Külföldön óvodában hogyan kezelik a náthás, beteg gyerekeket, miben más mint az itthoni szokások?
Külföld, az kb. 200 ország, megszámlálhatatlan mennyiségű helyi szabályzattal államonként, városonként stb.
Meg úgy fogalmazol, mintha itthon egységes lenne, kit küldenek haza.
#2: szóval egy szülő nem dönthet úgy, hogy otthon tartja a beteg gyerekét, akin látja, hogy ráfér a pihenés, csak mert nem lázas?
Az kemény...
Külföldön a gyik népe szerint soha egyetlen gyerek se beteg, mert csak a magyarok ilyen hülyék, hogy túlöltöztetik őket, azért betegek folyton 🙄
A valóság meg az, hogy máshol is ugyanúgy betegek és országtól függ, hol hogy kezelik.
Japánról tudok nyilatkozni.
Itt akkor küldik haza, ha lázas, vagy ha a betegség miatt kedvetlen, nincs étvágya. Ha taknya-nyála egybefolyik. Hány vagy hasmenése van.
Amivel lehet vinni:
Enyhe nátha, láz nélkül. Pl. mérsékelt orrfolyás, vagy csak akármilyen köhögés (lehet hurutos is). Amíg a gyerek közérzete jó és van étvágya, addig nem problémáznak rajta.
Hollandia.
Itt nincs ovoda, gastouder van 2 ev alatti gyerekeknek, az kb maganbolcsi, peuterspeelzal, ez kb jatszohaz 2-4 ig, 4tol pedig iskola. Covid előtt náthás gyereket simán lehetett vinni, covid alatt nem vették be. Itt más a "tappenz" rendszer , plusz nincs olyan, hogy orvosi igazolás. A gyereket elláto szemely donti el, hogy a gyerek allapota veszélyes e a többi gyerekre, vagy önmagára.
Amúgy a gyerekek itt jóval ritkábban betegek, mert szakadó esőben is kint vannak és nincsenek tuloltoztatve sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!