Szülők, ti örülnétek ennek? Jó ötletnek tartjátok?
(kezdő óvodapedagógus)
A valamit megtenni valamiert elv inkább raer iskolaig amikor már nem érzelmi alapon fejlodik az agyuk, hanem a racionális veszi át az iranyitast.
Amig egy gyermek tapasztalatok es élmények szerint fejlodik (pl nem a rajz a lényeg hanem hogy jo érzés hogy csikot huzhat szineket varázsolhat a papirra es nem a teljesitmény hogykinek lett szabályosabb a körvonala)addig azt nem szabad tőlük elvenni.
Ők ha elpakoltak még annak is örülnek, hogy örömet okoztak ezzel az ovonőnek es elismerést kapnak.
2019. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
12/29 A kérdező kommentje:
Akkor lehet rosszul gondoltam ezt. Nálam ez csak annyi lett volna,mintha szóban nyomatékosan megdícsérem valami nagy dologért, csak írásban és úgy, hogy meg is tudja mutatni otthon. Persze mindenkit lehet és kell dícsérni,ez csak egy emlékbe eltehető forma lett volna.
A jutalmazás jó dolog, de nem másokhoz kell mérni őket. Az ráér az iskolába. Tesiórán pl a duci kislányt dicsérném aki sokszor lustább a többieknél. Ha aktívabb, akkor kap matricát. A "kis pelének" tökéletes a gömbérzéke, tudja is magáról és az is hatalmas sikerélmény, hogy kb mindig ő nyer. Így kb senkit nem motiválnál. A kiütő pedig pont nem olyan aibe nem akarnának részt venni.
A terítés is olyan, hogy mindíg ugyanaz az 5 gyerek akar segíteni, pont ezért vannak naposok.
Nyilván az egész nap a sarokban ülő Rozika nem kapna mindig matricát, de ha egy agresszívabb gyerek szépen viselkedik, akkor ő kaphat.
Szorgalmas játékpakolásért pl kaphatna mindenki, aki részt vesz benne, de oviban inkább személyre kellene szabni, nem egymáshoz hasonlítani őket.
2019. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
A szobeli es targyi jutalmazás teljesen mast tanit egy gyereknek
2019. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
15/29 A kérdező kommentje:
A gyerekek NEM tudnák mikor és miért kapnak ilyet,így azt sem tudnák miben kell "teperni". Teljesen váratlan dolgokra adnám,ha látom hogy valaki mondjuk magához képest fejlődött és pl. felöltözött egyedül segítség nélkül ha addig nem tudott,bekötötte a kisebbek cipőjét,egyedül pakolta el az összes játékot,megtanulta leírni a nevét. Magától csinálná belső motivációra mert nem tudja előre, hogy jár érte jutalom,és tisztázva van hogy kétszer nem lehet ugyan azért a dologért kapni.
Hát nem tudom, kissé vegyesek ezzel kapcsolatban az érzéseim. Pl. Danika megnyeri a kidobóst, megy haza büszkén, Pistike nem olyan ügyes ( lehet h sportban sose lesz jó, másban ellenben igen), ő úgy megy haza, abban a tudatban h ő kevesebb mint a másik mert nem nyerte meg a kidobóst. Érted ugye? A versenyszellem elkerülhetetlenül megjelenik a suliban, minek előbbre hozni? Most nem azzal van a bajom h Danika összepakolta a játékokat és ezért dícséret jár neki, hanem maga a versenygés. Nem hiszem h listát kéne erről vezetni. A szülőnek szóban is el tudod mondani h miben jó a gyermeke, mit csinált aznap pár mondatban. De ez csak egy vélemény, lényegében azt csinálsz amit akarsz 🙂
2019. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
17/29 A kérdező kommentje:
Ezek szerint rossz ötlet a többség szerint.Abból indultam ki, hogy mikor én voltam kicsi, akkor minden logopédia foglalkozáson amikor ügyes voltam akkor a fejlesztőnéni rajzolt nekem egy napocskát a feladatlap sarkára,odaírta hogy ügyes vagyok, és én nagyon örültem neki.
És mimdig kaptál matricát? Mert azt nálunk is osztanak. Ha ügyes volt, akkor figurát kap, ha nem gyakoroltunk itthon, azt észreveszi a logopédus és egy kisebb smilet ragaszt a füzetbe. De mindig kap. Ez a szülőnek jelzésértékű.
2019. jan. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
19/29 A kérdező kommentje:
Csak akkor kaptam ha tényleg ügyes voltam,így volt értéke.Figurákat sosem kaptam foglalkozáson,az oviban nagyon ritkán,volt egy doboz kinderjáték és talán fél évente egyet választhattam,de azt akkora becsben tartottam mintha aranyrúd lett volna,a mai napig megvannak valahol :)
*figurát=nagyobb méretű barbis vagy unikornisos matricát
2019. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: