Kisfiam szeptemberben kezdi az ovit 20 hatévessel és 4 háromévessel.Következő évben elmennek a nagyok, és jön 20 kicsi. Szóval az újra járja a kisportot.Szerintek mennyire tenne jót ez neki ?
Egy év a nagyokkal aztán újra kezdi az évet tisztán kiscsoportossokkal.
Azon gondolkodom ,hogy inkább maradjon a bölcsiben és kezdje ő is a kiscsoportot .
Az én fiam 3 évesen került 6 évesek közé, fele fele arányban voltak a kicsik és a nagyok. Nálunk az volt a "hátrány", hogy a nagyok nem aludtak, ezért a kicsik folyton máshová mentek aludni, illetve amíg a nagyok feladatoztak, addig a kicsik el voltak küldve játszani. Következő évben már kortársakhoz került, másik csoportba.
Hátránya nem lett belőle, de nálunk fontos volt az ovi megkezdése. Ha teheted és engedik, szerintem inkább legyen plusz egy évet bölcsiben.
Nálunk hasonló volt annyi különbséggel, hogy 2 kicsi vomt,a többi nagy. A másik kicsi augusztusi, fiam novemberi, és még nem beszélt. Az első hetekben szidtam magam, hogy engedtem szeptemberben, mert azt láttam, hogy nagyon kicsi. De a nagylányok babáztak vele, kb kézről kézre járt. Mire decemberi falusi mikulás műsorra mentünk csak azt láttam, hogy megérkezünk, négy nagylány megfogja, és már viszik is a forgatagba, ő meg vissza se néz, csak mint egy király, élvezi a rajongást :) és mivel ő volt a kicsi, nem az volt, hogy egy bőgőmasina a 20-ból, hanem A kicsi, akit mindenki körülrajong. Végül februárban jött egy 3 éves kisfiú, májusban egy 2,5 éves kislány, azóta ők a triumvirátus, jövőre kezdődik a 4.évük, de szombat vasárnap hiszti van, hogy induljunk már az oviba, mert a M és a H biztos már ott van. Ott is az elballagott nagyok helyére kicsik jöttek, nem süllyedt vissza hozzájuk, a kortársaihoz húz. Ellenben a másik 3 éves aki vele kezdett, neki a kicsikkel bekerült idén a kistesó ugyanabba a csoportba (nálunk is kezdett a tesó, de mi másik csopiba kértük), na ő pl kiesett a saját társaságából, mert a tesóval van.
Összességében nem bántam meg, hogy elkezdtük, a nagyok mellett sokszoros figyelem jutott rá, mint ha mindenki vele egyidős lett volna.
Szakmabeli vagyok és azon a véleményen, hogy a vegyes csoport mint életszerűbb: hasznosabb, hatékonyabb, továbbá sokkal inkább múlik a gyerek sorsa a pedagógusokon: kompetens, hozzáértő és gyerekszerető a pedagógusa, vagy nem szereti a gyerekeket, csak összepuskázott egy diplomáravalót vajon.
A vegyes életkorú csoport egyébként hasonlít a természetes nagycsaládos közegre, különféle életkorú tesók együttélésére. A kicsit az is fejleszti, amit tapasztalat a nagyobbtól (máshképp hasznos számára a felnőtt minta és máshoyg a gyerekminta), a nagyobb meg olykor megéli, milyen segíteni a kisebbnek. Természetesen a pedagóguson, vagy otthon a szülőn sok múlik, milyen példát mutat és mit enged meg akár a nagyobbnak, akár a kisebbnek.
Ezért még a nagyobb életkorkülönbség se feltétlen hátrányos, talán ami nehezebb LEHET esetleg a való életben, ha minimum 5-6 év van a tesók között, de ugye oviban ez értelemszerűen kizárt, ott legfeljebb 4 és fél év lehet az eltérés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!