Egy autista gyerek később élhet teljesen normális felnőtt életet?
Arra gondolok, hogy vannak ugye enyhébb típusai is az autizmusnak. Azok az autista gyerekek akik azért fejleszthetőek, lehetnek önálló és "normális" felnőttek?
Tehát például elvégezhetnek egy szakközép iskolát vagy egy szakmát kitanulhatnak (szobafestő, asztalos, varrónő ...stb), vagy akár még egy főiskola is beleférhet nekik?
Vagy teljesen a szülőkre marad később, hogy gondoskodjanak róla?
a páro rokonságában van enyhén autista srác. lediplomázott és jó állása van. de az igazsághoz hozzátartozik, h rengetege időt, energiát és pénzt öltek a fejlesztésébe a szülők, többmillió forintot a tanulás normál költségein felül. ő képes lesz jó munkát végezni, külön, önálló életet élni egész biztosan. a párkapcsolat nagy kérdőjel, mert az érintkezés finomságait nem érzi, az érzelmek kifejezésében és fogadásában nagyon suta, tehát amikor ismeretlenként közeledik, akkor az nagyon furán hat. így,hogy nem vadidgen, hanem fokozatosan ismertem meg és ismertem ki a társasági érintkezésbeli hiányosságait, én megszerettem és elfogadtam őt. de ha leszólítana egy szórakozóhelyen, és nem tudnám, mi áll a "stílus" hátterében, valószínűleg odébbállnék, mert tapintatlannak érezném...
remélem, tudtamsegíteni így külső szemlélőként
Egy olyan felnőttet ismerek, aki autista. Az édesapjával lakik, párkapcsolata nincs, de egyébként teljes, önálló életet él. Jön, megy, dolgozik (postás), értelmes hobbija és barátai vannak, akikkel rendszeresen találkozik, bulizik, nyaral.
Egyébként minden autista fejleszthető! A korai fejlesztés rengeteget számít, de mint azt az első is írta, ehhez sok idő, energia, pénz és szülői odaadás, hit kell.
Az enyém olyan kis furi volt (beszéd és szokások terén), de egy imádnivaló bűbájos kedves kislány. Én sejtettem róla és utánajártam, 5 éves korában mondták ki róla. De az orvos szerint ha én nem nyomozok, simán csak tinédzser korában bukott volna ki a dolog a kudarcok kapcsán. Így még lehet fejleszteni, sok probléma elkerülhető.
Mivel ő magasan funkcionál, ezért jó eséllyel fog normális felnőtt életet élni, bár lesznek furiságai - de kinek nincsenek??
Persze!
Az érintettség fokától, a fejlesztések hatásosságától függ. A Heim Pál kórház kutatása szerint egyfajta ételérzékenység is lehet a háttérben, így még bizonyos élelmiszerek elhagyása is segíthet. (Tehát nem biztos, hogy jobb lesz, de 1 próbát megér.)
Einstein autista (aspergeres) volt, és tele a YouTube amerikai tehetséges auti gyerekekkel, a Merkúr kód és az Esőember is ilyen emberekről szól.
Ha nincsenek is különleges képességei, nem lesz zseni, akkor is a saját korlátain belül lehet sikeres!
Sok esetben a járulékos dolgok több gondot okoznak, mint maga az autizmus.
Én autista vagyok, nem fejlesztettek soha, nem is érdekeltem senkit soha, így senkinek se tűnt fel nagyon, hogy mennyire más vagyok. Szűk családi körben se. A tesóim közül 2-en szintén érintettek, úgyhogy nem tűntem furának. Lehet jobb is így, mert nem hagytam el magam abban a tudatban, hogy én úgyis beteg vagyok. Bár iszonyú lelki teher volt az elmúlt x év.
Tehetséges és szorgalmas vagyok, könnyen tanulok, nyelvet, szakmai dolgokat is, a munkám során használt rendszereket jobban átlátom, mint bármelyik kollégám és az alapvető szociális szabályokat is betartom. De nekik ez nem elég. Egyik helyről a másik után rúgnak ki, vagy elegem lesz a folyamatos szekálásból, és magam mondok fel.
Senkit se érdekel, hogy bármit meg tudok tanulni, bármit elvégzek, sőt szeretek dolgozni, ha nem úgy mozgok, viselkedek, és élek, mint az egységsugarú átlagember, akkor esélyem sincsen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!