Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban csak egy gyerekkel...

Az oviban csak egy gyerekkel hajlandó játszani. Hogyan vehetném rá, hogy nyisson a többiek felé?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 évesen kezdte az ovit szeptemberben. A beszoktatás nehéz volt, de sajnos muszáj. Általában az óvónő mellett töltötte napjait, majd idővel elkezdett játszani egy másik kisfiúval (aki mellesleg családi ismerős, gyakran találkoztunk ez előtt is). Azt gondolom, és ebben az óvónők is megerősítenek, hogy ez a kisfiú nincs rá jó hatással, de ha ő ott van, nem hajlandó mással játszani. (Amióta vele játszik, dobálja a játékokat, felesel, köpköd, ordibál...) Ha kérdezem, mit játszottak ma, általában az a válasza, hogy rosszalkodtunk, tehát tisztában van vele, hogy mi az, amit szabad, mi az, amit nem. Már 3 éves múlt, okos, értelmes gyereknek tartom (mások is), az oviban is jó év végi értékelést kapott.

A problémám az, hogy "birka módjára" követi a másikat, amit ő csinál, azt csinálja a fiam is. (Ez mellesleg általános jelenség, a nála 7 hónappal fiatalabb unokatesóját is állandóan utánozza, akkor is, ha butaságot csinál, vagy pl nem tud kimondani egy szót, akkor az én fiam is rosszul ejti.)

Én próbálom más fele terelgetni, ha nincs bent ez a kisfiú, akkor mással is játszik (de csak a csoportban, az udvaron még mindig egyedül álldogál). Hívtam vendégségbe 1-1 csoporttársát, tök jól eljátszottak, de mivel ezeket a találkozókat is nehezen hoztunk össze, kicsit úgy érzem, a másik szülőknek teher az egész, úgyhogy nem akarom erőltetni.

Amúgy hamarosan megszületik a kistestvére, eddig is heti 1-2-szer lógott az oviból, hogy közös programot csináljunk, ebéd után mindig hazahozom és nyáron nem fog oviba járni.


Ti mit javasoltok, hogyan tudnám rávenni, hogy más gyerekkel is játsszon? Meg arra, hogy inkább ő tanítsa "okos nagyfiús" dolgokra a többieket, ne ő tanulja el a butaságot?


Köszönöm.



2013. jún. 6. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet a nyári szünet jót tesz majd, ha nem találkozik a másik kisfiúval, hanem más gyerekek közt lesz, esetleg szeptembertől már jobban nyit mások felé. Szoktad neki mondani, hogy játsszon mással is? Egyébként a mi családunkban két unokatesóm kislánya csinálta ezt, mivel ők első unokatesók, amúgy is sokat vannak együtt, mikor bekerültek az oviba csak egymással voltak hajlandóak játszani, más gyerek a közelükbe se mehetett. Ott az óvónők tettek érte, hogy próbálták úgy terelgetni őket, hogy másokkal is játszanak.
2013. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze, folyamatosan mondom neki, hogy játsszon mással, ezért hívtam át vendégségbe más gyerekeket is.

De az utánzási mániájával igazán nem tudom, mit kezdjek.

2013. jún. 6. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!