Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hízok mióta ovis? Mi a gond?

Hízok mióta ovis? Mi a gond?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtük az ovit, mindig is kis husi volt a csajom 14 kg és 98 cm körül van. Mióta ovis, hízott, látom az arcán, és a pociján is. Egész nap oviban van, hazajön akkor kap túrórudit,vagy tejszeletet, attól függ mit kér, illetve később még gyümölcsöt is eszik,mert az oviban nem nagyon kapnak :( Majd vacsora..

Ez a kis hízás tudható be annak, hogy az oviban kevesebbet mozognak, mi sokat vagyunk kinn az udvaron ha itthon vagyunk. Ott pedig mindig van kifogás mióta rosszabb az idő, el van borulva, fúj a szél :( És ha ki is mennek max egy fél órára :(


2013. nov. 7. 08:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint a gyerek hízik nem én :)
2013. nov. 7. 08:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, egyrészt az oviban valószínűleg kevesebbet mozog, sajnos. Ráadásul, ha nincs gyümölcs, gondolom a főétkezések sem a legegészségesebbek, pl. cukros péksütik, stb. Így nem nehéz hízni. Óvodás korban diétázni nem kell, sőt nem is szabad (a finomított szénhidrátot lehet kerülni, de étkezést kihagyni vagy csökkenteni nem kell), de többet mozogni igen. Ha az ovi ezt nem tartja szem előtt, akkor nektek kell, plusz mozgással. Esetleg úszni járni, vagy nagyon népszerű most a kengoo a kisgyerekek körében is, ami még a csontokat is erősíti, vagy amit szeret mozogni. A lényeg, hogy mozogjon.
2013. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ugyanezt tapasztalom én is a lányomnál...:-(( sajnos sztem a mozgáshiánytól van, tök durva...nagyon nagyon jó az ovi, jók az óvónők, irtó boldog vagyok, hogy a lányom nem fél, nem szorong, boldogan megy, de ez idegesít nagyon engem is, ekkora gyerekeknek napi minimum 2-3 órát kint kéne legyenek, ehhez képest heti 2 órát vannak kint..de még lehet, hogy sokat is mondok..:-((
2013. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor a lányod minimum 3éves, és most 14kg és 98cm? Ez egyátalán nem tűnik soknak, főleg, hogy nekem a 3éves státuszon (májusban)fiam 14,2kg és 99,5cm volt, és sztem kifejezetten vékonyka a testalkata. Leírva nem sok-vagy kevés a kg, de a testalkatán látom, hogy vékony, mert a 86-92-es méretű alsógatyák dereka lebeg rajta.

Én úgy gondolom, hogy nincs gond a lányod súlyával.

fiam már 3,5éves, és 15,6kg és nőtt is 104cm-s.

2013. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az én kislányom is hasonló kg és cm, de egyáltalán nem husi.

szerintem a kislányod paraméterei teljesen jónak tűnnek.

az én lányom amióta oviba jár, sokkal többet eszik.

azért agyilag jobban igénybe vannak véve, mint itthon, szerintem normális, ha növekednek súlyban.

2013. nov. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érdekes! :)

Lányom is most kezdte az ovit. 4 lesz januárban,jelenleg kb 15,2 kg és 100 cm és bizony látom,hogy husisabb. Sajnos tényleg keveset vannak kint az udvaron,de szerencsére azért 1-1,5 óra az út haza így sétál bőven vagy futóbringázik.Csak sajnos mire hazaérünk már sötét van

2013. nov. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!