Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ha egy 22...

Mit lehet tenni ha egy 22 honapos gyerek megüti a szüleit, megtepi az anyját...?

Figyelt kérdés
Kerlek segitsetek nekem abban, hogy mi lehet az oka hogy a most 22 honapos gyerekem ezt csinálja velünk. Igazából már kb 2 hónapja van ez, es akkor van ha nem az van amit ò akar vagy csinalunk vele olyat amit nem akar. Pl ha pelenkazni viszem, vagy ha altatni amikor nem akar őnagysága... ma peldaul az etetőszekbe raktam enni, es pont a kezébe volt 4 matchbox, nem birt lenni nelküle csak úgy ült le enni hogy azt vitte. Mivel kaja közbe az egeszet összekente, mondtam neki h megtöröljük a kezed es lemossuk a kisautókat vizzel aztan mehetsz jatszani. Elvettem akisautokat hogy megmpssam, kb rohamot kapott addig aztan felvettem ölbe hogy mutassam neki mit csinalok, momdtam hogy visszaadom ha kesz. Odaadtam aztan a kezebe és megdobott vele, nemegyszer volt már ilyen, es beleakad a hajamba es megtep ha pl viszem valahova vagy ha öltöztetem, bafmi amit nem akar. Honnan ez a viselkedés??? Es ordít mint az allat, tökre agresszív....el vagyok miatta keseredve... úgy erzem hogy egy elba***tt gyerekem van....

#hiszti #verekedés #Üti a szülőt
jan. 29. 16:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg csak bekeményített a dackorszak.
jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A ferjem szerint viselkedeszavaros lesz, meg már elkönyvelte mindenfélének... eskü tanácstalan vagyoky már lassan kezdem enis elhinni... ez igenyel ebben a korban szakembert, vagy fogjam fel úgy, hogy akaratos es dackorszak? Egyaltalan vizsgálnak-e ilyenkorú gyereket? Hiszen hogy?
jan. 29. 16:21
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Persze. Én már 20 hónaposan vittem a Szakértői Bizottság elé a gyerekem. Egyből oda. Nem lacafacáztam szakazolgálattal
jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Azért ebben nincs semmi extra, hogy rögtön szakszolgálathoz kelljen vinni. 22 hónapos, dackorszakos, nem tudja hogyan fejezze ki magát. Meg kell tanítanod neki, hogy ha mérges ne téged bántson, hanem pl kiabáljon, üsse meg a párnát vagy bármi. Nevelni kell a gyereket elsősorban, eszközt adni neki, nem rögtön jelzőket aggatni rá, ‘oszt jóvan az úgy’.
jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy a 4-es írja.


Hogyan reagáltok rá? Nálunk volt olyan eset hogy csak úgy a semmibóől a 10 hónapos babám elkevert egy pofont az apjának, az apja fejével kiegészítve, elkapott a nevetés. Nyílván most korrigálni kell, mert benne meg az van hogy ez vicces. Tehát az sem mindegy hogy mit csináltok amikor megüt.

jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Előbb utána kéne nézned, hogy a gyerek bizonyos életkorában mik a jellemzők és mik az elvárhatók és mik nem. Az érzelemszabályozás épp nem várható el egy 2 évestől.

Ettől még határt szabni lehet illetve elismerni az érzéseit.

jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%

3as vagyok.


Nem írtam, hogy vigye. Csak arra válaszoltam,hogy lehet-e ilyen kicsit vinni. Persze, hogy lehet. Nekünk kiírtak rengeteg fejlesztést. És nagyon jókat. Beszéd és mozgásterápia,gyógypedagógusi fejlesztés. A kórházban a gyerekrehabon a fejlődésneurológus zeneterápiát,TSMT-t.

jan. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Normálisan, következetesen nevelni.

Pl: evéshez nem kell játék. Előbb elveszed, nem hagyod rá. Szépen elmondod neki, hogy evés után visszakapja. Ha leveri magát a földre, leveri. Ha téged üt, megfogod a kezét, nem hagyod hogy szétverjen. "Ütöget hevesen, simogat kedvesen"

jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Bölcsibe ilyeneket nem csinál, nem üti tarsait stb... mi elmagyarazzuk neki normalisan a dolgokat, néha megérti de van amikor teljesen hatástalan, mert csakazértis.
jan. 29. 19:04
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Neked tényleg nem megy át?

Egy 2 éves NEM KÉPES (nincs kifejlődve az az agyi terület) az érzelemszabályozásra! Tiszta pillanatban, amikor nem a düh, csalódottság vagy elkeresettség irányítja az agyát, akkor megérti amit mondasz. De amint érzelmileg bevonódik, akkor a reakcióit nem tudja kontrollálni a realitás talaján - azok jönnek. A te dolgod az ő nehéz érzéseit validálni, elhordozni és a reakcióit megfelelő mederben tartani. És fontos, hogy ami neked logikus meg kézenfekvő, őt az a legkevésbé érdekli vagy nem úgy. Pl. Látom dühös lettél attól, hogy elvettem a kisautóidat. Igen, ha valaki elvesz valamit, amit nem szeretnénk, az dühítő. Az a baj, hogy piszkosak lettek. Így nem tudnak olyan gyorsan gurulni. Mit javasolsz, hogy gyorsítsuk őket fel újra?

Végezz el olyan szülőtréningeket, ahol kapsz eszközöket, különböző szitukra és amivel segíted a gyerekedet is, hogy képes legyen kifejezni azt, ami bántja!


Ezen kívül feszkós. A bölcsiben jól kell viselkednie, nincs meg az a biztonságos háttér mint veled, hogy kiadja. És ez ezért otthon jön ki. A hiszti ugyanis egy feszültséglevezetés a gyerekeknek. (Megj: olvass utána a sírás meghallgatásnak)


Sok sikert és elég tudatosságot, hogy végigcsináld!

jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!