Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nincs gyerekem, laikusként...

Nincs gyerekem, laikusként kérdem. Az normális, hogy 15 percnél tovább nem lehet egy 4 éves, egészséges gyerekkel valakit meglátogatni a kórházban, mert "nem lehet lekötni"? Vagy más 4 évessel le lehetne mondjuk egy 1 órás látogatást is bonyolítani?

Figyelt kérdés
júl. 13. 16:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%

Egyet értek 8!

2 gyerekem van de mindkettő simán megugorta ezeket 4 éves korban.

Picivel több energiát kellene sokaknak belefektetni a gyerekNEVELÉSBE, lehet sokat segíteni a viselkedésükön.

4 évesen simán elviszem bárhova, egy éttermi vacsorát is végig tud ülni normális módon.

És nem, nem szobanövény köszi szépen...van normális boldog gyerekkora.

Most is éppen szállodában vagyunk és elnézem a gyerekeket. Borzasztó amit művelnek (tisztelet a kivételnek) és a legnagyobb baj hogy se anyuka se apuka nem szól rá, inkább ráhagyja mint hogy az ő kis angyalbögyöröjének sérüljön a pici lelki világa vagy éppen kicsapja az ordenáré hisztit...

júl. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%
15 perces kórházi latogatást a 2 évesem is kibír. Édesanyámhoz mentem be épp fèléve, mert ugye vinni kellett be mindent. A kezemben volt a gyerek, nézelődött csak. A kórházi lépcsőn jött a lábán. Amúgy meg volt szeppenve a sok ember, inger miatt. Eszébe nem jutott rosszalkodni.
júl. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán miért visz be valaki egy négyévest a kórházba?

Én erre csak egyetlen értelmes indokot tudok elképzelni: az édesapját vagy édesanyját látogatták meg (esetleg pont kistesvére született).


Nem tudjuk azt sem, hogyan zajlott le a látogatás. Három és fél éves kisfiamat (aki extra nyugis gyerek volt egyébként) bevittem a feleségemhez, mikor a kistestvére született. Örült neki, megfoghatta, megnézte, ahogy az anyja szoptatta stb.stb. Így egészen más volt, mintha mondjuk egy távoli nagynénit látogattunk volna meg, akivel én elbeszélgetek, ő meg csak csöndben unatkozik. Így ő (aki egyébként is nyugis) lazán elvolt egy órán át. Szóval több körülmény együttes megléte esetén lehetséges egy órán át, de ehhez kell, hogy a gyerek olyan habitusú legyen, és kell az is, hogy erősen be legyen vonva az ottani történésekbe.

júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell egy 4 éves gyereknek egy helyben ácsorogni a kórházban, miközben a felnőttek beszélgetnek. Aki ezt állítja, az nem látott még épelméjű 4 éves gyereket. Amúgy eszembe nem jutna bevinni. Nem is neki való. Melyik osztály? Ott látja majd a haldokló, féllábú, félszemű meg ki tudja még milyen betegséggel küzdő embereket?

Amúgy én voltam kórházban, és a 10 éves gyerekemet nem akarták hozzám beengedni, mert a nővérkék szerint semmi keresnivalója ott. Pont.

Ha nem tudja hova tenni a gyereket, akkor azt a betegnek is meg kell érteni, ha meg valamit küldeni kell neki, le lehet adni a nővéreknek.

júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Átlag kórházban nem is mehet 12 évesnél fiatalabb gyerek kórházi osztályra latogatni....
júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%

14!

Akkor tegyél különbséget a 4 éves gyerekek között.

Az én gyerekeim simán végig "ácsorogják" ha várni kell legyen az bármilyen szituáció.

Erre szokták kondizni hogy nem buta csak gyerek...

Azért 4 évesen már illene megértenie h x időt nyugodtan kell maradni

júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom az óvodában is a te gyereked az aki nem akar nyugodtan feküdni sem nem hogy aludni alvás időben mert nem érti meg miért kellene
júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%

17-es, hát ez pont nagyon rossz példa. A gyermekpszichológusok szerint a gyerekek nagy részének már nincs szüksége 4 éves kor felett a nappali alvásra. Szenved is a fél csapat rendesen, mert az óvodákban ez egy nagyon ostoba szabály, csak ugye nincs aki vigyázzon azokra, akik már nem alszanak.

És ha lenne gyereked, akkor tudnád, hogy igen, nem fogja megérteni, hogy miért kell 2 órán át mozdulatlanul feküdni, amikor ő játszani, meg szaladgálni akar. Ettől a gyerek még nem neveletlen.

A kérdésre visszatérve továbbra is azt mondom, hogy semmi keresnivalója egy 4 éves gyereknek a kórházban, jobb helyeken be sem engedik. Szóval teljesen értelmetlen erről vitatkozni.

júl. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
43%

Köszi, 2 gyerekem is van...

Szeretnek a mai napig ebéd után aludni/pihenni mint mi is.

júl. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is kettő van. Az egyik 3 éves kora óta nem alszik már nap közben, a másik 5 éves kora óta. Mindkettő teljesen normális gyerek. Azért, mert a tied más, nem kell rögtön ítélkezni.
júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!