Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek a helyemben? (9...

Mit tennétek a helyemben? (9 éves lányomról van szó)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírunk vele!Röviden leírva,szemtelen,követelőző és hálátlan!Tudom hogy mi rontottuk el,mert egész kiskorától mindent megkapott amit csak kimondott,pedig nem vagyunk gazdagok,csak hát nagyszülőknek első unoka volt,és ők is mindig kényeztették!Régebben nem volt önbizalma,és mindig dicsértem hogy milyen szép és ügyes,most ott tartunk,hogy ő a legszebb az osztályban és hasonlók!

Megmondtuk,hogy őneki csak annyi feladata van hogy tanuljon,és rendet tartson a szobájában,de egyiket sem csinálja!Ha rászólunk ő van megsértődve.Már azért is pukkad,hogy reggel fel kell neki kelni,hogy iskolába menjen,pedig oda is kocsival hozzuk-visszük.

Lehet még valamit kezdeni vele,hogy jó irányba forduljon,mert ez egyre rosszabb lesz?Már többször leültünk vele beszélgetni,akkor mindent megígért,de nem változott semmi.Viszont az iskolában teljesen az ellenkezőjét mutatja,ott a tanárokkal is nagyon kedves,mindenki szereti,de amikor hazaér elszabadul a pokol!

Tegnap pl. ő már megette a csokiját a tesója meg még nem,ezért ráült a csokira hogy ne tudja megenni,na ilyeneket csinál!

(bocsi hogy hosszú lett)


2010. szept. 24. 09:58
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Az én lányom már 14 éves, és hasonló dolgokon mentünk-megyünk keresztül. Azért már jobb a helyzet, de a serdülőkor sem egyszerü. Itt ugyebár nem csak az a baj, hogy ki kell tombolnia magát. Tiszteletlen, sértődékeny, követel.

Nekem négy gyerköcöm van. Ennek ellenére a fiam a minap azért nem szólt hozzám,mert nem vittem neki kindert az oviba.Ennek egy hete.Azóta nem kapott kindert.

A lányom, ha nem tanul, nem pakol össze maga után akkor nincs gép,nincs barátnő, és szép lassan mindent elveszek tőle ami neki fontos.Idővel csak rájön, hogy jobban jár, ha viselkedik. Mikor én voltam tini, és összezörrentem anyummal, ő nem szólt hozzám napokig. Annyit még elmondott, hogy szolgáljam ki magam a konyhában, mossak magamra, és azt teszek amit akarok. Egy hétig birtam, és nem a mosás miatt...:) Rossz volt, hogy nem beszélget velem. A legjobb barátnőm volt. Most a lányom is velem beszél meg mindent, mert tudja, én sosem fogom elárulni a titkait, nem támadom hátba.Próbálok laza lenni, bár néha lesápadok:)

2010. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
77%
Az én 9 éves fiam, ugyanez,én is tanácstalan vagyok.Nekem még a tanulásért is könyörögnöm ,aztán persze kiabálnom kell.Nagyon nehéz ,mert mindenki tud tanácsot adni,persze minden gyerek más ,és más válik be náluk.:(:(
2010. okt. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!