Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen és mennyi gyümölcsöt...

Milyen és mennyi gyümölcsöt szokás vinni a gyümölcsnapra?

Figyelt kérdés
2019. szept. 28. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Olyat vigyél, amit a tiéd szeret és szorozd be a csoportlétszámmal azt a mennyiséget, amit ő délelőtt megeszik. 😊 Ősszel alma, körte, szőlő, ilyesmi, tavasszal mehet eper, télen banán, kivi. Én óvónőként külön örülök, ha valaki zöldséget hoz, jól esik a reggelihez a gyerekeknek egy kis paradicsom, paprika, uborka. 😊
2019. szept. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk úgy volt mindennap más gyerek volt a gyümölcsös. Így kB 6 hetente jutott ránk a sor. Azt mondták év elején 1-1,5 kg gyümölcs kell, szerintem sok gyereknek ez nem elég. A lányom csoportjában 27 gyerek volt, a fiaméban 19.Általában banánt vittem, amikor bejött a szőlő szezon, akkor azt is, vagy mandarint. Ja, igen a mennyiség átlag olyan 3 kg, mert mindig akadt olyan aki nem vitt, így elég volt akár 2 napra.
2019. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb 3-4 hetente viszünk be gyümit és zöldséget. Mindig úgy viszek, hogy 2-3 kg gyümi 1kg zöldség.

Sajnos itt is sok olyan van aki nem hoz semmit sem. Már sokszor nem is mondják ki következik.

2019. szept. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk minden heten kell vinni, szepen viszi mindenki, igy nem kell sok. Pl: 4 alma, 4 narancs, 1-2 kilo szolo, 1 nagyon nagy ubi, vagy 2 kisebb. Ugy kb-ra szoktunk vinni. Szoval mi minden hetfon viszunk, 18-an vannak a csoportban, jut mindig 2 fele gyumi/zoldseg nekik. Soha nem mondtak, hogy keves, sot!
2019. szept. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, nálatok mi a szokás.

Nálunk kéthetente kérnek mindenkitől, felváltva zöldség- és gyümölcsnap. Így csak 3-4 darabot várnak el alkalmanként.


Keresztfiamnál anno be volt osztva, minden héten más vitt, így nekik egyszerre többet kellett vinni, általában a csoport létszáma kétszerezve.

Hogy mit? Amit gondolsz. Az általános a körte, alma, banán. Zöldségnapon a répa, karalábé.

2019. szept. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan 1,5 kilót eleg vinni. Mivel a legtöbb oviban jellemzően a dadus felvágja és úgy viszik körbe. Ez csak ilyen ebéd előtti kis gyümölcsözés, minden nap visz valaki, szokott maradni is, ezért feleslegesen nem kell vinni.
2019. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hetente egy napon mindenkinek kellene. Helyette - a napot igyekezve betartani- 3-4 ember hoz gyumolcsot az egesz csoportnak minden heten, egesz evben. En pl olyan csoportban dolgoztam, ahol soha senki nem hozott semmit. Mindig csak az ebed melle kuldott par szem alma volt. Nem egyszer nem volt gyumolcs nalunk. A szulok meg felhaborodva kerdeztek, miert nem ettunk gyumolcsot. :D
2019. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig vittem citromot is, belerakták a teájukba, vagy nyáron limonádét csinált a dajka néni belőle.
2019. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én mindig valami mást viszek a megszokottnál: savanyú káposzta, fejteni való borsó(tök jól elszórakoznak vele), sütőtök, mazsola,-vegyesen 1-2 kg max. vagy zöldség félét, kígyó ubi, paprika, paradicsom reggelihez.
2019. szept. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!