Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek a helyemben? (9...

Mit tennétek a helyemben? (9 éves lányomról van szó)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírunk vele!Röviden leírva,szemtelen,követelőző és hálátlan!Tudom hogy mi rontottuk el,mert egész kiskorától mindent megkapott amit csak kimondott,pedig nem vagyunk gazdagok,csak hát nagyszülőknek első unoka volt,és ők is mindig kényeztették!Régebben nem volt önbizalma,és mindig dicsértem hogy milyen szép és ügyes,most ott tartunk,hogy ő a legszebb az osztályban és hasonlók!

Megmondtuk,hogy őneki csak annyi feladata van hogy tanuljon,és rendet tartson a szobájában,de egyiket sem csinálja!Ha rászólunk ő van megsértődve.Már azért is pukkad,hogy reggel fel kell neki kelni,hogy iskolába menjen,pedig oda is kocsival hozzuk-visszük.

Lehet még valamit kezdeni vele,hogy jó irányba forduljon,mert ez egyre rosszabb lesz?Már többször leültünk vele beszélgetni,akkor mindent megígért,de nem változott semmi.Viszont az iskolában teljesen az ellenkezőjét mutatja,ott a tanárokkal is nagyon kedves,mindenki szereti,de amikor hazaér elszabadul a pokol!

Tegnap pl. ő már megette a csokiját a tesója meg még nem,ezért ráült a csokira hogy ne tudja megenni,na ilyeneket csinál!

(bocsi hogy hosszú lett)


2010. szept. 24. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Gyermekpszichológus, nevelési tanácsadó pont az ilyen esetekre van kitalálva.
2010. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
99%
Én hagynám hogy busszal menjen iskolába
2010. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az iskolában ebből a viselkedésből semmit nem vesznek észre, érthető, mert otthon kitombolja magát, a suliban viselkedik.

Minél jobban tombol otthon, a suliban annál nyugisabb-ez az én lányom is:)

Én elbeszélgetnék vele, kisebb büntetéseket helyeznék kilátásba, mert ez egy-két év múlva még rosszabb lesz. El kell neki magyarázni, hogy a család mellette áll, szeretitek, mindent megkap, körbe van ugrálva, és ezt a viselkedést nem tűritek tovább. Én egyelőre megpróbálnám magam megoldani a dolgot.

2010. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Elsős tanítványom szüleinek azt javasolta egy kineziológus vagy pszichológus (?), hogy egy nagy zsákba pakolják be a kedvenc játékait, és tegyék látható helyre a szoba egy sarkába. Ez működött a kisfiúnál, csak egyszer volt rá szükség. (Nem volt elvetemült gyerek, csak tanulás helyett mindig játszani akart, bár jó képességű, okos tanuló, és - valljuk be, érthetően - utált fogat mosni, ezért kellett valami bünti...) Remélem, hogy segít valamit.


Amúgy igaza van annak, aki azt írja, hogy ha otthon tombol a gyerek, a suliban nem fog. Nálunk általában fordítva történik: otthon szigor van, a suliban oldódnak a gyerekek... ez a természet rendje sajna.


Ettől még jó kislány, csak valami miatt nem találja az egyensúlyt. Tényleg lehet, hogy érdemes lenne pár napig busszal utaztatni, csak magához térne... :) Ha a suliban angyal, akkor otthon is tudna az lenni ;). És ugyebár, a buszhoz még korábban kell kelni. Egy ideig tuti, hogy elmondana Titeket mindennek, hogy még korábban kell indulnia, de lassan majd belátja (mert okos), hogy alkalmazkodni kell, és akkor minden helyreáll. :)


Tesója mennyi idős? Ha fiatalabb, lehet, hogy féltékeny.


... más ötletem nincs, bocsi.

2010. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A testvére 6 éves kisfiú.Mi is gondoltunk már arra,hogy féltékeny,és nem egyszer elmagyaráztuk hogy egyformán szeretjük mindkettőjüket,de attól függetlenül lehet hogy tényleg ez a kiváltó ok!

Nevelési tanácsadóba nem szeretnék menni,(egyenlőre legalábbis),mert bízok benne,hogy még itthon családon belül megoldhatnánk ezt.

Valószínűleg bevezetjük tényleg,hogy legalább reggelente busszal kell majd mennie az iskolába,meg hát majd megpróbálunk szigorúbbak lenni.

Köszönöm a válaszokat,de ha van valakinek még további véleménye,akkor azt várom!

2010. szept. 24. 16:06
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó vagyok, a zsákos :).

Én se vinném semmiképpen sem Nevtanba!!!

2010. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ezt megelőző, hasznos tanácsokat szeretném kiegészíteni:

Talán az is jótékony hatással lehetne a Kislányra, megszerveznéd számára annak a lehetőségét, hogy szabad idejében a gyerek "ki tudja tombolni magát" - ellenőrzött, félig ellenőrzött körülmények között.

-Nem biztos, hogy jót tesz a gyereknek az "állandó bezártság" ÉS az, hogy "csak kötelességei vannak", - érdemes esélyt teremteni Számára ahhoz, hogy "le tudja engedni a felesleges gőzt".

2010. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
35%

naszóval :)


csak egy darabig ilyen aztán reméljük megváltozik :)

amugy én is megeszem az öcsém csokiját ,mert azt reggel kell megenni ,a reggelit nem peddig nap közben :)

2010. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
9 éves kislány az Ég szerelmére! Kell neki lehetőség, hogy kitombolja valahol magát. Komolyan elvárod, hogy "kisangyalként" viselkedjen a nap 24 órájában? Adj neki lehetőséget, hogy kitombolja magát és mindjárt könnyebben szót fogad otthon is, az iskolában meg amúgy sincs gond.
2010. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont olyan vagy mint a sógornőm...

Megosztanék veled egy tanulságos,saját történetet,remélem segít.

Tavaly együtt karácsonyozott a család a nagymamánál.A mi fiunk 3000-ért kapott tőlünk ajándékot,az unokatesó 20 000-ért.Mindkettő 8 éves volt akkor.

A mi fiunk kibontotta az csomagot,és elkezdett kiabálni,hogy:Köszönöm,köszönöm,ti vagytok a világ legjobb szülei!!Még a könny is kicsordult a szemünkből,annyira jó volt látni az örömét.

Az kislány komótosan kibontotta egymás után a csomagokat,és faarcal mondott egy köszönömöt.Láttam,hogy az anyjának nagyon rosszul esik...

Kezdeményezett is velem kb 1 hét múlva az eseményekről egy beszélgetést.Elmondta,hogy a lánya hozzá van szokva a sok drága ajándékhoz,mert bár nem gazdagok,de mindent megtesznek érte,hogy semmiben ne szenvedjen hiányt.Mi mindig sajnáltuk a pénzt a gyerektől,és valószínűleg nem is engedhetjük meg magunknak amit ők.Különben is a kislány otthon már nagyon örült,csak ezt mi már nem láttuk....

Néztem rá,és nagyon sajnáltam őt....

Az élet nyújtott neki egy lehetőséget,és megláthatta,hogy valamit nagyon nem jól csinál.Ezt te is kezded most kapizsgálni.De ennek ellenére hazudott tovább magának a gyereknek,és még nekem is.

A tanulság az,hogy a gyerek szeretetét,és háláját nem lehet pénzzel megvásárolni,csak tudatos neveléssel lehet elérni.

Változtass a hozzáállásodon,és beszélgess sokat a kislánnyal,hogy az élet nem habostorta,nem lehet minden az övé,csak a kezét kell kinyújtania érte.Talán még nem késő.

Ha nem teszed jó nagy pofont kaptok az élettől mindketten.Ő felnőttként nehezen szembesül azzal,hogy keserves munkával jut majd csak előre (hiszen nem vagytok gazdagok,nem tudjátok akkor támogatni).Te meg öregkorodban a családodra vágyva ülsz egyedül,mert évekig nem nyitják rád az ajtót,hiszen nem vagy már hasznos,csak egy nyűg vagy a nyakukon....


(Saját csokis történet:mÚlt héten vettem 2 csokit,a fiú itthon volt betegség miatt,a kislány oviban.Mondom a fiamnak edd meg az övét is,látom,hogy szeretnéd,amiről nem tud a húgod az nem fáj neki.Azt mondta,hogy ezt nem teheti,mert nem az övé.Amikor hazaért a kislány kért belőle egy harapást)

2010. szept. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!