Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd? Autizmus? Idegrendszeri...

Adhd? Autizmus? Idegrendszeri éretlenség? Nyugtalanság..ingadozó hangulat. Mi lehet ez 6 évesen?

Figyelt kérdés

Kisfiam hallókészülékes. Beszéde ,beszédértése mostmár sokat javult! Viszont ahogy az ovi mindig elkezdődik vissza esünk egy olyan szintre a viselkedését illetően hogy nemtudjuk hova tenni, miért? :(

Teljesen önálló!

DE ahogy kezdődik az ovi egész tanévben küzdünk itthon az öltözéssel mert sokszor kiakad ,úgy csinál mint aki nem tudja hogy kell felvenni egy pólót ,hisztizik hogy ő nem látja, nem tudja 😱 Lépcsőn egész nyáron fut fel le,persze most ez is nagy hisztik össze esések kiakadások sorozatával jár..és sorolhatnám még. Teljesen kikészülünk.

6 éves . Minden energiát belefektetünk,minden eszközzel azon vagyunk hogy fejlesszük,és nagyon okos ügyes is!

De ezeket a düh kitöréseket,

a hirtelen jött

"nem tudom, nem ismerem" állapotokat nemtudjuk hova tenni már.

Mi lehet ez ? Autizmus? Adhd? Fogalmunk sincs már..biztos hogy nem kapcsolnám össze a hallással mert most voltunk vizsgálaton is nemrég és mindent nagyon jól ért!

Egyszerűen csak olyan mint az időjárás..hol vidám és mindent tud és akar. Hol semmit se tud ,se hall se lát, teljes kiakad üzemmódra vált. 😭 Aztán persze ha megnyugszik akkor mintha mi se történt volna.

Ez 3 éve így megy biztosan.

És egyre jobban nemtudjuk hova tenni mi ez nála..mit lehet ellene tenni. Oviba elvileg minden oké.🤔

Biztos hogy idegrendszeri éretlen is..de ez rémálom.

Mintha a sok energiánk a semmibe menne el..ez borzalmas.


Csak segítő válasz érdekel.



szept. 14. 19:49
 1/10 A kérdező kommentje:
És hozzá tenném ,ismerem a hazajön oviból állapotot is hogy ki kell valahol adni..de 7végén is..azért kicsit sok ami sok :(
szept. 14. 19:50
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Egyikre se gondolnék. Se adhd-ra, se autizmusra. Utóbbihoz ennyi mint tünet nevetségesen kevés.
szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5 éves lányom is hasonlóan viselkedik. Ő mondjuk SNI-s, kevert specifikus fejlődési zavara van. De amúgy nála inkább akkor jellemzőek ezek, ha fáradt, időjárás változás van.
szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 5.5 éves fiam is hallássérült (szintén beszél, jól ért mindent). Hasonlóan viselkedik ő is, de kizárták rég az autizmust, adhd-t is szóval nem ez lesz gond nálad sem szerintem 😊 nálunk fáradtságtól vagy időtől van ez.
szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen normálisan viselkedik - csak számotokra fárasztóan, felnőtt fejjel érthetetlenül. Pedig csak ovis. A benti szabályokhoz való folyamatos alkalmazkodás, a 20+ másik gyerek, a folyamatos ingerek, tanulás stb. Ezek megtolják az idegrendszerét és ki kell adnia a gőzt, a feszkót, amit az ovi kontrollált környezete okoz.
szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nemtudom tényleg mi lehet az ok. Nyáron szépen működött minden. Pedig sokszor akkor is csak este tudtunk kimenni egy keveset..

Most hogy ovi idő van teljesen vissza esett :( lelkileg engem is megvisel hiszen olyan jól összeszoktunk Nyáron..most megint azt érzem kicsúszik a kezem közül..

szept. 14. 22:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Éjjel nappal a megoldásokat keresem..szerintem ebbe fogok belecsavarodni
szept. 14. 22:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondolom hogy ovi időben nagyon zavarhatja a folyamatos alapzaj. Szerintem teljesen lefárasztja az idegrendszerét.

A gyerekek pedig a stresszt sokszor úgy reagálják le, hogy egy korábbi fejlődési szakaszukba térnek vissza, "visszababásodnak".

Egy hallássérült gyereknek az ovi nagy stressz.

szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit túltolod. Normális hogy a gyereket az ovi megborítja. Már írták, hogy a túl sok szabály, alapzaj, állandó alkalmazkodás lefárasztja, ami hisztiben manifesztálódik. Ha eszköztelennek érzed magad, ajánlom a pozitív fegyelmezés eszközeit. Meg kell tanulnod a hiszti mögötti tényleges okok meglátását és hogy arra tudják reagálni. Legtöbb esetben kapcsolódni akarnak, és pl ha öltözteted az számára több figyelem, több kapcsolódás mégha nem is teljesen pozitív módon.

Ezen kívül nyáron 0/24ben együtt voltatok. Most sokkal kevesebbet kap belőled és ez is feszkó forrás neki. Emiatt is akar több figyelmet.

Mindenképpen tanulj új eszközöket, amivel tudsz az igényeire reagálni.

Ajánlom még a Pozitív fegyelmezés mellett a Beszélj úgy hogy érdekelje, Hallgass úgy hogy elmondja című könyvet (kék kiadást).

szept. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen volt az alapprobléma, mindent mondtak rá, javarészt magától tompult a dolog sulikezdés utántól. Én annyit kérdeznék, hogy az oviban is ezt csinálja? Az enyém ott is ezt csinálta, szó sem volt alkalmazkodásról, ami lefárasztaná. A mai napig vannak ilyen dolgai, csak már nagyon-nagyon ritkán.. kijátszik, hogy elkerülje, amit nem akar, pedig már 11 éves majdnem. A végletekig ragaszkodik hozzá, jutalom-büntetés nem érdekli, rájön az 5perc-1 óra, mikor mennyi, az ő akaratának kell érvényesülnie, akár nyer vele, akár veszít, aztán valami visszakattan normálisba. Senki ne magyarázza a több figyelemmel, gondolom te is rengeteget vagy vele, én 10 éve nem dolgozom, ennél nincs több, kitölti az egész életem.


Úgy pár éve, ha nagyon fontos valami, nem engedek neki és erővel is ráveszem pl az öltözésre. Talán ettől is javul, néha úgy érzem, kifejezetten azért csinálja, hogy kiprovokálja ezt belőlem-hogy érezze, hogy mi az, amit már nem tehet meg, máskor úgy érzem arra van szüksége, hogy az ő akarata is számítson. Tiszta marhaság. Néha bevallja, hogy csak tesztelt, "azt hittem nem fogod megcsinálni", máskor meg látom, hogy tényleg, mintha néha nem működne az agya, és nem csak dacol, hanem elfelejt rutindolgokat, nem mozdul úgy a keze, nem fog úgy az agya, epilepsziára is gondoltam már.


Akár hallássérült, akár nem, hat éves! 1-2 éven belül ezt ki kell nőnie, bár igazából már rég ki kellett volna..

szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!