Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnék jól nevelni? A...

Hogyan tudnék jól nevelni? A különböző csínytevéseket hogy oldjátok meg? Én van hogy kisebb haj húzással, vagy büntivel.

Figyelt kérdés

A 4 éves kisfiam az oviban jól delel, most,hogy itthon vagyunk nem akar,pedig fáradt. Lefeküdtem mellé néztük a mesét, én kicsit szundiztam erre ő elkezdte rám tenni a lábait, hiába mondtam nem szabad. Utána elkezdte piszkálni az orromat erre én megharaptam kicsit a kezét. Nem vagyok rá büszke, de már kész voltam. Tudom vmi új módszert kell kitalálnom mindenre, a nevelésére is. Nektek mi jött be?

Most rossz anya vagyok?


2009. dec. 28. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát megmondom őszintén,h sztem pont a rosszabbik módszert választod.Most csak a haját húzgálod,meg harapdálod,de ha nagyobb lesz,majd jönnek a kisebb pofonok,aztán nagyobbak,mert már ő is nagy lesz,végül a verés,h "használjon".Ez nekem kicsit gyerekes-beleharapok,meghúzom a haját...

Rá kell szólni.Egyszer,tízszer,százszor,következetesen,mindig.Ha nem használ,lehet büntetőszék,ahova annyi percre ülteted,ahány éves,és ahányszor felkel,annyiszor ülteted vissza.Legyen következménye annak amit csinál,pl ha rugdos alvás helyett,akkor menjen egyedül feküdni,ha szétdobálja a játékait,vedd el tőle ami meg nem érdemli,h visszakapja.Amit most csinálsz,az csak arra tanítja,h agresszívan kell lerendezni a problémáit-mert bármennyire kis dolog a hajhúzás,harapdálás,akkor is agresszív.

2009. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát, te is érzed, nem a legjobb út, ha a haját húzod, megharapod, hiszen ő pontosan ezt fogja tenni a többiekkel, ha bármi van. Aztán majd szégyenkezel, pedig tőled tanulta, hogy ez a "megoldás".
2009. dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom , hogy nem így kell. De mikor már10x elmondom, hogy nem szabad. Főleg amikor a mamáknál vagyunk akkor tör ki rajta jobban. Nem bántom, de van hogy hiába mondom. És olyan mintha idegesebb lennék annál inkább csinálná. Ha itthon vagyunk kicsit más, jobb.

De azért még nincs késő változtatni, ugye?

Ti més sohasem csaptatok rá egy kicsit sem pl. a kezére a gyerekeiteknek?

2009. dec. 28. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Le kell tenni, szépen elmondani neki, hogy most pihenő van, esetleg egy rövid mese előtte, amit mondasz, hogy csak egy lesz, és utána hagyd ott, csukd be az ajtót. Ne nyitogass be hozzá, ha hisztizik, max teljesen nyugodtan szólj hozzá 2 szót, hogy most aludni kell, majd utána jössz megint, és menj ki. Ne feküdj mellé, ne szórakoztasd semmiképp. Nem vagy rossz anya :) Sok sikert!
2009. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok.

Nem,nem csaptam még se a kezére,se a fenekére,se máshova.Baromi fárasztó gyereket nevelni,szó se róla,de lassan mindennek megvan az eredménye.4 gyerekem van,ha nem lennének megnevelve,iszonyú káosz lenne.

Abban,h sosem ütjük meg a gyerekeket már jóval a születésük előtt megegyeztünk az apjával.Ő kapott eleget a saját apjától,és nem akarta a saját gyerekeire továbbvinni.

2009. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Gratula a négy gyerekhez. Azt szeretném meg kérdezni, hogy mikor már nagyon ideges vagy hogy vezeted le a feszültséget? Meg ha a gyerekek nem értenek, vagy nem bírsz velük, hogy oldod meg? Nekem három gyerekem van és néha elszakad a cérna. Nem szoktam megverni Őket, de a fenekére vagy a kezére néha kapnak és nagyon bánt utána a dolog. Nem akarom ,hogy ezt tanulja meg, de néha tényleg nem bírom. Mennyi idősek a gyerekek?

2009. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

7, 5 és fél,és az ikrek 3 és fél évesek.Nekem szerencsés természetem van,meglehetősen nyugodt és türelmes vagyok.Mikor szakad a cérna,átmegyek a másik szobába,beülök valamelyik ágy sarkába,olyankor fél perc múlva már jön is a sok bűnbánó a puszikkal.:))Nem mondom,h nem szoktam kiabálni,de rájuk nem ütök.Bár néha nehéz megállni.:DDD De nálunk ez egy sarkalatos pont,h a gyerekeket nem ütjük meg- a férjem 8 évesen saját kérésére került állami gondozásba,annyira brutálisan verte az apja.Ő akkor eldöntötte,h soha,egy ujjal nem nyúl a gyerekeihez.Ő még türelmesebb mint én.:)

Mindenféle egyéb módon próbálok embert faragni belőlük,eddig még úgy érzem,sikerült.Sokszor megdicsérik őket az utcán,boltban,h milyen jólneveltek.:)Persze majd ha felnőttek,akkor derül ki,h tényleg sikerült-e.:)

2009. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem ha meghúzod a haját, és beleharapsz a fülébe, az olyan mintha ő rádtenné a lábát, amikor nem szabad!
2010. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!