Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Colitis ulceroza betegséggel...

Colitis ulceroza betegséggel kezelték valamelyikőtök gyermekét?

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves, most éppen ott tartunk, hogy ez a diagnózis. Gyógyszereket szed rá. Kiváncsi vagyok mások is vannak -e ilyen betegséggel az oldalon.
2010. aug. 23. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! bár én anyuka vagyok, 25 éves, de 12 éve colitis ulcerozám van, sajnos:( Szeretnél valamit tudni erről, vagy hogy hogy lehet együttélni vele? Szívesen válaszolok, akármire...Brigi
2010. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia Brigi!

Akkor ezek szerint a gyermekvállalásban nem akadályozott. Ez jó hír.

Csak nehéz belegondolni abba, hogy mi mindenre kell majd figyelnünk ill. figyelnie az élete során.

Most éppen Imurant (is)szed, de még csak 1 hónapja. Neked milyen gyógyszert írtak fel?

A tejes dolgok tényleg nem tesznek jót? Ő már lassan 1 éve semilyen tejes ételt, italt nem fogyaszt. Nem merjük kipróbálni őket, mert tartunk hogy rosszabb lesz az állapota. (Ez igazából a véres székletet jelenti.)

Neked hogy derült ki hogy ez a baj?

Köszi a válaszokat.


Aggódó anyuka

2010. aug. 24. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom hogy ilyen Picike, és már ilyen betegsége van.

a tejes dolgok valóban nem tesznek jót, nekem kialakult laktóz-intolerancia is. de ez nem jelenti azt hogy semmilyet nem ehet majd. Pl. nekem a csokitól semmi bajom:)

Hát a gyerekvállalás zsákbamacska volt. Nem lehet a terhesség alatt a colitisre való gyógyszereket szedni(énis szedtem: Imuran, Pentasa, sőt Medrolt, ami steroid, rosszabb időszakokban) De abbahagytam a gyógyszereket és imádkoztam hogy ne jöjjön elő a betegségem a terhesség alatt. ne mjött...de szülés után 2 héttel igen, véres széklet meg fájdalom, nem is tudom leírni.,..szoptatni ezért nem tudtam.

de azt gondolom elmondták, hogy van akinek vissza-visszajön ez a betegség, és sok olyat ismerek akinek egyszer volt, és utána soha többet!!! de ha privit írsz mégiscsak többet tudok írni, ide nem akarok mindent.:)

Jah még annyit, hogy 13 évesen elkaptam egy csúnya szalmonellát..és nem mertem szólni anyuéknak, hogy már vért kakilok, és azt mondják, azért alakult ki mert sokáig ment a hasam:( nem tudni:(

2010. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia Brigi,

küldtem pivát e-mail-t. Megkaptad?

Én hova várjam a válaszodat? Az e-mail fiókomban nincs.

Bocs, ha megzavartalak, és nem is akartál válaszolni.

Szia

2010. aug. 27. 10:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én 27 éves vagyok,szintén colitises.A gyerekvállalásban nem akadályozott,én gyógyszert is szedtem végig és most a szoptatás alatt is.Van olyan amit lehet szedni sőt kell is,mert kevesebbet árt a magzatnak mint ha fellángol a betegség.Szegény,már ilyen picikén ennyit kell szenvednie.Fájdalmai nincsenek?Érdemes próbálkozni(legalábbis én fogok)természetgyógyásznál,hátha tud segíteni.nekem még csak 2 éve van meg a betegségem de azóta tünetmentes szinte csak 5 hónapig voltam.Én nem akarok rosszat írni,de sajnos nagyon megfogja nehezíteni a kislányod életét ez a betegség.Általában hosszabb tünetmentes időszakok is vannak,folyamatos gyógyszerszedés mellett:(Ha van valami kérdésed,nagyon szívesen válaszolok,akár privibe is.Neked is sok kitartást!
2010. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!