Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom 5 éves nagycsoportos...

Beatrix 0120 kérdése:

Kislányom 5 éves nagycsoportos . DE sajnos nem beszél az ovónőkkel és az ovodán belül a gyerekekkel sem csak szülői jelenlét mellett válaszolgat, de velünk hangosan komunikál a folyoson is. Mivel tudnám rávenni hogy megszolaljon?

Figyelt kérdés
NEVTANBA HORDOM MÁR 1 ÉVE eddig ez sem segitett,most csoportba kerül hasonló gyerekekkel. Vajon ez segit a problémánkon?
2013. szept. 11. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszihologus mit mond??
2013. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez gyerekpszichológus területe, asszem szelektív mutizmusnak hívják, de nem biztos


[link]


[link]

2013. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is erről van szó (elektív vagy szelektív mutizmus) mindenképpen pszichológus kell !

egy óvónő ismerősöm mesélte hogy nálunk is volt egy ilyen kislány, egyáltalán nem beszélt, viszont ha anyukája ott volt, akkor még verset is szavalt

2013. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, szelektív mutizmus. barátnőm kislánya is ebben szenved sajnos és már szorongott is.

járnak fejlesztésre évek óta, de igazán az segített, hogy elkezdtek áthívni 1-1 kislányt az oviból. otthon beszélt velük! így rendszert csináltak belőle, majd egyszerre 2-3 kislányt is áthívtak.

már beszél az oviban azokkal akikkel otthon is

2013. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Hát ez bőven pszichológus, vagy inkább pszichiáter kompetenciája. Nálunk is volt a csoportban elektív mutista kisfiú, sőt, a lányomnál is volt egy ideig ez probléma, de nála spontán elmúlt (igaz, ő autista, amiatt jött elő a mutizmus).
2013. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen elektív mutizmus. Ismertem ilyen kisfiút, de nála javult a helyzet. 3 évesen még nem beszélt egyáltalán a csoportban (öltözőben szüleivel igen, de amint a küszöböt átlépte, "megnémult"). Később elkezdett az eldöntendő kérdésekre bólogatással és fejrázással válaszolni, majd egy másfél év múlva már beszélt a társaival, nagycsoportra meg már igazi dumagép volt. Sok türelem és megértés szükséges az óvónők, dadusok részéről, de lehet, hogy érdemes bevonni (ha van) az óvodapszichológust.
2013. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár én mindig picit fiatal vagyok ehhez a témához, valamilyen szinten letudom írni a tapasztalatomat. :)


Így visszaemlékezve, nekem is ilyen problémám volt, egészen pici korom óta ... A szűkebb családi körömben szerettem beszélni, játszani, sütit sütni mamával, eljárkálni a papával, anyával és apával tv-zni, beszélgetni, testvéremmel játszani, és hasonló közösségi programokat csinálni a családommal.

Nem is tudom, mi válthatta ki belőlem ezt a dolgot ... Azelőtt igazán nem jártam gyerekek társaságában, idegen felnőttekkel is ritkán találkoztam ... Lehetséges, hogy féltem az emberektől, és az új környezettől. Ebből adódtak is problémák, mivel nem igazán nem beszéltem senkivel ... Így fej rázással, bólogatással fejeztem inkább ki magam. Ha nem eldöntendő jellegű volt a mondat, akkor nem válaszoltam rá. Kínban voltam, és nem volt ott édesanyám, aki segített volna nekem ... Ennek köszönhetően, hogy az egész óvodás éveim alatt nem beszéltem, gyakran kerültem kellemetlen helyzetekben ... Sokszor pisiltem be, és sokszor kényszerültem bele olyan dolgokba, amiket nem szerettem. Nem voltak olyan szinten barátaim, mint a többieknek, emellett kedvesek voltak velem mindvégig, talán azért, mert nem értették ennek az okát, vagy nem fogták fel teljesen ...

Emlékszem, egy idő után nekem is kellett járnom idegen emberekhez. Ők játszottak velem, képeket nézegettünk, emellett beszélgetni próbáltak velem, - de ahány szakember, annyi kudarc lett a vége.

Amint iskolába kerültem, sem lett jobb a helyzet ... Első osztályban úgy-ahogy átküzdöttem magam, mivel akkor sem beszéltem még senkivel, édesanyámon, és a családomon kívül ... Bólogattam, fejet ráztam, és sírtam, ahogy eddig tettem ... Másodikos koromban nyitottam ki a számat, de akkor is ritkán szólaltam meg. Perceket kellett várniuk a többieknek, mire összeszedtem a bátorságomat ahhoz, hogy megszólaljak ...

Időteltével, amint idősödtem, egyre több emberrel beszélgettem, és egyre több osztálytársam kedvelt meg, illetve nagyon minimálisan, de lettek barátaim ...

Azóta már eltelt jó pár év, de ennek köszönhetően nem volt túl izgalmas, vagy fényes gyerekkorom. :( Most már 18 éves vagyok. Eddig is nagyon félénk, és zárkózott voltam. Fokozatosan elkezdtem parancsolgatni magamnak, hogy menjek oda bátrán, az eladónéni nem fogja leharapni a fejemet, ha megkérdezek valamit ... Mostanra sikeredett összeszedni a bátorságomat.

Nem hiszem, hogy túl sokat, de remélem azért tudtam valamit segíteni :\ ... Anyukám azt mondta mindig, hogy "ő ilyen, majd megnyillik, majd beszél, ha akar ... "

Én amondó vagyok, hogy vigyétek társaságba, illetve közelebbi barátokat hívjatok át magatokhoz, mutassátok be nekik a kislányt.

2013. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!