Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 11 éves lányom,...

Van egy 11 éves lányom, folyton babázik stb. nem érdeklik őt az olyan dolgok, . Viszont nmár fejlődik a mellbimbója és van szőr a honalja, láttam furdésnél. MIkor mondjam el neki ezeket:sex, mezi? NEmakarom hogy megijedjen az elsőnél. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 21:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Én azt nem értem, hogy ha már érik testileg, akkor miért ne babázhatna? Ez a normális viselkedés ilyen korban. Viszont tényleg jó lenne, ha minél előbb beszélnél vele a menstruációról, nehogy megijedjen, hogy miért vérzik a puncija.
2012. júl. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
El kell mondanod, de ne görcsölj rá, mert a gyerek egyből megérzi, hogy valami nincs rendben és megijed. Amúgy ötödik osztályban már van iskolai felvilágosítás, amit védőnők csinálnak, de jobb lenne, ha te beszélgetnél vele ezekről a dolgokról. Lehet, hogy nem tud mit kezdeni vele, és csak úgy csinál, mintha nem érdekelné. Amivel nem foglalkozom, az nincs, ez normális védelmi reakció, ha valami kellemetlent szeretnénk elkerülni. De muszáj neked beszélned vele, és tényleg nem jó módszer az "odalököm a könyvet", mert anno száz éve még engem is így "világosítottak föl" a szüleim, aminek az eredménye az lett, hogy köszönettel fölraktam az építőjellegű olvasmányokat a polcra, majd 10 évvel később kidobtam olvasatlanul. Közben meg bíztam az iskolai oktatásban, ahol többé kevésbé elmondták az alapokat, a többit meg vagy tapasztalati úton találtam ki, vagy évekkel később a nőgyógyásztól kérdeztem meg. Nem volt jó bizonytalanságban élni, és ha nem szeretnéd, hogy a lányod is így éljen, akkor mindenképpen beszélgess vele, és ne görcsölj, mert ezek természetes dolgok. Olyan, mintha az orrfújásról beszélgetnétek. Az sem egy szép és kellemes dolog, mégis természetes. :)
2012. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
nincsenek az ő iskolajaban felvilágositások. Házhoz jár 3 tanárnő.
2012. júl. 20. 17:36
 14/20 anonim ***** válasza:
92%
és miért?
2012. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha magántanuló, akkor ne lepődj meg, hogy csak babázik, mi mást csinálhatna? TEhát lehet, hogy érdekelnék az "olyan" dolgok, úgyhogy mindenképp beszélgetni kéne vele.
2012. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
68%

Beszélj vele természetesen, kedvesen. Ha te nem görcsölsz, ő sem fog.

Tanulságként az én eseteim:

-Első menzesz

Egy délután észrevettem hogy véres a bugyim. Szóltam anyának, hogy kérek egy betétet, mert megjött. Anya adott egy betétet, megmondta, hogy kell használni. Nem ijedtem meg. 1 év múlva jött a tampon. Anya adott egy kis magyarázatot. Nem volt gond, vidáman mentem úszni a legjobb barátnőmmel. Happy End.

-Első szőrtelenítés

Szóltam anyának, hogy szeretném kipróbálni. Anya vett nekem szőrtelenítőt. Kipirosodtam. Anya vett nekem érzékeny bőrre való szőrtelenítőt. Nem lett bajom. Azóta anya annyit mondott, hogy azt csinálok magammal, amit akarok, de viseljem a következményeit, és ha nagyon nagy a baj, szóljak. Ez jó taktika volt. :) Nem volt még semmi bajom, de azért a gyantát csak engedély után kezdtem el.

-Első melltartó

Kaptam pár szivacstalant. 1 évig hordtam, de egyszer átlátszott, azok után nem voltam hajlandó, csak szivacsosat hordani. Anya vett nekem pár nagyon szép szivacsos darabot. Azóta hordom, nincs is bajom.

Remélem, segített a példa. :)

2012. aug. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
92%
Még mindig nincs válasz miért magántanuló...
2012. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
62%
17es: ha nincs válasz nincs válasz. gondolom ez a kérdező magánügye.
2013. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%
Az iskola a második otthona a gyereknek, ott tanulja meg a kommunikációs alapokat, ingereket, viselkedését gyakorolhatja, megtanulja a határokat. Nagyon nagy indoknak kell lennie, hogy a gyerek -ezeknek a fontos dolgoknak a kihagyásával- magántanuló legyen.
2013. jan. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
62%
Egyik oszi társamnak is nö a melle. Tényleg nem viccelek és a polója alatt biztos nagy.
2013. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!