Miért nincsenek elterjedve a családi napközik? Nincs rá igény, nem tudják megfizetni, vagy mi?
Itt is csak szakképzett emberek dolgozhatnak, és van állami (önkormányzati) felügyelet.
Csak sokkal jobbak a körülmények, nyilván emiatt többe is kerül.
Vajon nem tudják megfizetni az emberek?
Mikor a gyerek nem fér be az állami bölcsibe, vagy egyszerűen nem olyan a körzeti, ahova az ember szívesen vinné a gyerekét.
10-es én vidéki városban élek (megyeszékhely) és tele van az összes ovi és bölcsi, ami önkormányzati.
Kérdező, lehet, hogy más kisgyerekes családnak a faluban könnyebb, ha a városba hordja be bölcsibe . CSANÁBA a gyereket, mert amúgy is oda mennek dolgozni. Sőt, én azt vettem észre, hogy a városi bölcsik és ovik tovább vannak nyitva, mint a falusiak. Lehet, hogy falun már du. 3-4 órakor bezárna a bölcsi, de városon 5-5:30-ig nyitva vannak és ezek jobban a munkaidőhöz. Persze CSANÁBAN ugye lehet kérni, hogy tovább maradjon a gyerek, ha a szülő nem ér oda zárásra, de akkor az megint plusz pénz.
Amúgy igen, drága. Minek adjam be, ha a fizetésem fele elmegy rá. Én ismerek olyat, aki inkább pár órára bébiszittert vett fel, amíg a párjával váltották egymást a munkahelyen, addig kellett csak a bébiszitter. Ezt havi 30 ezerből megúszták, míg a gyerek ovis nem lett. Ergo, a gyesből kifizette a bébiszittert. De CSANÁRA édes kevés a gyes.
Itt mindenesetre nem tudok róla, hogy tele lennének a bölcsik/ovik, sem megyeszékhelyen, sem a kisvárosokban. Falusi ovik főleg. Hisz egyre kevesebb a gyerek, inkább erről panaszkodnak.
De ez Nyugat-Magyarország, Vas megye. És ugye ahol magasabb az életszínvonal, ott általában kevesebb gyerek is születik. Gondolom, pl. Borsodban nincs gyerekhiány.
Itt van jópár. Átlagosan 100ezer/hó, de van, ahol az étkezésre fogva többet is elkérnek.
Nekem pl. dolgoznom kellett már, amikro a bölcsödei jelentkezés zajlott és 9 ből egy bölcsibe sem vették fel a fiunkat, mert mind a ketten kerestünk+gyed és az egy főre jutó így magasabb volt, mint aki letagadt a férjét meg nem is keresett csak a gyes.
Mivel a csana, és a magn bölcsi 100-150ezer/hó lett volna, azt még így sem tudtuk kifizetni...
Nagyszülőkhöz kellett leadnom a gyereket nyaralni 1-1 hétre, meg felélni a zsabikat nekem is, az apjának is, hogy dolgozni tudjak tovább és pénzt keresni - nem a csana és társainak.
Itt el vannak terjedve, ilyen áron.
11-es vagyok. Szintén nem Borsodban élek, hanem Fejér megyében, Székesfehérváron, Dunántúl. Bizony tele van az összes önkormányzati ovi és bölcsi. Bölcsibe várólista van és be kell íratni a gyereket akkor, mikor megszületik és akkor talán így bekerülnek 2 évesen. Bár ismerős fia így sem került be.
Van sok magánbölcsi és CSANA is, de nálunk nem 40 ezer/hó, hanem 60-80 ezer/hó. Önkormányzati bölcsiben is max. 12-15 gyerek lehet egy csoportban.
Amíg nem volt kötelező 3 éves kortól az óvoda, addig még a körzetes oviba is igen nehezen lehetett bejutni, 2013-ban fiamat fellebbezéssel vette fel a körzetes ovi, pedig én is és párom is dolgoztunk akkor is. Ja és a mi ovink 10 csoporttal megy és így is 26-28 gyerek van egy csoportban. Lehet, hogy kevés gyerek születik, de ennek a kevés gyereknek kevés ennyi bölcsi és ovi a Dunántúlon. Vagy nem tudom, lehet Székesfehérváron nagyon sok gyerek születik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!