Miben különbözik egy magánóvoda és egy állami ?
Magánban kisebb a csoport, jobb az étel, modernebbek a játékok és a környezet, jobbak a programok, változatosabbak a plusz foglalkozások pl van angol, vagy speciális nevelési elv pl montessori, menőbb a szülinapi buli, nem kell vinni semmit a gyereknek mert minden az árban van.
A gyakorlatban a kislányom állami oviba jár, 15 gyerek van a csoportban, semmit sem kell vinnünk, nagyon menő a csoportszoba, délután sportfoglalkozások vannak, úszni járnak, kirándulni. Angol meg montessori pont nincs, de az van itthon (apja nem magyar) én meg ilyen könyveket olvasok és igyekszem gyakorolni is. Szóval vannak nagyon jó állami ovik is és ha van ilyen a közelben akkor nem féltétlenül érdemes magánba vinni.
Dolgoztam magán és állami oviban is, készségfejlesztő foglalkozásokat tartottam.
Igazából azt kell mondanom, hogy olyan drasztikusan nem tér el a kettő. A magán óvodák jobban felszereltek, kisebb létszámú
csoportok vannak és ezáltal több minőségi idő jut a gyerekekre. De ezek a kicsik számára nem olyan szembetűnőek. Ráadásul sok múlik az óvónők szakértelmén, elhivatottságán is. Egy jó óvónő tényleg kincset ér!
Sajnos sokszor van az, hogy nehezen kezelhető gyerekek keserítik meg a normális óvodai csoportok mindennapjait... Pontosan az ilyen gyerekeknek lenne különösen szükségük a fokozott figyelemre, magán óvodai közegre. Nekik tényleg sokat segíthet, ha olyan támogató óvodában vannak, ahol napi szinten tudnak az óvónők időt szakítani csak az ő fejlesztésükre, mert valamilyen okból kifolyólag speciális felzárkóztatásra szorulnak.
Maganban dolgozom
10-15 fos csoportok vannak
Hat h a kaja jobb lenne e ? Haaaat nem mindig 😂
Annyi h van tendesen logopedus fejleszo pedagogus ha szukseges.
Idegen nyelv napi szinten (angol)
Szebb a kert, egyutt ultetnek viragot zoldseget stb
A jatszoter jobb minosegu
Van medence nyaron (pici alacsony peremu pancsolo kb 10-15 cm vizzel
Negativ h mivel fizet a szulo csomo hulyeseget el kell viselni 😔 komolyan a szulok 80% idiota ott irrealis elvarassal.
Off: kedves utolsó válaszoló, ha van időd és kedved, nekem írnál erről? Önkormányzat által fenntartott óvodában dolgozom óvónőként. Szerencsére nagyon ritkán, de találkozom én is irreális elvárású szülővel, hogy finoman fogalmazzak 😒 Többször eszembe jutott már, milyen elvárásokat fogalmazna meg akkor, ha ezért komoly összeget fizetne?
A kérdésre válaszolva: úgy gondolom komoly különbség, hogy míg az óvoda köznevelési intézmény, mely igénybe vételére mindenki jogosult (a lakóhelye szerinti óvodában), a magánóvoda tulajdonképpen egy szolgáltatás. Aki akarja és tudja, megfizeti az árát annak, hogy kevesebben legyenek egy csoportban/plusz foglalkozásokon, programokon vegyen részt a gyermek (amit máshol nem, vagy csak nehezen tudnának biztosítani)/legyen az intézménynek saját gyógy-, fejlesztőpedagógusa (természetesen ez a felsorolás nem igaz minden magánóvodára, csak ötletelek, miben térhet el az állami óvodától!). Ez utóbbi is egy lényeges különbség, hogy folyamatos fejlesztést kaphat, akinek szüksége van rá, nem heti egyszer, négy-öt-hatfős csoportban (logopédia pl.). Ettől függetlenül, az önkormányzat által fenntartott óvodákban is zajlik a fejlesztés, a közös programok. Mi pl. Zöld-, Madárbarát-, és Kincses Kultúróvoda is vagyunk, ehhez sok tevékenység és program kapcsolódik. Nem lehet eldönteni, melyik a "jobb", az intézmény működését tekintve, nagyon sok múlik a vezetőn, a pedagógusokon, az egész kollektíván. És természetesen a családokon is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!