Örökbe fogadást indokolni kell?
Amikor először vesztek részt tegyesz beszélgetésen megkérdezik miért szeretnetek örökbe fogadni, illetve a pszichológus is megkerdezi. Több megyében (nem egységes az eljárás), kell motivációs levelet irni, miért szeretnetek örökbe fogadni.
Nálunk megketdeztek, válaszoltunk, de nem firtatták, nem mondtak megjegyzést, csak tudomásul vettek.
Megkérdezik,de nincs rossz válasz. Tehát nem kell meddőnek lenned, stb. hogy örökbe fogadhass. Viszont a procedúra sokkal hosszabb, és sokszor bonyolultabb, megterhelőbb tud lenni mint a terhesség és a szülés. Emiatt sokan feladják. Ha nincs szervi ok, ami mindenképp kizárja a vér szerinti gyerek lehetőségét, akkor sokkal gyakoribb az, hogy a pár mégis meggondolja magát az 5-6 vagy akár 8 év alatt, amíg várakoznak. Ezért aki nem biológiai indok miatt fogad örökbe, azt sokszor szigorúbban nézik. Tehát jobban átbeszélik ezt a témakört, többet kérdeznek, stb. De ez nem gond, nem kizáró tényező. Csak arra kíváncsiak, hogy elég elszántak vagytok-e úgy is, hogy lenne "könnyebb" út. Ha megkapjátok a határozatot, már senki nem fog törődni ezzel. Nem sorolnak hátrébb emiatt.
Az viszont az örökbefogadás ellen szól, hogy a nőgyógyászt nem fogod tudni egész életedben elkerülni, és sokkal jobb egy olyan pozitív dologgal kezdeni és megszokni, mint a terhesség. Meg lehet oldani, hogy császárral szülj. Tudom, idegeneknek nincs köze ehhez, de ilyesmi felvetésekre számíts a pszichológiai felmérés alatt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!