Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért pisil be? Miért van az,...

Miért pisil be? Miért van az, hogy amúgy fél éve (szeptemberben kezdte az ovit) szobatiszta fiam két hete folyamatosan éjjel bepisil?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Valami trauma érte az óvodában, valószínűleg. Vagy egy társa bántja, vagy az óvó néni? Érdemes lenne bemenni, és beszélni velük, hogy esetleg figyeljenek oda, hogy na közben kivel és mit játszik a gyerek.
2009. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
így van biztos, hogy pszichés. Valamitől szorong, fél.
2009. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, valami változástól is lehet? apukájának megváltozott a m.helye, és most kevesebbszer van itthon. amúgy most éjjel megpisiltetem, és így száraz az ágy reggelre.
2009. okt. 13. 13:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez inkább valami olyan változás lesz ami rá is kihat, ráadásul nagyon. És negatív irányban. Egyébként szerintem nem pszichés, ha az lenne akkor is bepisilne, ha megpisilteted lefekvés előtt.
2009. okt. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tejet iszik elalvás előtt, vagy megfázott, attól is lehet. Nem gondolom, hogy az óvodában akkora trauma érte volna, amitől bepisil, ha tényleg pszichés oka van. Nincsen útban kistestvér? Az is fontos lenne, h. reggel felé pisil-e be, vagy amikor mélyebben alszik.
2009. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem jó az az óvoda másik után kéne nézni...


Egy gyereknek az is trauma lehet amire egy felnött nem is gondolná! Például a tömegközlekedés a buszok a zajok a sok mogorva vagy alljasképü felnött ember, rendkivül sokmindentöl félhet ami neki eddig ismeretlen volt!


Kicsit többet kellene vele amúgy foglalkozni, játszani az önbizalmát növelni..

Talán ez segíthet..

2009. okt. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igenis lehet az óvoda. Én is pont így voltam gyerekkoromban. Aztán felmondott az óvó néni, jött egy másik, és a probléma magától megoldódott.

Én már nem emlékszem, de anyu azt mondta, hogy nem voltam hajlandó róla beszélni egyáltalán, így nem nagyon tudott segíteni rajtam. Nehéz dió.

2009. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha az óvodára tippelsz az egy viszonylag egyszerű pszichológiai teszttel kideríthető. Csupán az eszköz igénye nagy. A neve világjáték. Gyakorlatilag arról szól, hogy létrehozol egy játékteret a gyermeked számára ami pontos mása a környezetének. Ez esetben hasonlítson az óvodára. Nem kell persze minimakettet készíteni a gyereknek nagy fantáziája van. Csak az elosztás legyen hasonló, meg néhány dolog benne. Ja és tudasd a gyerekkel, hogy ez az óvoda. És most ezzel fogtok játszani. Az óvónéniket és a gyerekeket bábuk szimbolizálják, ( a barbitól a medvéig bármi jó ami a gyerek számára is megfelelő szimbólum), legyen egy bábú ami őt szimbolizálja. Az első alkalommal ismerkedik vele. De utána más, kifogja vetíteni a problémákat ha van. A gyerek játékából illetve rajzából nagyon sok mindent le lehet szűrni. Gyakorlatilag ennyi idős kórban csak abból, mivel a szókincs és a kifejezőkészség verbális változata még nem olyan fejlett, hogy probléma megoldásra alkalmas legyen. Figyeld meg a játékát vagy 3x 4x és ha bármi negatívumot tapasztalsz, akkor írd meg azt. Természetesen,ha másra tippelsz akkor arra is hasonlóan el lehet készíteni az adott játékot. Privátban is nagyon szívesen segítek , ha kell.

Gyógypedagógus-pszichológus

2009. okt. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még gondolok arra is mindenhez pluszba, hogy esetleg felfázás is lehet még. Vagy a többi amit írtak.
2009. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Figyeld meg, hogy csak akkor pisil e be ha oviba megy. Ha otthon van pl. hétvégén bepisil-e. Innen megtudod állapítani, hogy az ovi miatt van e vagy esetleg otthon is kiváltja e valami.
2009. okt. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!