Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 11 éves lányom,...

Van egy 11 éves lányom, folyton babázik stb. nem érdeklik őt az olyan dolgok, . Viszont nmár fejlődik a mellbimbója és van szőr a honalja, láttam furdésnél. MIkor mondjam el neki ezeket:sex, mezi? NEmakarom hogy megijedjen az elsőnél. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 21:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Már bőven ideje lenne, sok mai lány már ilyenkor menstruál.
2012. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Rég el kellett volna mondani neki.

Az, hogy babázik egyáltalán nem baj. Addig jó.

2012. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
hát nagyon ideje elmondani nehogy nagyon meglepődjön pár hónap múlva.Sosem kérdezte miért szőrösödik?miért nő a melle?kezd így hogy azért mert.....a méheket és a pillangókat hagyd ki:)
2012. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mezi a menstruáció lenne, akkor azt már elmondhatod. De nem úgy, hogy "gyere, most komoly dolgokról beszélünk", hanem természetes stílusban, mondjuk én úgy mondanám, hogy "nemsokára nagy lány leszel, és olyankor a test bizonyos változásokon megy át, nőni fog a melled, nőiesebb leszel, stb." és utána rátérnék a menstruációra.
2012. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a menzesz témát elmondhatnád neki. Ha fogja a dolgokat, esetleg rávezetheted a szex témára. Egyenlőre mondjuk csak kicsit. Mondd el neki, hogy a szőrösödés, a cici növekedése annak a jele, hogy elkezdett nagylány lenni.

Egy nap, amikor ketten vagytok, vagy nem zavar senki, menj be a szobájába vagy hívd be valami nyugodt helyre, hogy beszélgetni szeretnél vele. Ne csináld azt, hogy nesze itt egy könyv, olvasd el. Pár ismerősöm azt csinálta, a gyerek vagy le se sz@rta, vagy nem értette a felét sem, kérdések maradtak benne, amit persze az anyukájával nem tudott megbeszélni.

Engem anno anyukám világosított fel ezekről, ugyanígy elmondta az alapokat, hogy a szőrösödés a nagylány szakasz kezdete, jön a menzesz, ami azt jelzi, hogy lehetek terhes, persze ne legyek felelőtlen, azt csak azzal a férfival szabad, akit szeretek, akivel összeházasodtam. Elmondta, hogy mi az, hogy leszbikus és homoszexuális. Persze visszagondolva ő is kicsit zavarban volt, sete-suta :) de sokat ért nekem, hogy válaszolt a bennem kavargó kérdésekre, elmondta az alapokat, bármikor visszamehettem hozzá, ha még lettek kérdéseim neki, vagy amikor megláttam az első piros vérfoltot a bugyimon...tényleg nem ijedtem meg, ott akkor rögtön tudtam, hogy ez a menzesz, amiről anyu beszélt. Emlékszem, hogy 10 évesen január 12-én jött meg (abban az évben augusztusban lettem 11).


Szóval beszéld meg kettesben vele, ha látod, hogy nem nagyon érti a dolgokat, legalább a menzeszre hívd fel a figyelmét, mert tényleg nagyon ijesztő, hogy vérzik neki valami, buta dolgokat fog gondolni, hogy biztos most meghal, mert elvérzik és hasonlók. Vagy egyszerűen nem tud vele mit kezdeni, nem tudja mi az. Ha otthon történik meg, akkor nem akkora baj, de suliban kicsit kínosabb, szerintem. Tényleg jobb az, ha egy kis útravalót kapunk attól, aki a legközelebb áll hozzánk :)


Egy 19 éves lány

2012. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom, a gyerek iskolába jár. Nagyon valószínű, hogy a társai már bőven kielemezték a rá váró dolgokat. Persze, egy anyai beszélgetés nem árt. Főleg a fals információk miatt.
2012. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztos lehetsz benne, hogy a suliban az osztálytársaival már rég "felvilágosították" egymást. :D

Azért beszélj vele Te is, hiszen a kamaszok olykor igencsak félreinformálják egymást.


27N

2012. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nem világosithattak fel. magántanuló.
2012. júl. 19. 21:41
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Lassan ideje megejteni azt a bizonyos anya-lánya beszélgetést.

Fel tudod készíteni, elmagyarázni, hogy pontosan hogyan kell használni a tampont, betétet, vehettek már neki is, hogy legyen egy db a sulitáskában, hogy ne érje kellemetlen meglepetés.

Biztos, hogy merültek már fel benne kényes kérdések, de anyuval "ciki" ezt megbeszélni, de jó, ha látja, hogy nyitott vagy, lehet tőled kérdezni.

Hamarosan eljön az ideje a melltartó vásárlásnak, szőrtelenítési kérdéseknek, így magabiztosabban fog előállni ezekkel a kérésekkel is.

2012. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
miért magántanuló?
2012. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!