Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valóban érdekel, ezért olvassa...

Valóban érdekel, ezért olvassa ezt az oldalt valódi szakember? Csupán a saját megnyugtatásom érdekében.

Figyelt kérdés

16 hónapos a kislányom és a következő szókészlettel rendelkezik:apa,anya,papa,mama,baba,brümm-brümm,mammé,el-elment,be-becsukta,ada-add oda

Állathangokat utánoz:kutya-va-va,kígyó,oroszlán,lovacska,boci...

Én egy kicsit kezdek aggódni, mert nem utánozza a szavak első betűjét v inkább első két betűjét.Szerintem ez egy kicsit kevés az Ő korához képest, met sok helyen azt olvasom,hogy 18 hónapos korzkra az átlag gyerekek 30-40 szóval rendelkeznek.Persze udom, hogy vannak kivételek, csak érdekel vajon én aggódom túl vagy valóban kevés amit mond.Azt hozzá kell tennem, hogy a passzív szókincse ennél jóval többet takar, mert bonyolultabb utasításokat is végre hajt és így nagyon gördülékenyen mennek a dolgok nálunk.Mondókákat elmutogat velem együtt és kéri is hogy énekeljem mondjam neki a versikéket.

Előre is köszönöm a válaszokat és tudom, hogy ebben a témában már az 1001. kérdező vagyok, de szeretnék válaszokat kapni.

Valamint még sokan mondják hogy a gyerek már mennyit beszél mert utánozza a szavak első két betűjét,de szerintem ez még nem takarja a valódi szókincsét vagy rosszul gondolom.Mert akkor az ő szókincsük sem nagyobb mit más gyereké vagy az én babámé.Persze nem akarok senkit megbántani és tényleg nem kötözködni akarok.

Elnézést hogy ilyen hosszúra sikeredett a mondókám.További szép estét


2011. febr. 23. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Anyuka, Ön most panaszkodik, vagy dicsekszik?:)

Bocs, ez a régi tréfa jutott eszembe!

Nagyon ügyi a babád, hogy 16 hónaposan már ennyi mindent mond!

Valójában a beszéd megjelenése 2 (és nem ritkán 2,5) éves korra tehető!

Egyébként a beszédfejlődés nem piskóta a babák számára, igen nehéz megérteniük és eltárolniuk az új ismereteket.

A beszéd magával a hangutánzással, majd az első kezdőtagok kimondásával indul. Ezt követjeti, vagy már közben is megjelenik egy egy egyszerűbb szó, pl. baba, apa, mama, pápá kimondása. 2 éves kor könyékén jelennek meg az első bonyolultabb szavak pl. autó, néni, bácsi....Aztán jön az összekapcsolás: autó megy, néni megy stb.


Szóval ön inkább dicsekszik anyuka! :)

2011. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább aggódik:-)

Én is olvastam már olyat, hogy 1 éves kor körül kezdik el a gyerekek ismételni az első szótagot. Ennek ellenére az én ismerőseim körében is nem ritka, hogy csak 2 évesen kezdték el ezt a gyerekek.

Én dicsekedhetnék, mert a fiam 13 hónaposan már kimondta, hogy autó, és persze az egyszerűbb szavak is mentek Neki (papa, mama, apa, baba...). Még nincs 15 hónapos, de már mondja, hogy lámpa, labda, hoppá... De nem dicsekszem, mert a Ő ebben jobb, más gyerekek meg a mozgásfejlődésben. A fiam ugyanis ebben lustább.

Hogy a kérdésre is válaszoljak. Szerintem teljesen a korának megfelelően halad a beszédfejlődésben.

2011. febr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 18 honaposan mar minden allatot a neven nevezett az allatoskonyvbol,meg az ojszajvut(orszarvut)is.Mondta hogy nem megyek,kerem szepen es meg sorolhatnam.A szomszed unokaja,3 eves volt meg csak annyit mobndott apa,anya,mama.Ahogy bekerult oviba,megerdet a nyelve.Az en kisfiam most pszihologushoz jar mert figyelem,es mozgaskoordinacios zavara van(10 honaposan mar szaladt),a szomszed unokaja meg elso tanulo az isiben.Akkor kerdem en melyik ajobb?Nyugodj meg nincs semmi baja,szerintem is inkabb most dicsekszel:)
2011. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen teljesen normális. Van olyan gyerek, aki 1 évesen már szavakat mond, van aki nem. Egyéni. Ha itt megragad, akkor lehet aggódni 1/2 év múlva, de nem fog :)
2011. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm szépen a válaszokat.Tehát még ne aggódjak szépen halad a pici babám.Legalább is ezt vettem ki a válaszaitokból.az valóban igaz, hogy mozgásfejlődésben gyorsak voltunk.Talán ezért sem olyan gyors a beszéd beindulása.

Köszönöm

2011. febr. 24. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom másfél évesen kb. 3-4 szónak mondta az első betűjét( már én is azt mondtam, hogy sosem fog beszélni). 2 éves korára már folyékonyan beszélt. Szóval ne aggódj.
2011. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 19 hónapos, csak pár szót mond, nem nagyon akar beszélni, de nem hiszem, hogy nagy probléma lenne!

Viszont már bilibe kakál és pisil, ő ebben ügyes!

2011. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ez teljesen jó, ne aggódj! Kisfiam is első betűkkel-szótagokkal kezdte. Igaz, ő 16 hónaposan már kb. 100 szót tudott, de pl. az unokatesóm kisfia most 26 hónapos, és ennyit mond: brűűű (ez az autó), apa, nyanya (ez az anya), víz, nem. És ő is rendben van, meg fog tanulni beszélni. Szóval ne aggódj, nagyon ügyes a lányod, pár hónap és beszélni fog, hogy be nem áll a szája:D
2011. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
18 hónapos lányom szavai: mami-papi, mama-papa, vava(kutya), csics(cica), nyényi(minden nő) báti (minden férfi), tátába(lakáson kívül bármerre). Ikább mindent megmutat. Tudom, nem vagyok szakember. De az én lányomra azt mondták nagyon ügyes. A tiéd szuperbaba.
2011. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!