A hiperaktivitás hogyan szűrhető, kezelhető, kinőhető, gyógyítható, vagy csak szinten tartható?
Jár vmilyen támogatás a hiperaktív gyermek szüleinek?
Lassan 3 éves a Kisfiam, és erős a gyanúnk sajnos (utána olvasva), hogy esetleg az lehet. Rengeteg fejlesztés létezik, de az anyagilag hosszútávon nem tudom, mennyire kivitelezhető.:( Nem tudom, merre induljuk el?
Elsőnek: ismerek egy családot, ahol két, súlyosan hiperaktív gyereket nevelnek, végtelen türelemmel. Te egy napot nem bírnál ezekkel a gyerekekkel... sőt, gyanítom egy órát sem.
Én tanítottam hiperaktív gyerekeket, ők maguk is nagyon tudnak szenvedni az állapotuktól, és ők nem akarnak hiperaktívak lenni!
Kérdezőnek: igen, ha diagnosztizált, akkor járhat támogatás, szakorvosi javaslatra. De hiperaktivitást - nagyon súlyos esetek kivételével - nem nagyon szoktak 5-6 éves kor előtt diagnosztizálni.
Elsőként szerintem próbálkozzatok az egyéni TSMT-tornával, havonta egyszeri konzultáció, kb. 5000 Ft - ennyit szerintem ki lehet bírni, és mindenképpen hasznára válik. A feladatokat otthon kell csinálni, meghatározott rendszerességgel.
Párhuzamosan neurológust, pszichiátert kellene felkeresni, ha gyanútok van. Fejleszteni sok mindent lehet, bizonyos esetekben gyógyszeresen is jól kezelhető (és ettől nem kell megijedni, mert tényleg csak annak adnak gyógyszert, akinek szükséges). Az első 18-20 évet kell valahogy "kihúzni", utána a hátrány akár előnnyé is válhat (pl. munkában).
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!
Az elsőt inkább nem minősítem, mert nem kívánok senkinek sem rosszat, de kíváncsi volnék, akkor mi lenne a véleménye, ha a saját gyerekéről lenne szó...
És Bp-en hova érdemes menni ilyen TSMT tornára? Vagy először érdeklődjünk a Nevelési Tanácsadóban?
Lehet, hogy a laikusok a játékos, engergikus, felfedező gyerekeket nevezik hiperaktívnak, a szakma azonban nem.
A hiperaktív gyerek folyamatosan "vibrál", jár keze-lába, még álmában is. A hiperaktív gyerek olyan dolgokat tesz, amiről tudja, hogy nem kellene, de egyszerűen nem tudja visszafogni magát... Folyamatos közlési kényszere van, pláne, ha még okos is... egyszerűen nem tudja magában tartani.
Gyógyszerezni csak azokat szokták, akiknél a neurológiai háttér igazolt (nem minden esetben), és azért, mert a gyerekek is szenvednek az állapotuktól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!