Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 17 évesen ha úgy döntök, hogy...

17 évesen ha úgy döntök, hogy el akarok költözni itthonról, megtehetném?

Figyelt kérdés

Sok probléma van itthon. Nem részletezném, de a lényeg hogy nem bírom és este már azt ordították velem, hogy beadnak a gyivibe meg hogy feljelent a saját apám és elfogják intézni, hogy kitudjanak a sulimból.

El mehetnék ha el akarok menni?


2011. jún. 21. 07:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sajna meg kell várnod,hogy 18 legyél.

nem tudsz átíratkozni valamilyen távoli suliba,hogy koleszos lehess?

2011. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

annak idején én is el akartam menni, de rá kellett jönnöm, hogy nem tudok hova és miből :(

végiggondoltad? miből fizeted a lakhatást, a gázt, villanyt, vizet, telefont, internetet, kábeltv-t? enni-innivalót, gyógyszert, ruházkodást, tisztálkodó szereket, közlekedést, stb stb? a diákmunkából futja erre?

2011. jún. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem jogilag nem a szüleid felelösek érted ha elmész rendörökkel vittetnek haza, 1 év gyorsan telik akkor oda mész ahova akarsz ha van rá pénzed ha nincs a te tolgod lesz addig kár próbálkozni.
2011. jún. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm is utálta az otthoni életet.Költözz kollégiumba! Vannak kollégiumok(nem egyetemesre gondoltam),amik például a vidékről jött általános/gimis gyerekek részére készültek (EGYRÉSZT!!!),akik Pesten tanulnak.Mondd meg nekik,hogy szeretnél felnőtt lenni,saját magad életét élni,így nem kell eltartaniuk,csak adjanak pénzt a kollégiumi díjra.


Megértelek,én is el akarok költözni otthonról,de én még csak 14 vagyok,munkát sem vállalhatok,meg nem tudom,hogy hogyan mondjam meg....

2011. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Amúgy igen,elmehetsz.
2011. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ne GYIVI-ként keresd, hanem befogadó otthonként. Besétálsz egybe, elmondod a problémád és kéred a felvételed.

A csp.-t felveszik utánad, egy saját bankszámlán teszik neked félre. Kapsz enni, zsebpénzt, ruhapénzt, tankönyveket. Az iskolát semmikép ne hagyd ott. Persze vannak szabályok, amiket be kell tartani, de hol nem? Az egész élet erről szól.

A másik lehetőség:

Bemész a gyámhivatalba , elmondod a problémát és kéred a nagykorúsitásod. Ennek vannak feltételei. Pl.: Jövedelem, de mint mondod neked van. A lakhatás kérdése sem mindegy. Általában környezettanulmányt készitenek .

De koliba is mehetsz, a kollégium vezető döntése , hogy felvesz-e helyiként. A csp. futja az étkezést, de kb. semmi mást

2011. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 kutyák és macskák ***** válasza:
Kérj segítséget a területi gyermekjóléti központban, más néven: családsegítő szolgálat. Ott őszintén beszélhetsz a problémáidról, és korrekt segítséget adnak! Tényleg ne menj fejjel a falnak, mert most még lehet, hogy nem érzed a súlyát, de egy rossz döntéssel elronthatod az egész életedet! Amíg nem vagy 18 éves, addig rendőrséggel hazavitethetnek, még a szülinapod előtt is egy héttel akár, mert addig ők a felelősek érted!
2011. jún. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!