Kinek mi a tapasztalata a nevelési tanácsadóval? Érdekesnek találom a folyamatot.
1 hete elvittem a lányomat,3 éves és 3 hónapos most,azzal a problémával,hogy nem működik igazán a kommunikáció,egyrészt nem rendes mondatokban beszél,hanem egymásra hányja a szavakat,másrészt néha nem jut el hozzá,az amit szeretnék tőle. Amikor olyanja van,figyelmen kívül hagy. A hölgy,akivel telefonon beszéltem,h időpontot adjon magához,mondta,h a férjemet is tudom-e hozni,pont jól jött ki a lépés,mondtam igen. Megjelentünk az adott időpontban,hárman a gyerekkel,mire a hölgy eltátotta a száját,hogy minek hoztam a gyereket. Majd beszélt a férjemmel fél órát külön,velem 2 (!!) órát. Kivesézett rendesen a kérdéseivel. Majd közölte,h hívjam fel a mai napon,addig "elgondolkodik" a problémán.
Ma felhívtam,azt mondta,jó lenne,ha a férjemmel bemennénk hétfőn,GYEREK NÉLKÜL ,beszélgetni. Ezt megoldani nem tudom most,mondtam is neki. Mire megkérdezte,hogy a férjemnek megfelel e az,ha tőlem hallja,amit beszélni fogunk,vagy ragaszkodik hozzá,h ő is ott legyen? Itt már őszintén fel voltam háborodva,mert magyarán azt kérdezte,h bízik e bennem a férjem...És a gyereket még mindig nem nézte meg. Fel vagyunk háborodva,mert NEM NEKEM van szükségem pszichológusra,sem pedig a férjemmel párterápiára...Bocsánat,h hosszú lett,de mit gondoltok?
Ez a menete, először a szülők felmérésével kezdünk, mert csak és kizárólag így van értelme. A gyermeket soha nem önmagában, mindig rendszerszemléletben kezeljük, ennek az első lépése a szülőkkel való kommunikáció, 1-2, szükség esetén 3 alkalommal. Ez így működik.
Pszichológus anyuka
"Mire megkérdezte,hogy a férjemnek megfelel e az,ha tőlem hallja,amit beszélni fogunk,vagy ragaszkodik hozzá,h ő is ott legyen?"
És ezzel véletlenül sem a köztetek lévő bizalmi kapcsolatot feszegette: ha ott van a férjed, ő is közbe tud szólni, ő is "benne van" a beszélgetésben, aktív résztvevő, alakítja az eseményeket. Arra volt kíváncsi, hogy nektek elegendő-e, ha csak passzív részese lesz az eseményeknek. Egyébként ha lehetséges, jó lenne, ha el tudna menni. Még mindig a pszichológus voltam. :)
Kedves 1.! Amit írsz, az elmélet, mert a gyakorlatban igen is a gyermek az első. A módozat pedig az alábbi: beszélgetés a CSALÁDDAL, beszélgetés a GYERMEKKEL és beszélgetés a SZÜLŐKKEL.
Az nem a folyamat menet, hogy a telefonban el se mondja, hogy a gyerek ne is jöjjön!
A pszichológus igen, "szimatol", "ismerkedik" egy kicsit a szülőkkel, de ennek a fontos része, h a gyermek is ott legyen, családban vizsgálódik, ez a "rendszer".
Vagy ha úgy gondolja, nem kell oda agyerek (mert mondjuk gondolja így ), akkor minimum, h a telefonban elmondja! Egy szülő se gondolatolvasó....................
Nyugi kérdező ez nem ellened irányul nem a párkapcsolatotokat akarja kezelni
csak akkor kaphat képet a problémáról ha veletek beszélget
ha titeket tanít meg arra hogy kell 1-1 problémát kezelni hogyan kell nevelni ezért nevelési tanácsadó a neve.
3 évest nem lehet kezelni csak titeket létfontosságú hogy egyszerre 'tanítson' mert ha nem egységes a fellépésetek nem ér semmit az egész, ha mindketten tudjátok mi a teendő biztatjátok egymást, emlékeztetik a másikat a helyes lépésekre.
Nézd meg a gyereknevelős műsorokat ott se a 2 évesre akarnak hatni hanem a szülőknek súgják hátúról mit és hogyan kéne csinálni.
Kedves kérdező!
Én megértelek. Én sem vagyok túl jó véleménnyel a nevelési tanácsadóról. Nekem az volt a gondom, hogy úgy kezeltek, mint egy tárgyat, s még azt is feltételezték, hogy súgok a gyerekemnek. Lekezelő stílusban beszéltek velem. De ismerek olyan nevtanban dolgozó embert is, aki valóban ért a szakmájához, és értelmes emberként kezeli a szülőket. A gyermekedet inkább logopédushoz vidd, vagy TSMT tornára. Az utóbbinál is felmérik, s az is segíthet a beszédén. (a beszéd is mozgás, s lehet idegrendszeri éretlenség is a háttérben.)
Az egyik válaszolónak egyáltalán nincs igaza abban, hogy szülő tehet 99%-ban a gyerek problémájáról. A tények a következők: 1, öröklött: genetikai pl.: Down, Edvards sy. , Turner
2, szerzett:
- prenatális (méhen belül): toxemia, drog, alkohol, fertőzés,
- perinatális (születéskor vagy a körül): koraszülöttség, fulladás, szülési sérülés, herpesz
- posztnatális (születés után): agysérülés, virusos, vagy bakteriális fert, környezeti toxin: ólom, higany, epilepszia, alultápláltság, sugárzás, cigi, alkohol, baleset. környezeti ártalom - pszichoszociális : nem organikus elváltozásokon alapszik,környezet alacsony szociokultúrális szintje, ingerszegény környezet, norm. szociokultúrális szint mellett érzelmi elhanyagolás, hiányzó stimulusok, hospitalizmus. ismeretlen eredetű: 30-40 %-ban
Tehát ebből kiindulva szülők is okozhatják, de nem 99%-ban. Igencsak elmaradott nézet kizárólag a szülőket okolni a problémákért. Kb. 50 éve kiment a divatból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!