Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pisi visszatartás, mit lehetne...

Pisi visszatartás, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
7 éves lányom naponta egy, vagy maximum kétszer pisil, kevés folyadékot is iszik (kb. 2 deci per nap). Most húgyúti fertőzése lett, többet kellene innia, pisilnie ennél jóval. Figyelmeztetem az ivásra, de ha iszik sem tud pisilni, ráül a wc-re és nem megy. Kb. fél litert már megivott ma és ne
júl. 1. 15:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Volt valakivel hasonló?
júl. 1. 15:10
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Gyakorolni kell.

Üljön sokat a bilin, de ne kényszerítsd, hanem próbálj meg programokat szervezni oda.

júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Bilit ??? 7 evesrol van szo.


Kerdezo, IGYON !!! Te vagy az anyja , a te feladatod erre figyelni. Persze, hogy hugyuti fertozese van ha nem iszik. Tonkrevagod ezzel a vesejet aztan pisloghatsz.

Ez nem kivansagmusor, inni kell.

9 evesem van, de a mai napig folyamatosan szolni kell, hogy igyon. Sot nekunk felnotteknek is , nem jut eszunkbe kulonben.

júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Én is csak akkor iszom húzóra fél liter vizet, ha érzem, hogy szomjas vagyok. Elfelejtem. Akkor egy gyerektől hogy várod el? Amúgy próbálj meg 100%-os gyümölcsleveket venni, lehet csak a vizet nem akarja inni. Csinálhatsz te is dinnyéből, almából stb.
júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egész napom másból sem áll, mithogy tolom elé az italt! Már ha egyáltalán talalkozunk, mivel 8-tol 4-ig iskolában van. Utál inni, úgyhogy megiszik kb fél millilitert a könyörgésemre. Infúziót meg, én kérek elnézést, de nem tudok bekötni. Leírtam, hogy ha iszik akkor SEM pisil, mert visszatartja. Olyanok válaszát várom akik hasonló problémával küzdenek. Köszönöm!
júl. 1. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Szunet van, mar ket hete es most van hugyuti fertozese.
júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Pszichológushoz vinném a visszatartás miatt
júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom azért tartja vissza, mert a fertőzés miatt fáj, csíp, amikor pisil. Nem kisbaba már, valahogy meg kellene vele értetni, hogy mi történik a szervezetében és miért lenne fontos, hogy sokat igyon és pisiljen. Pisilt azóta gondolom, különben kórházban lennétek már és megkatétereznék. :( Antibiotikumot kap a fertőzésre, hogy mielőbb elmúljon a fájdalom? Tőzegáfonya tablettát nézd meg lehet-e ilyen korú gyereknek adni, illetve tőzegáfonya üdítőt kellene venni (nem sima áfonya levet!), és azt itatni vele.


A jövőre nézve pedig muszáj valami trükköt kitalálnod, hogy többet igyon, higított gyümölcslé, enyhén cukros limonádé stb. - minél kevesebb cukor, de ne sima víz legyen. Főleg nyáron nagyon veszélyes, ha ennyire keveset iszik tényleg. :(

júl. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Infúziót nem is köthetnél be. Tilos.


Vegyél neki kulacsot, amire ragassz fel matricákat és húzz mellé csíkokat, hogy egy mesés játekot csinálj. Mindig érje el az egyik csíkot egy időn belül, mert a matricák egy mesét alkotnak éd a mese csak így folytatódhat.


Vagy ezek különleges matricák. A télapónak jelez mindig, ha elért efy csíkot és naponta x csíkot el kell érnie.

júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!