Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek gyerekénél nehezen indult be a beszéd ill a gagyogás?

Figyelt kérdés

Mivel tudnám a beszédfejlődést elősegiteni?

Mondókázunk, énekelünk sokat, mégis semmi. Neurológia negativ.


2009. dec. 8. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2009. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
9 hónapos. Nem akar gagyogni, amúgy mozgása rendben, értelmes baba. Nagyon el vagyok keseredve
2009. dec. 8. 23:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz gagyogás alatt, nem ad hangot egyáltalán?

Ha gagyogás alatt a beszédre hasonlító értelmetlen halandzsát érted, akkor nincs miért aggódnod, a nagyobb nálunk sem gagyogott, hanem egy éves kora után irtozatos tempóban elkezdett beszélni és azóta is beszél meg beszél meg beszél.. A nagydumás ovónő azt mondta, nem hiszi el ilyen nincs hogy még őt is túl dumálja. Mindenki a csodájára jár, gyönyörűen, mondatokba, hatalm,as szókinccsel beszél másfél 20 hónapos kora óta.

A kicsi meg folyamatosan gagyog, őérte meg azért aggódunk mert folyékonyan tudja mondani, de még a hangok sem hasonlítanak a magyarban használtakra. (de ő is már 16 hónaPOS)

2009. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18-20 hónapos kora óta
2009. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom se gagyogott, se heö, se beö, semmi. Semmi szótagismétlés. Sikkangatott és nevetett. Már én is aggódtam. Aztán egy éves korára mondta hogy szia, meg cica. Most másfél éves és két szavas mondatokat is mond! Az unokatesója, aki viszont rengeteget gagyogott még csak pár szót mond!

Ne izgulj!

2009. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. Írj valamit légyszí, hogy milyen hangokat hallat a 9 hónapos kicsid, de így első blikkre azt mondom, hogy nincs semmi baj, 9 hónaposan az enyém se volt "bőbeszédű", most már elmúlt egy éves, és be nem áll a szája, persze érteni nem értjük :)
2009. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne aggódj, főleg ha a doki is azt mondja rendben van a gyerek. Minden baba más. Én 1 évesen kezdtem el kiabálni, gőgicsélni, a nővérem viszont 5 hónaposan. Ha minden egyéb rendben van vele akkor nem kell aggódni. :)

2009. dec. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nincsen semmi baj, idővel elkezdni :) valakinél ez később alakul ki (főleg a fiúknál, az én öcsém sem akart rendesen beszélni, és mikor elkezdett, akkor is beszédhibás volt, most meg be nem áll a szája, és drámatagozatos gimibe jár :) )
2009. dec. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, egy 9 hónapos baba ilyen szempontból még nagyon pici!!! Sok kisgyerek még 1,5-2 évesen is csak a gagyogás, halandzsázás szintjén van, és csak néhány egyszerű szót mond. Lehet, hogy csak később fog beszélni, de ez egyáltalán nem olyan probléma, mint ahogy az ember elsőre gondolná. Szóval légy türelmes, beszélj hozzá sokat és meglátod előbb-utóbb fog ő gagyogni.

Nekem egy nagyon fejlett, okos, kiváló memóriájú 21 hónapos kisfiam van, aki mindent (!) megért a beszédünkből és a cselekedeteivel igazolja is mindezt. De beszélni még ő sem akar! Az apukája, a nagymamája, a dédnagyapja mind 3 évesen kezdtek el beszélni. Genetika. Mit tud az ember tenni? Csak várni kell türelemmel.

2010. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!