Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy a 4 éves...

Mit tegyek hogy a 4 éves kislányom megértse azt hogy ha beteg a gyógyszert be kell venni?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 èves tegnap dèlelött a bölcsibe semmi baja nem volt.Dèlután már se enni se inni nem akart ès belázasodott nem igazán birtuk a lázcsillapitot beadni neki mert rugott kapálozott .Ma reggelre megint belázasodott de ma is a gyógyszer felèt kilökte a kezemböl ugyhogy mèg adtam neki egy felet.Lehetsèges hogy a bölcsibe kapott el valamit?
2014. jún. 21. 05:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen mit keres a bölcsődében ??? Egyébként szimplán elmagyarázod, hogy ha nem veszi be nem fog meggyógyulni, rosszabb lesz az állapota és mehet a kórházba. Nálunk ez beválik. A gyógyszer beadásban ne ő irányítson, akármilyen rossz is be kell neki adni. Én nurofen fecskendővel szoktam mindent a szájába nyomni, meg kap utána inni. Ha nyugisabb állapotában van, akkor lekenyerezem egy szem cukorral, hogyha beveszi megkapja stb. Ha nem megy, akkor is beadom, mert az ő érdeke.
2014. jún. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám legtöbbször porrá törte a gyógyszert, egy kiskanálkanál lekvárba belekeverte, és úgy adta oda nekem. :DD Talán próbálkozz meg ezzel. :)
2014. jún. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves 2! Jó az ötlet, de 4 évesnek szuszpenziót adnak, ami édes, nem kell álcázni :-).


Persze, hogy elkaphatott valamit a bölcsiben. Ha tetszik neki, ha nem, a gyógyszert be kell adnod. Egy 4 évessel már lehet beszélni, megérti. Kislányom is 4 éves, simán megérti, hogy ez nem az ő döntése.

2014. jún. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 1 éves kora óta üditőbe, vagy szörpbe keverek mindenféle gyógyszert neki, így nem is kell tudnia, hogy gyógyszert kap
2014. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha lázcsillapításról van szó, akkor fogsz egy lázcsillapító kúpot és a fenekébe helyezed és meg van oldva.

De amúgy szépen elmagyarázod neki, hogy ő most beteg és kell a gyógyszer, különben nem fog meggyógyulni, rosszul lesz, kórházba kerül, oda te nem tudsz vele menni, ott kell neki egyedül lennie, amit nyilván nem szeretne, stb.

Ha még így sem, a láz, komoly fertőzés nem játék, fogod és beadod neki, akár akarja, akár nem, figyelsz arra, hogy nyelje le és ne köpje ki. Ennyi.

Amúgy már miért ne kaphatott volna el a bölcsibe valamit? Naná, hogy elkaphat. Elvégre a közösségekbe számos beteg gyerek is szokott lenni.

2014. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma voltunk ügyeleten irtak fel a gyereknek kúpot meg valami B6 vitamimz tartslmazó injekciós ampullát amit nekem kell folyadèkba adni az hányingerre van de a lányom nem hányt csak egyszer.Dèlután volt mèg láza de adtam neki 7.5 ml nurofent szèpen bevette most inni is iszik már bár azt is másfèl litert kène a mai nap de csak egy litert sikerült
2014. jún. 21. 21:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Boribon beteg című mesekönyvet, és ha jól tudom, van valami betegséges Bogyó és Babócás történet is. Nálunk Boribon sokat segített:-)
2014. jún. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hála az ègnek az èjszakát átaludtuk nem volt láza a gyereknek
2014. jún. 22. 07:02
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as, azért álcázta, hogy ne tudjam, hogy gyógyszert veszek be. :D Makacs voltam, mint az öszvér, nem lehetett belém diktálni máshogy. :)


Kérdező, örülök, hogy jobban van a kislány! :)

2014. jún. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!