Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy autista gyereket, hogy...

Egy autista gyereket, hogy lehetne eltanácsolni az óvodától, ha ön és közveszélyes?

Figyelt kérdés
Óvodai felvétele előtt integrálhatóvá minősítették a státuszát, előtte nem az volt. A gyerek az óvodában fejjel megy a falnak tiszta erejéből, harapja magát majd ugyanezt megtesz az óvónőkkel többen alig tudják lefogni(majdnem 7 éves és a többiekhez képest nagyobb jóval és erősebb is). Többször előfordult. A gyerek az alapján szerintem már nem alkalmas a közösségbe járáshoz, mi lesz ha bántja a gyerekeket esetleg önmagának okoz sérülést. Valami hatályos jogszabály kellene ami alapján el lehetne tanácsolni, az újra felülvizsgálat se lenne rossz. Mi az a hivatalos szerv ami felé kellene menni ilyenkor.

2017. okt. 31. 20:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült az ön és közveszélyes autista gyereket eltanácsoltatni. Hiába a jegyzőkönyvek, a fotók a sérülésekről. A szülő nem akarta. Azt mondta az ombucmanig is elmegy, ha kell. Kérve lett az integrálhatóság felülvizsgálata. Meg is történt. Jöttek az auti központból, ami akkor még ingyenes volt, de most már nem. Nagyon szépen elmondták, hogy ők is úgy látják nem itt a helye a gyermeknek. A szakvéleményekkel a nagy stóc anyaggal benyújtottuk a szakértői bizottság felé. Hónapokon keresztül játszottak velem, hogy ja persze már van eredmény, de nekünk nem mondhatják el. Kérdezzem meg a szülőt. Mindezt úgy, hogy mi kértük a felülvizsgálatot. Persze kiderült, hogy nem utasították el. Mikor már sokadszor ilyen nehéz eseteket kaptam megkérdeztem a bizottság vezetőjét, hogy ugyan miért csinálják ezt, hisz nekik is látni kell, hogy nem a megfelelő helyre küldik a gyerekeket. Annyit mondott, hogy utálja ezt kimondani, de mivel nincs helye az ilyen típusú ovisoknak bizony rá fogják írni, hogy integrálható. Nem számít, ha igazából nem is.
2017. nov. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem ilyen egyszerű Magyarországon. Vannak speciális intézmények nem integrálható gyerekeknek, de mivel azok mind tele vannak, hosszú várólisták vannak oda (ráadásul nincs is minden városban ilyen intézmény, ismerek olyan szülőt, aki naponta 150km-t autózik, hogy spec. iskolában tanulhasson az autista gyereke, és mivel az útiköltségnek az állam csak egy részét finanszírozza, ezt nem mindenki engedheti meg magának), valahová pedig muszáj járatni a gyerekeket, ezért kénytelen a szülő beadni a normál oviba. Nekem nincs gyerekem, de mivel felnőtt autista vagyok, egyesületekből ismerek rengeteg autista gyereket nevelő szülőt, és nagyon sokan örülnek, ha egyáltalán bejut egy óvodába a gyerekük hosszas keresgélés után, eszük ágában sincs kivenni onnan, hogy aztán kezdhessék elölről az egész keresős procedúrát. Még ott lenne lehetőségnek a magántanulóság, de őszintén, hány olyan családot ismersz, aki ezt megengedheti magának, főleg spec. nevelési igényű gyerekhez, akihez gyógypedagógus kell? Szóval hiába nem jó se az autista gyereknek, sem a csoporttársainak, se az óvodai dolgozóknak, mégis muszáj oda járatni a gyereket az integrált csoportba, mert egyszerűen nincs más lehetőség. Sajnos ez nem a szülők hibája, hanem a magyar közoktatásé. Az óvónő tehet esetleg annyit, hogy kiképzi magát önerőből autizmus témából, mert nekik se adnak sajnos elegendő információt, csak összezárják őket a gyerekekkel, és oldják meg, ahogy tudják. Külön erre szakosodott pedagógusból is nagyon nagy hiány van.
2017. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!