Sni-s gyerek ingyen utazhat? Mit kell tenni?
Tartós beteg? (Van MÁK kártya?)
Ha igen, ingyen utazik, és ha veled van, te is. Ez aránylag új dolog, vagy egy éve jött be ez a törvény.
A másik, amiről te beszélsz, az a NEAK-os költségtérítés, azt valóban a suli igazolja, minden hó végén utólag a napokat.
SAJÁTOS NEVELÉSI IGÉNYŰ GYERMEK, TANULÓ ÉS KÍSÉRŐJE UTAZÁSA
A korai fejlesztésre, fejlesztő felkészítésre, gyógypedagógiai vagy többségi köznevelési intézménybe történő utazáshoz az SNI státuszú gyermekek, tanulók és kísérőik kedvezményesen utazhatnak a lakhely és az intézmény között a helyközi közlekedésben.
Milyen utazási kedvezményre jogosult az SNI gyermek a helyközi közösségi közlekedésben március 1-től?
Az SNI gyermeket, tanulót és legfeljebb 2 kísérőjét 100% kedvezmény illeti meg.
Hogyan lehet igénybe venni a kedvezményt?
A köznevelési intézmény (óvoda, iskola), a korai fejlesztést, valamint fejlesztő felkészítést nyújtó intézmény igazolása alapján.
Az intézmény a Pedagógiai Szakszolgálat Szakértői Bizottsága által kiállított utazási utalvány betétlapján, utazásnyilvántartó-lapon ad igazolást.
Hány kísérő lehet, és hogyan veheti igénybe a kísérő az ingyenes utazást?
Az intézmény által kiállított igazoláson feltüntetett kísérői létszámnak megfelelően 1 vagy 2 kísérő lehet.
Ha a kísérő(k) a tanintézet székhelyére, illetőleg a gyermek lakóhelyére egyedül utazik/utaznak, a kedvezmény akkor is megilleti őket az intézmény igazolása, illetve a kiadott betétlap, utasnyilvántartó-lap alapján.
Ezek alapján a szakszolgálattól kell igazolást kérni és az ottani betétlapot a sulinak kitölteni.
14 év alatt eleve ingyenes a vonat busz közlekedés mindegy gyermeknek.
Nagycsaládosok, fogyatékkal élők és tartós betegek, díjmentes utazása
Az új tarifarendszer bevezetésétől díjmentesen vehetik igénybe a helyközi közlekedést azok a fogyatékkal élők és tartós betegek, akik ma jelképes, 90 %-os kedvezménnyel csökkentett díjat fizetnek a helyközi közlekedésben, de a helyi közlekedést már most is díjmentesen használhatják. Ezzel az érintett utascsoport tekintetében egységessé válik a helyi és helyközi díjszabás. Nem kell menetjegyet váltania majd a vak, hallássérült, a magasabb összegű családi pótlékban részesülő, a fogyatékossági támogatásban részesülő, a fogyatékosságban szenvedő szociális otthoni gondozott, a gyógypedagógiai intézmények és sajátos nevelési igényű gyermekeket foglalkoztató intézményekben tanuló honfitársainknak. Kísérőik és látogatóik szintén díjmentesen utazhatnak a jogszabályban leírt esetekben.
Díjmentesen utazhatnak a Magyar igazolvánnyal, illetve a Magyar hozzátartozói igazolvánnyal rendelkezők is.
"Az intézmény a Pedagógiai Szakszolgálat Szakértői Bizottsága által kiállított utazási utalvány betétlapján, utazásnyilvántartó-lapon ad igazolást."
Igen, kaptunk is igazolást az iskolától. De a buszsofőr nem tudja mi ez. Beküldte a gyereket a Volán-irodába, ott meg elküldték a gyereket, hogy kérjen a sulitól igazolást minden nap, hogy megjelent. Az iskolaigazgató meg nem tudja mi van. Szóval most akkor sajnos továbbra sem értem, hogy mit kéne csinálnunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!