Augusztusi születésű gyermeknek "halasztania" jobb egy évet vagy mehet 6 évesen iskolába?
3-as válaszaló, ahova az én gyerekeim járnak oviba, ott az évvesztesek a kiscsoportot járják kétszer, nem a nagycsoportot. De, csak az évvesztesek.
Lányom, májusi, tavaly volt kiscsoportos, most középsős, mivel nem évvesztes, de akik augusztus 31 után születtek a csoportjába, azok most újból kiscsoportosok.
Akik nem évvesztesek és nem mennek 6 évesen iskolába, na azok járják kétszer a nagycsoportot nálunk. Egy 3 éves gyereknél nem lehet eldönteni, hogy mi lesz mikor 6 éves lesz. Különben is, minden 5. évét betöltött nagycsoportos gyereket, ha jól tudom, el kell vinni a tanulási képességeket vizsgáló szakértői bizottsághoz v. legalábbis azokat a gyerekeket, akiknél felmerül, hogy még ne menjenek iskolába és ott megvizsgálják, hogy a gyerek alkalmas-e iskolára v. nem. Persze, mindig a szülő dönt általában.
Egyenlőre még nem lehet tudni a kisfiad milyen lesz 6évesen, érett lesz-e hozzá, de őszintén szólva szerintem előnyére válik az a plusz év óvoda. Akkor már biztosan elég érett lesz hozzá. Nálunk a nyári születésűek, pláne az augusztusiak szinte kivétel nélkül maradnak még.
Mi pont emiatt vagyunk "bajba". A fiam március végi, ő a legidősebb a csoportban. Van még egy április végi, egy májusi, meg még 3-4 nyári, a többiek mind év vesztesek. Szóba került már a sulikezdés, és a nyári gyerekek anyukái mind azt szeretnék, ha még maradna oviban a gyerek. Az enyém meg szinte biztos, hogy megy majd, szóval alig lesznek akik elballagnak vele. Én megértem a problémád, ha marad 4. évre, akkor el kell búcsúznia a régi kis barátaitól, és egy évre meg kell szoknia egy új közösséget. Én ha ebben a helyzetben lennék biztos, hogy azt választanám, hogy 7 évesen kezdje a sulit, és a kiscsoportot járja kétszer, de Neked kell látnod, hogy a fiad mennyire fejlettebb a korához képest most.
Szegény gyerek, bocsi, de még csak most kezdte az ovit. Férjedről így látatlanban is megvan a véleményem.
Nálunk az összes nyári gyerek, sőt még májusi gyerekek is maradtak, nem mentek suliba, a fiam csoportjában.
Lányom 2011 május végén született, mehetne 6 évesen iskolába, de nem szeretném, ha lehet, akkor maradni fog. Minden 6 évest, aki betölti aug.31-ig a 6. évet, azt be kell íratni iskolába, kivétel nélkül, de ha marad az oviban, arról az ovi ad egy papírt és azt el kell vinni a beiratkozásra, ennyi.
Legjobb barátnőm fia áprilisi, lánya februári. Mind a ketten maradtak oviban anno, ergo kb. 7 és fél évesen kezdték a sulit, csak jót tett nekik az ovi.
Már bocs, de szerintem nálatok arról van szó, hogy valami kis zsenit akartok a gyerekből nevelni, vagy mit és ciki lenne nektek, ha maradna még egy évet az oviban, mert akkor mások azt gondolnák, hogy valami baj van a gyerekkel. Na, de ti tudjátok. Egyébként augusztusi gyerekek kb. 98%-a marad még egy évet oviban. Tuti nem unatkozna, legalábbis a fiam csoportjában, akik 2009 nyarán születtek, még maradtak egy évet, nem úgy néz ki, hogy unatkoznak. 28-an voltak tavaly egy csoportban és 4-en mentek iskolába idén, akik 2009 január-márciusban születtek, a többi mind maradt még. Sőt, még egy 2008 novemberi születésű gyerek is van a csoportban. Bár őt a bizottság nem engedte egyéb okokból. Attól hogy egy épphogy 6 éves gyereket elküldtök iskolába, attól nem lesz szuperebb, okosabb kis csodagyerek. Ugyanakkor a kisgyerekek könnyen alkalmazkodnak új gyerekekhez, igazi barátságok nem születnek oviban, majd a suliban.
Azok a nagy 6-7 éves gyerekek unatkoznak az oviban, akik a kiscsoportot és a nagycsoportot is kétszer járják, mint nálunk a 2008-as születésű kisfiú.
Lehet, hogy a férjed a gyerek képességét nézi, és nem azt, hogy 1 év plusz ovi vagy se. A múlt héten hallottam, hogy ki voltak tavaly az itteni óvónők az indokolatlanul visszatartott gyerekek miatt. Zavarták a többieket.
Volt, akit csak a barátja miatt tartottak vissza, hogy majd együtt menjenek iskolába.
Szia! Bár a fiam kezdi majd jövőre a sulit, de ő év vesztes, így vele nincs ilyen problémám. Viszont a lányom most kezdte az ovit mini csoportban, augusztus eleji születéssel. Eddig meg voltam róla győződve, hogy a suliban két évfolyam különbség lesz köztük, az milyen jó lesz. Én is nyári vagyok, 6 évesen mentem iskolába, és középiskolában volt vagy 10 osztálytársam, aki nálam fiatalabb volt (július augusztussal)
Azonban mivel most a lányomék 10-en kezdték a csoportot, ami most szuper jó, hogy nem a 25 gyerek közé ment 3 évesen, és fokozatosan nő a létszámuk dec végéig, de ez azt is jelenti, hogy max ez a 10 gyerek mehetne iskolába 3 év múlva, a többiek maradnak a 4. évre. Már elgondolkodom, hogy tényleg akarnám e.
Hiszen nálatok pl. mi különbség van az aug 24 és pl. egy szept 3-án született gyerek között? 10 nap. És a szeptember 3-ainak nincs választása, ő 7 évesen fog iskolába menni. Viszont az első osztályban, mikor már 10 nap híján egy év a különbség nagyon sokat számít.
Én is úgy voltam vele, hogy én is túléltem az iskolát 6 éves kezdéssel, meg mások is, de mostmár pont az ilyenek miatt szerintem akkora lehet a korkülönbség az osztálytársak között, hogy nem biztos, hogy még a jóképességű 6 évesnek is előnyére válik.
Nem biztos, hogy unatkozna abban a plusz egy évben, hiszen még az iskolások is szívesen játszanának, ha tehetnék.... én ezt sosem tudtam megérteni, hogy miért unatkozna egy 6 éves gyerek az oviban, ha továbbra is le van kötve, nyilván a képességeinek megfelelőlen.
Ti döntötök. Én monjduk inkább a nagycsoportot ismételném, annak értelme is van. Bár a fiam a bölcsibe járt két évet, én azt sem bántam meg, holott nem egy buta gyerek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!