Hogy van ez hogy rengeteg gyerek van állami gondozásban, örökbefogadásra meg több százas várólista van?
Az hogy valaki állami gondozásban van sajnos nem azt jelenti hogy örökbe adható.
Csak akkor lehet valakit örökbe adni, ha a szülei lemondanak róla.
Sajnos a gyerekek többsége nem örökbeadható. A gyermekvédelmi rendszer elsődleges elve, hogy a gyereknek a vér szerinti családban van a legjobb helye. Természetesen ha a szülei is akarják és meg tudják teremteni a minimális feltételeket a gyerekneveléshez. Az állami gondozásba kerülő gyerekeknek jogilag vannak szüleik, és a cél, hogy visszagondozzák őket a családba. Sok gyereket azért emelnek ki, mert a család annyira szegény, hogy nem tud megfelelő nevelést biztosítani, vagy bántalmazzák, vagy nem tudnak gondoskodni róla (pl. súlyos betegség vagy börtön miatt). Ezek csak a gyakoribbak, de sok más oka lehet.
Amikor a gyerek állami gondozásba kerül, a szülő nem szűnik meg szülő lenni, és ha lehetséges, próbálják visszahelyezni a családba. Tehát ha pl. egy hajléktalan anyának sikerül megoldania a lakhatást, a gyereket visszahelyezhetik hozzá. A szülői jogokat csak nagyon súlyos esetben vonják meg azonnal, pl. ha a szülők veszélyeztetik a gyerek életét.
Ezen kívül a szülői jogok csak akkor szűnnek meg, ha a szülő önként lemond, vagy fél évig semmilyen formában nem keresi a gyereket. Ezután indítják el az örökbeadhatóvá nyilvánítás folyamatát, ami sajnos hosszú hónapokig is eltarthat, így a gyerek sok időt tölt a rendszerben, mire kiajánlják egy családnak.
A legtöbb örökbefogadó olyan gyereket szeretne, akit akár maga is szülhetett volna, tehát egészségeset, fehéret, fiatalt. Vannak elfogadóbb szülők, ők rövidebb idő alatt kapnak gyereket, de egy 5-6 évesnek már kevés esélye van Magyarországon családba kerülni, mert nagyon kevesen fogadnak el idősebb, roma vagy beteg gyereket. Szerencsére az ilyen gyerekek nem maradnak állami gondozottak: aki örökbeadható, azt meg is próbálják örökbe adni, és külföldön általában sikerül is.
Viszont a legtöbb örökbeadható gyerek nem csecsemőként vagy óvodás korban kerül állami gondozásba, hanem később. Az is gyakran előfordul, hogy az anya kezdettől nem tudja nevelni, akár hazavinni sem, viszont évekig látogatja, mielőtt lassan eltűnik. Így a gyerek kiskorától állami gondozott, de nem örökbe adható.
A legelső beirónak van igaza,az első mondata egyértelmű !!!Még kb 100 év,és nemlessz gondd !! Minden ember a börtönben fog lenni,és nemtudnak gyermeket csinálni !!
Ez lessz a vég kezdete.
1.: sok gyereket látogatnak a vár szerinti szülők, őket nem lehet örökbe adni.
2: az örökbefogadók nagy része fehérbőrű kisbabát szeretne, ezért az 5 év fölötti, cigány származású, sokszor fejlődésben lemaradt gyerekek bennmaradnak a rendszerbe, hiába lennének örökbeadhatóak. Ezeket a gyerekeket eddig csak az egyedülállók/melegek fogadták be, mert ők kisbabát úgysem kaptak volna. Mostantól ők már nem fogadhatnak örökbe, így még több ilyen gyerek marad állami gondozásban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!