Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adtatok gyereknek virgácsot...

Adtatok gyereknek virgácsot Mikulás napra? Vagy volt olyan hogy nem adtatok semmit? Nagyon rosszak a gyerekeim sajnos.

Figyelt kérdés
2023. nov. 12. 21:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a kérdést olvasni is rossz. Ne törd meg a lelküket, ez kegyetlenség. A virgács még oké, de minden gyerek várja a Mikulást és éhezik a csodára
2023. nov. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

Az enyémek mindig kaptak virgácsot is. Nem látom rajtuk a lelki sérülés jeleit.

De csak virgács? Vagy semmi? Szerintem nagyom rosszul érezték volna magukat

2023. nov. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%
11#-el egyetértek. A nevelésről te tehetsz kérdező,tarts egy kis önvizsgálatot. Egyébként nálunk 1x úgy volt gyerekként nem jön anyagi okok miatt,de mikor mondta anyukám, hogy idén lehet nem tud jönni a Mikulás, hát azt a csalódást amit éreztem... 30+ vagyok, de esküszöm most is bennem van az érzés. Utána még is csak jött. :) Nekünk tesómmal mindig egy csoda volt ez, aki ezt elveszi a gyerekétől az magától is vonjon meg nyugodtan mindent. Soha ilyet nem tennék a gyerekeimmel akármilyen rosszak lennének.
2023. nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez nagyon rossz hozzáállás, hogy ha rosszak, akkor ne kapjanak semmit. Mintha ezzel azt akarnánk sugallni, hogy azért kell jónak lenni, mert akkor ajándék jár.

Nem. Azért kell jól viselkedni, mert a rosszalkodásból baleset lehet, vagy másoknak okozunk rossz dolgot.

Édességgel vagy hiányéval büntetni/jutalmazni pedig az evészavarok erős alapja.

Ne csináld, kérlek. Inkább neveld meg a gyerekeidet!

2023. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%
#14 vagyok. Végigolvasta egyáltalán valaki, amit írtam?
2023. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
56%
En a ferjemnek veszek minden evben virgacsot.:D a gyerekek baromi jot mulatnak rajtam az en fiam is bun rossz, de sutem nagy csalodas lenne,ha mogyoroval tennem teli.
2023. nov. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
46%

Még ezek a válaszok! Szerintem is kegyetlenség, én se csinálnám. De az meg miért normális, hogy minden 2.szülő azzal fenyegetőzik, ha rossz leszel, nem hoz semmit a Mikulás? Zsarolás, fenyegetőzés rendben van, büntetés nem? Hol van itt a következetesség?

Döntsünk már el, hogy az a szerencsétlen Mikulás a jóknak hoz, vagy alanyi jogon jár.

2023. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%
#17: olyan nincs, hogy egy gyerek egész évben egyszer sem volt jó. Nem lehet, hogy semmi jót nem csinált, csak rosszalkodott folyamatosan.
2023. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

#18! Én azt értem. Szerintem nincs is rossz gyerek, csak aktuálisan rosszul viselkedő. Azt nem értem, hogy miért lesz a Mikulásból 3 hónapra nevelési eszköz.

Mást se hallok szeptembertől decemberig, csak, ha így viselkedsz/nem raksz rendet a szobádban, nem indulsz el vacsorázni/fürdeni/fogat mosni(tetszőlegesen helyettesíthető), nem hoz semmit a a Mikulás/Jézuska/Angyalka (tetszőlegesen helyettesíthető). Ha az ajándék megvonása nem elfogadható, az azzal való fenyegetőzés miért az?

Nekem ez a felelősség áthárítása. Úgy érem el a kívánt viselkedést, hogy ne én legyek a "g.nyó", ne rám haragudjon a gyerek. Az miért van rendben?

#17

2023. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%
Gondolom, hogy a sok szülőnek nem mondható szülő a hisztis gyerekével, akit ő maga nevelt ilyenre, pontozta le az értelmes és jogos válaszokat!
2023. nov. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!