Ti mennyi információt kaptok a gyerekeitek napközbeni élményeiről az óvónőktől?
Nálunk sem nagyon mondanak semmit. Mondjuk minden nap nincs is idő a 27 szülővel beszélgetni, és nálunk is olyan az egyik óvónő, hogy kb fel se áll a csoportszobában mikor viszem a lányom.
Max annyit mondanak h minden rendben volt, ügyes volt stb.
A lányom (5 éves) szokta mondani hogy miket csináltak de még ő sem mindig tudja elmondani rendesen.
Utolsó,15. válaszoló(a 9. vagyok,mellesleg 3 gyerekes anyuka):most már csak a legkisebbem-aki most 4 éves- ovis,mindhárman másik oviba jártak(az elsőnél külföldön éltünk,később költöztünk(már itthon,Bp.-en belül)).A tények:soha,egyik oviban sem volt gond a kommunikációval!Állami oviról van szó,a két kisebb esetében Mo.-on!A csoport létszám 22-23 fő.Az óvónők és a dadus is kommunikatív,segítőkész.A csoportot soha nem hagyják magára(az öltözőből nyílik a csoportszoba),az ajtóban állva beszélgetnek(nem trécselnek,csacsognak) velünk,szülőkkel.Egyik szemük mindig a gyerekeken van!Minden
gyerkőcről tudnak mindent-vették a fáradtságot,és év elején(amikor is kezdte az ovit) jöttek "háztűznézőbe".Sok kérdésük volt,ami 90%-ban a gyerekre vonatkozott.Próbálták feltérképezni a dolgokat....nálunk se klubdélután,ill. bájcsevegés folyik,hidd el!Erre a szülőknek sincs ideje,energiája.Itt nincs "nyálaskodás",vagy jópofizás.Egyszerűen "csak" időt szakítanak a gyerekre és a szülőre!Úgy gondolom nem az a normális,ha akkor tájékoztatják a szülőt,ha valami gond van.
A kedves kollégát nem szeretném ismételni, inkább hozzáteszem, hogy részben az óvodavezetőkön múlik ez az állapot. Szigorúan veszik, mit mondhatunk el a szülőknek és mit nem.
Egyfelől mert szakmai titok, hiszen ha a kedves szülőnek megemlítjük, mi jót és rosszat tett a gyermeke, akkor időnként óhatatlanul más szülő gyermeke is szóba kerülne, ez etikai vétség.
Másfelől a szülők többsége nem vonatkozó szakember, félreértelmezhet bizonyos szituációkat, és a vezetők általában nem kedvelik az efféle kockázatokat, nem szeretik, ha támadási felületet adunk a kedves szülők számára.
Tehát többek között ezek is okai a szűkszavúságunknak.
Valamint készülni kell másnapra, olykor papírmunkák, stb., és hát döntően az általa is említett csoportfelügyelet. Szigorúan tilos magára hagynia a csoportot a pedagógusnak, kivétel, ha rosszul lesz, vagy wc-re kell mennie, de ilyenkor keresni kell egy ráérő dajkát; más esetben tilos átengedni a csoportot a dajkának!
Még én vagyok, csak megemlítenék egy epizódot ovgyakról... Amikor még zöldfülű voltam... Tudatlanul jártam el: az érkező szülőnek lelkesen meséltem mind a pozitív, mind a kellemetlen eseményeit a gyereke kapcsán. Ráadásul presztízs személy volt az anyuka...
A gyakvezető óvónő azonnal félbeszakított, kedvesen félrevonta a szülőt, egy perc múlva négyszemközt akkor leb...st kaptam, amilyet nem sűrűn... Rengett az óvoda, ahogy önkívületben ordítozott velem a gyakvezető óvónő, hogy hogy merészeltem ezt tenni...
Szóval van súlya, mit mondhatunk és mit nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!