Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jót tesz a gyerek fejlődésének...

Jót tesz a gyerek fejlődésének a válás utáni családi nyaralás?

Figyelt kérdés

Hogy tudja egy 4 éves gyerek ezt feldolgozni? Jó hatással van-e egyáltalán a kisgyerekre, hogy pár napig együtt van a család, de amikor véget ér a nyaralás, minden újra a régi. Civakodás, veszekedés, különélés. Mindez elvált szülőknél.

Csoda, hogy a gyerek meg van zavarodva? Hogy végighisztizte azokat a napokat?

A szülők úgy gondolják, hogy ez fontos a gyereknek, és jót tesznek vele. Mit gondoltok?

Én kívülálló vagyok, csak aggódom a kisgyerek miatt.


2010. aug. 27. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek mennek együtt nyaralni,ha elváltak?
2010. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad együtt menni nyaralni, mert szegény gyerek úgy éli meg, hogy újra együtt vannak, aztán meg koppan egyet.

Ezért Csernus jól lebaszná a "belülállókat":D

2010. aug. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel csak összezavarják a gyereket!! Szegény elkezd bízni abban, hogy a szülei újra együtt lesznek, aztán meg bumm... A legtöbb kisgyerek eleve magát okolja a szülei válása miatt, hiszen nagyon én-központú még a gondolkodásuk. Ha valami nem jó, az biztosan azért van, mert ő rosszul viselkedett, rosszat gondolt... Persze, hogy nehezen viselik a válást... Aztán meg jön egy ilyen "családi" nyaralás, ami teljesen megzavarja, azt a látszatot kelti benne, hogy a szülei ismét együtt lesznek, most már minden a régi lesz... aztán jön a hideg zuhany... Nem értem az ilyen szülőket, tényleg!!! Nem lesz csoda, ha különböző testi és pszichés tüneteket fog produkálni a közeljövőben... aztán csodálkoznak, hogy ugyan mitől ilyen a gyerek... Pedig csak gondolkozniuk kellene... Ja! Nem ártana a gyereknek egy pszichológus, aki segítene neki a válást és ezt a buta nyaralást feldolgozni...
2010. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Teljesen igazat adok nektek, és jó érzés, hogy nem csak én gondolom így. Sajnos ez már a második nyár, amikor együtt elmennek nyaralni. Tavaly is voltak már gondok.

A legrosszabb az benne, hogy a szülők annyira buták, hogy nem veszik észre, mit tesznek a gyerekükkel. Vannak fejlődési problémák sajnos, pedig nagyon okos a kisgyerek, de néha csak ledöbbenek, mikor olyat tesz, vagy mond, ami rá semmiképp sem vall. Pedig csak 4 éves.

Sőt mi több, az apuka kijelentette, hogy jövőre is elmennek, mert ez fontos a gyereknek, és érte bármit megtesz...

2010. aug. 27. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg egy nagy hülyeség a közös nyaralás!Öcsémék ugyanezt csinálják.5 éves a gyerek,anyuka szülés után kb 2 hónapig a nagymamánál volt,hogy legyen segítsége,aztán kb.2 hónapig együtt volt a "kis család",utána mentális okokra hivatkozva megint visszament a babával a nagyihoz,és ott is ragadt.DE minden nyáron elmennek hármasban nyaralni!És hiába mondom,hogy a gyerek nem hüje,csak hétvégenként találkozik az apjával egyébként,nyáron 1 hét alatt mire gondol?
2010. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem határozottan rosszat tesz egy ilyen kisgyereknek. Elkezd reménykedni, aztán meg koppan. Meg gondolom ha a szülő elváltak, veszekednek is, az meg még rosszabb a gyereknek, ha látnia, hallania kell. Az én szüleim is kipróbálták ezt, de én akkor már 12 éves voltam, és tudtam, h soha a büdös életben nem fognak újra összejönni, ráadásul még egész normálisan is viselkedtek, teljesen olyanok voltunk, mint egy rendes család, és fájt látnom, h ilyen is lehetne, de mégsem ilyen.

Na mind1 csak azt akartam kihozni ebből, h rá kéne ébreszteni a szülőket, h ez nem tesz ám jót a gyereknek.

2010. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak összezavarja a gyereket, nagyon rossz ötletnek tartom.
2010. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!