Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 17 évesen ha úgy döntök, hogy...

17 évesen ha úgy döntök, hogy el akarok költözni itthonról, megtehetném?

Figyelt kérdés

Sok probléma van itthon. Nem részletezném, de a lényeg hogy nem bírom és este már azt ordították velem, hogy beadnak a gyivibe meg hogy feljelent a saját apám és elfogják intézni, hogy kitudjanak a sulimból.

El mehetnék ha el akarok menni?


2011. jún. 21. 07:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
el persze. És ha iskolába jársz akkor az utánad járó pénzt is a nevedre veheted, így nem a szüleid fogják majd kapni hanem te.
2011. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De hogyan? mit mondok itthon? Mától nem lakom itt, vagy mi? és ha rendőrségre mennek?
2011. jún. 21. 08:01
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
olyan emebrhez költözz akibe nem köt bele a rendőrség, nagyszülők vagy hasonló valami rokonhoz, különben a rendőrség nem fog haza hurcolni és ők sem fognak mármint a szüleid rendőrségre menni
2011. jún. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Olyan helyre nem tudok menni. Egyszerűen csak el akarok menni, a nélkül hogy ide valaha is vissza kellene jönnöm. El akarok szakadni a családomtól. Ezt hogyan tehetném meg?
2011. jún. 21. 08:34
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem kötözködés mert én is voltam 17 éves, de aztán ugyan hova mennél? Sokminden pénzbe kerül ám ami eddig fel se tűnt neked: albérlet, villany, víz, gáz, kaja, utazás, tanulás, ruhák...

17 évesen nem mehetsz el, 18 évesen vagy nagykorú, utána oda mész ahova csak akarsz, de ezek a dolgok 18 éves korod után is pénzbe fognak kerülni, és ha nincs önálló kereseted nem nagyon ugrálhatsz.

Ésszerűbb volna normális viszonyt fenntartani a szüleiddel, nem csinálni olyat amiért fel akarnak jelenteni és kirúgatni a suliból meg gyivi-be adni... mert ugye te se hiszed, hogy mindezt ok nélkül mondták?!

2011. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem nem gondolom hogy ok nélkül. De annak is oka volt, hogy ilyen lettem. De el akarok menni így ők is boldogok lesznek és én is.

Tudom, hogy minden pénzbe kerül és dolgozom is, diákmunkát persze, és van is hova mennem.

De a kérdésem az volt, hogy hogyan tudnék eljönni innen, hogy elszakadjak és saját életem legyen.

Nem vagyok kíváncsi a kioktatásokra...kapok olyat eleget.

2011. jún. 21. 09:02
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Hátrább a tüskékkel, dehogy oktattalak, mondom, hogy én is problémás 17 éves voltam.

Teljes megértéssel mondom, higgadj le szépen, viselkedj viszonylag normálisan, tedd élhetővé az életet amit élsz, és gondolkodj picikét felnőtt módjára, elvégre nemsokára az leszel.

Minden tettet, bűnt, bunkóságot meg lehet magyarázni, csak minek? Nézz egyszer magadba (amikor már megnyugodtál, mert idegből mindenki hibás lesz csak te nem) és azon töprengj, hogy kicsit kisebb arccal, szerényebben hogyan tudnál boldogan, normális viszonyban élni a szüleiddel.

Mégegyszer mondom: nekem se volt idilli családom, és én is azt hittem milyen szemét mindenki, és én is menni akartam, és én is azt hittem, hogy én tojtam a spanyol viaszt. Nem ítéllek el kicsit se. De komolyan a legjószándékúbb tanácsom: hozd ki a legtöbbet abból ami van, és ne rohanj fejjel a falnak.

2011. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Gyám nélkül egyelőre sehova. mert visszavisznek a rendőrők, ha csakúgy lelépsz otthonról.

persze szüleid tudtával és beleegyezésével illetve azzal, hogy ők maradnak a gyámod és vállalják a felelősséget érted, természetesen odamész ahova akarsz.

De egyébként még 18 éves korodig nevelőintézetbe kérheted a felvételed. Aztán már nagykoruként azt csinálsz amit akarsz. Akár élhetsz az utcán is.

Egyébként apádnak igaza van (azt nem tudom miért akar feljelenteni) de egyelőre vagy te kéred a felvételed a GYIVIbe vagy ők mondanak le rólad és küldenek oda.

2011. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
OFF, de mi az a GYIVI? Google nem ad semmi értelmes találatot.
2011. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
GYermek és IfjúságVédelmi Intézet=GYIVI
2011. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!