Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire normális a kisfiam...

Mennyire normális a kisfiam viselkedése?

Figyelt kérdés
Kisfiam nemrég lett 4 éves. Kiskora óta produkálja magát társaságban de ahogy nő csak egyre rosszabb. Ha itthon vagyunk apa, anya és ő semmi gond, nyugodtan elvan ügyes, okos ritkán van rá panasz. Na jó hisztizni azért tud dehát dackorszak van😅. Amint jönnek hozzánk barátok vagy akár csak mama vagy papa hirtelen mintha átkapcsolna az agya őrült és rosszalkodó üzemmódba. Szaladgál, kiabál, csúnyán beszél, dobálózik, nem hallgat senkire sem, nem ismerek rá. Pedig szeret mindenkit és mondja is ne menjenek haza.Már ott tartok, hogy nem merem társaságba vinni mert nem tud viselkedni. Próbálkoztam sok mindennel de kudarcokba fulladok. Az ovodában folyton dícsérik hogy milyen ügyes, okos és tisztelettudó kisfiú de amint megyek érte átkapcsol az agya ott is és elkezdi a csúnya viselkedést. Az oké hogy amint meglát engem biztonság érzet lesz benne de akkor sem értem miért kell a rosszaságot csinálnia amint ott termek. Akinek van tapasztalata, mennyire normális ez? Olyankor ha olyat ígérek neki amit szeret az sem hatásos, eszköztelennek érzem magam és azt érzem megbuktam mint anya.

ápr. 25. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Bepörög a társaságtól, lehet ez teljesen normális is. Tesóm gyereke 5 éves koráig volt full idióta társaságban, utána leállt és normális lett. Kicsi a 4 éves, nem lehet tudni milyen lesz később de ha más szituban normálisan viselkedik, akkor szerintem ki fogja nőni.
ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

A legtöbb gyerek így reagál a társaságra, vendégekre.

Úgy mondják,produkálja magát.

Teljesen normális. Majd elhagyja.

ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen, produkálja magát. Ebből (ha amúgy semmi más probléma nincs, nem panaszkodnak az oviban, alapjában véve nem ilyen csak a vendégekkel stb) messzemenő következtetéseket még ne vonj le. 4 évesen még kicsi, sokat változik. Vannak ilyen gyerekek, akik teljesen "bepörögnek", hogy rájuk figyeljenek. Meg ennek az ellenkezője, mint az én lányom volt, ha jött valami "behúzta a féket", már az is nagy szó volt ha beszélgetett, sokszor az ölemben ült ha vendégünk volt 🤷🏼‍♀️. Már sulis, teljesen oldott társaságban, pedig 4 évesen megmukkani nem akart elöttük. A te kisfiad is sokat fog még változni, még bepörög a vendégektől, sok inger neki, hogy ott vannak, az idegrendszere ezerrel pörög és kezdődik a produkció 🙂. Nem azt mondom, hogy hagyd rá (nyilván ha átlépi a határokat: dobál, csúnyán beszél stb szólj rá, hogy tudja épp átlép a határokon), de könnyebb neked kezelni, ha tudod a miértet. Ez neki egy felfokozott állapot, ilyenkor másképp viselkedik, nehezebben kontrolállja magát, ilyen kicsiknek még az érzelem szabályozása alakulóban van, jön a sok inger a vendégekkel és ez lesz belőle.
ápr. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%

Egy 4 éves már nem dackorszakos, ne fogd arra! Dacos, makacs, neveletlen lehet, de 4 évesen már tudja magát annyira szabályozni, hogy ne legyen teljesen érzelemvezérelt.

Már egészséges fejlődésnél és jó nevelésnél. Az hogy egyre rosszabb nem erre vall.

Még nem nt gyerekek is fejlődést mutatnak, egy nt gyereknél pláne elvárt, hogy egyre normálisabban viselkedjen.

Valószínűsítem, hogy mivel szűk körben mindig jó volt, semmi nevelést nem kapott eddig.

ápr. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!