Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kikészülök idegileg! Mit...

Kikészülök idegileg! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A fiam 5 éves, és nem bírok vele. Alapjából véve nem lenne rossz gyerek, meg okos is, de ha társaságunk van, meg van bolondulva. Hiába jövünk össze vele egykorú gyerekekkel, nem tud velük játszani. Inkább szaladgál össze-vissza, ordibál, ellenkezik velük. Ha szólok neki, mintha meg se hallaná. Nem tud viselkedni mások előtt. Elmegy tőlem, ha szólok, hogy álljon meg, vagy jöjjön vissza, nem hajlandó rá. Szaladni meg nem nagyon tudok utána a 2 hónapos hugicájától. Nekem meg ég a pofám a többi szülő előtt, azt hiszik hogy ő alapból ilyen rossz. Pedig otthon értelmes, normális. Na jó, vannak pici problémák, mint pl. hogy nem pakol össze maga után, de ez még nem vészes.

Tudnátok valamit tanácsolni, hogy mit csináljak vele? A "3-ig számolok" módszer néha bejön, bántani nem akarom, ha büntiből nem nézheti a mesét, vagy bármi, akkor meg addig nyaggat, míg nem engedek. Akár órákon át, míg meg nem sajnálom. Segítségem nincs, a párom sokat dolgozik, meg ha lenne ideje, akkor sincs egyik gyerekkel se.

Valami ötlet?


2010. júl. 13. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

És milyen a ygereked az oviban?

Nincs panasz rá?

Ezt csak azért kérdem, mert 2 típust lehet nagyon gyakran elkülöníteni:

1. Otthon rossz, kezelhetetlen az oviban/isiben meg szótlan , "jó" gyerek. Ez a típus otthon "tombolja" ki magát.

2. Az oviban/isiben nagyon rossz, otthon meg egy angyalka.


Mind a kettő rossz, és sok oka lehet.

2010. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Testvér-féltékenység?
2010. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Fordítok : "Hahó emberek! Figyeljetek rám! Beköltözött hozzánk egy magatehetetlen, magyarul nem beszélő vadidegen és most mindenki rá figyel! Anya is kampányszerűen próbál velem lenni, de csak ezzel a kis nyávogó csomaggal foglalkozik az ideje nagy részében! Kicsi vagyok és félek is ... Mi lesz velem? Ha azt akarom, hogy velem játszanak büntetést kapok! Hahóóóó! Mit kell tennem, hogy figyeljetek már rám ???!!!! Segítsééég! Vigyétek már el ezt a babát,nekem nem kell! Minek jött ez ide? Semmit nem lehet vele csinálni, nem nevet, nem játszik, csak itt élősködik rajtunk! Hoztatok volna inkább egy kiskutyát..."


Így reagál a testvérre egy kolerikus gyerek. Nekem is van egy "nagy"... Engem azzal vigasztaltak, hogy örüljek neki, hogy se a tesót, se engem nem bánt (fizikálisan)... Kitartás!

2010. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az óvodában nincs vele probléma, az óvónéni gyakran dicséri, hogy ügyes, minden foglalkozáson részt vesz, viszont annyi, hogy ott se nagyon játszik a többiekkel.

Én is a féltékenységre gondoltam. Mondjuk a kistesó érkezése előtt sem volt egy angyal, de most meg főleg kibírhatatlan.

2010. júl. 13. 15:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Alakulóban a "kevésbé jó" gyerekek anyukáinak klubja. Nézz be hozzánk! Nem vagy egyedül... :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2010. júl. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, nem tetszik neki a "betolakodó". Be kell vonni a babázásba, segítsen pelenkázni, ... s mikor a pici alszik, akkor szentelj neki minél több időt, s csak aztán a többi tennivaló. Minél több időt töltesz csakis vele, 2-esben, annál inkább érzi majd, hogy ő ugyanolyan fontos neked. Legyél vele türelmes, ne büntesd, beszélj vele olyan szépen, mint a babával. Had legyen ő is egy kicsit újra baba, biztos bújós most, vagy agresszívan eltol, mindkettő annak a jele, hogy haragszik rád, amiért nem csak körülötte a forog a világ. Biztos várta is a hugit, csak nem erre számított... Idővel kezelni tudja majd a helyzetet, kitartás. :) Segíts neki, hogy megbarátkozzon a dolgokkal, legyél vele nagyon szeretetteljes!
2010. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Idegen társaságban tuti mindenki a kisvakarcsra kiváncsi, neki cuppognak, őt ölelgetik, ölbeveszik, a nagy meg kap

egy-két odaszólást, hogy megnőttél! Szereted a kistesót? Ugye milyen cuki? Milyen az ovi? Kb ennyi. Ha rohangál, futkos és eszetlen, ujra ő a központ. Teljesen normális.

2010. júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha büntetni akarod, köss ki egy időt és abból ne engedj. És akkor tudja, hogy itt a vége a büntetésnek nem kell órákon keresztül könyörögnie. Persze délutáni rohangálásért nem tűnik logikusnak, hogy este nem nézhet mesét- vagy egy későbbi időpontban. Úgyhogy szerintem jobb lenne vmi mást kitalálnod.

A msáik pedig, hogy szerintem mielőtt elmentek beszéljétek át mi fogtörténni. Hova mentek, mit fogtok csinálni és hogy megnézik a kistestvéred. Esetleg megkérheted, hogy mutassa meg ő. És beszéljétek át a szabályokat- nincs rohangálás, ordibálás, veszekedés. És tűzd ki célnak, hogy ezeket be kell tartania. És aztán habitusodtól függően jöhet a jutalom, ami lehet fagyi, csoki akármi vagy nézhet mesét othhon, elmentek az ő kedvenc helyére vagy csak szimplán dícséret vagy bejöhet egy dicséret tábla, hogy kiragasztasz valami jó pontot pl. De mindig azt kell, hogy hogyan viselkedjen jól és a jó viselkedésért jutalom. Tehát az nem jó, hogyha rossz leszel nem lesz ez meg az. Az kell ha jó leszel kapsz valamit. Mert így az lesz benne, hogy jó legyen. Másrészt pedig nincs az, hogy mondjuk el kezd rohangálni és azt hiszi most már rossz voltam, elcsesztem kész. Hanem van lehetősége jónak lenni. Figyelmeztesd a szabályokra, dícsérd minden apró előrelépésért.

Adj lehetőséget a bizonyításra, mondjuk mondod előre mehetsz, de a lámpánál megállsz- ha sikerül dícsérd meg, ha nem, akkor ne engedd előre, hanem fognia kelljen a babakocsit.

És azt is mondd meg hogy hol mehet el, mondjuk most fogd a kocsit, de ha átmegyünk az úton megint elmehetsz, mert ügyes voltál az előbb. Na lássuk sikerül e megint.

2010. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mielőtt elindulunk, mindig megígéri, hogy jó kisfiú lesz. Mindig elmondom neki, hogy mik a szabályok, de ő 5 perc múlva tojik az egészre.

Egyébként most nyaralni van a mamájánál, ott laknak az unokatesóék is (egyidősek), és azt mondják, nagyon jó gyerek, szót fogad, tud viselkedni. Úgyhogy most nagyon örülök!

2010. júl. 16. 08:37
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Neked ne égjen a pofád soha mások előtt, mert semmi közük hozzá!


Nem megütni kell, csak megszégyeníteni!


Amikor nem fogad szót, öntsd képen egy adag vízzel, és hagyd ott !!

2010. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!