni, de ahhoz is kell némi tanulás.

Olyan sültgalamb váró típus.

A flegmaságot nem is említem, mint hátráltató tényező...


Tudtok valami jó ötletet adni, hogy befejezze a sulit?


2010. jan. 28. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ebben az esetben már nem ártana némi szigort bevezetni.

Az ész érvek, és a pátyolgatás nem használt. Jöhet a bekeményítés. Katonai iskola (itt szerezhet érettségit, ha akarja ha nem), vagy csak simán katonaság. (Onnan még tovább is fejlődhet, és normális fizetésű munkája is lehet)

Éreztetni kell vele, hogy ez most nem üres fenyegetőzés. Ha nem érettségizik le, katona lesz.

Előre szólok, lázadozni fog, méghozzá olyan szinten mint eddig még soha. Ilyenkor egy "atyai" pofon még bele fér.

Az a helyzet hogy minden ember más.

A gyereknevelés olyan, mint a póker, akkor leszel sikeres, ha az első 10 percben felméred, hogy kivel állsz "szemben".

Amikor hozzátok került, akkor kellet volna kiismerni, hogy nála melyik nevelési módszer a célra vezető. Nála a mérsékelt szigor, intenzív jutalmazás, de nem túl gyakran, és a fegyelem, és tisztelet folyamatos fenntartása lett volna az.

2010. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Elfelejtettem oda írni, hogy ifjúság, és devianciaszociológiával foglalkozom ;)

2010. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz, hogy írtál. Kiismertük, ezzel nincs is gond. Igazából helyén lenne az esze csak rettenetesen lusta. Szigor is van rendesen, már-már attól félek, hogy sok is.

Ha az iskola nincs terítéken ,akkor rendes jól nevelt és segítőkész hisz ezt a példát látta tőlünk.

(Ez a fránya kamaszkor!)


Ez a katonásdi jó... :))

2010. jan. 28. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az enyéimnek el szoktam mondani, hogy nem miattam kell, hogy tanuljanak, felőlem úgy cseszik el az életüket, ahogy akarják, csak vállalják érte a következményeket. Ez hatni szokott.
2010. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt is mondtuk már neki nem egyszer.

Próbáltuk motíválni is kicsit drágább ajándékkal, de ez sem hat.

Úgy néz ki, hogy az hat rá, hogy felhívtuk a figyelmét arra, hogy a 3,5 évet ha már végigszenvedte, akkor az a 4 hónap már féllábon is kibírható. Ha ezt elszalasztja és később benő a feje lágya, akkor is legalább még 2 évet elvesz az idejéből, h leérettségizzen. Ezen elgondolkodott. Talán... Mindenesetre szemmel tartom. :))

köszi a segítséget.

2010. jan. 29. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, az én bátyám 16 évesen otthagyta az iskolát (nem egészen önhibájából, de mindegy), aztán 20 évesen megpróbálta estin a barátnőjével együtt, de az félbemardt, mert a lány terhes lett...most van 2 gyereke, elvált, albiban lakik, és estin úgy tűnik végre befejezi a gimit. közben éjjel dolgozik, egyben lehúz 16-20 órákat, nappal 4 órát alszik, fizeti a gyerektartást....könnyű ám ilyesmibe belecsúszni, kimészni annál nehezebb. 31 lesz a nyáron. pedig ha tudnátok,milyen esze van.
2010. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy gaz nem leerettsegizni. Mert az, a hulye is megcsinalja. Nem beszelve arrol, hogyha (hivatasos) edzo akar lenni, ahhoz bizony foiskolara kell jarni, ahhoz meg kell az erettsegi.

16/L

2010. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!