Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha megtehetnéd, örökbe fogadná...

Ha megtehetnéd, örökbe fogadnál egy kicsi gyereket csak azért, hogy boldoggá tedd az életét?

Figyelt kérdés

Adott egy család, anya apa és két közös gyermek. A család nagyon kiegyensúlyozott, boldog, mindenki szeret mindenkit, és a gyerekeknek minden megvan ami kell, ellátás, szeretet, törődés, minden. Ez a család anyagilag megtehetné, azon gondolkodnak, hogy örökbe fogadnak egy árva gyermeket azért, hogy neki (egy árvának a sok ezer közül) biztosan boldog élete legyen, saját gyermekként mindent megkapna úgy mint a másik kettő közös gyerek.


Mi a véleményed egy ilyen esetről? Te megtennéd? Esetleg van ilyen ismerős, rokon aki tett ilyet?


Köszönöm.


2014. febr. 21. 14:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem újszülöttet igen. De ez nem rólam szól, én nem biztos, hogy tökéletes lennék a feladatra, néha a saját gyerekeimet sem tudom boldoggá tenni. Egyébként gondolkodtam rajta, szívesen megtenném én is.

De a kérdéses család jól teszi, ha egy kisgyereket örökbe fogad. Nagyobbat, őket nem akarják már az örökbefogadók, mindenkinek újszülött kell. Annak tesznek igazán jót, aki kinőtt a lehetőségekből, hogy családba kerüljön.

2014. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is írták, a csecsemőotthonokban/gyerekotthonokban nem árvák vannak, hanem jobbára olyan gyerekek, akiket nem tudnak/akarnak nevelni a szüleik, azonban nem mondtak le róluk, így nem is lehetett örökbeadni őket. (Persze most már kipasszolják őket nevelőszülőkhöz, és megszüntetik az otthonokat, de ez most mindegy.)


Sokkal több az örökbefogadásra váról szülő, mint az örökbeadható gyerek, főképp csecsemő – hiszen a legtöbben ezt szeretnének. Ha ilyenen gondolkodtok, egy nagyobb (2-3 éves akár) gyereket kellene örökbe fogadnotok, akiért már „nem kapkodnak”. De arra figyelni kell, hogy a legkisebb gyereketeknél pár évvel fiatalabb legyen.


Az, hogy meg tudtok adni a gyereknek mindent anyagilag, remek, de mindenképpen érdemes mélyen elgondolkodni azon, a két vér szerinti gyereketekre vajon milyen hatással lenne az örökbefogadás, illetve azon hogyan illeszkedne a családotokba az örökbefogadott kicsi. Ha az a kérdés, hogy nevelőszülőknél tengődjön egy nagyobbacska gyerek, vagy egy komplett családba kerüljön, nyilván könnyebb a választás, de ha egy csecsemőről van szó, azért érdemes azon elmerengeni, hogy mennyire jó egy gyereknek olyan családban, ahol a két testvére a szülők vér szerinti gyermeke…


Nem lebeszélni akarlak, csak arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy bár az örökbefogadással a ti saját gyermetekké válik egy kicsi, azonban fel kell készülni arra, hogy igenis vannak olyan problémák, amelyek az örökbefogadottságból adódnak – természetesen ezek kezelhetők, ha az emberek veszik a fáradtságot, de semmiképpen sem olyan „zökkenőmentes” egy ilyen család élete, mint másé.

2014. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Hogyha nem kivételeznek vele akkor csodás élete lehet egy új családnál
2014. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek: nálam ez nem anyagi, hanem érzelmi kérdés. Mióta saját gyerekeim vannak, azzal együtt, hogy az életem értelmei, sokszor olyan türelmet kívánnak, amit nem vagyok biztos, hogy egy nem vér szerinti gyermek iránt tudnék tanúsítani... Sőt, ezért nem is vállalok több sajátot se. Persze ha becsúszna, megtartanám, de örökbe így, biztosan nem fogadnék. Mindazonáltal becsülöm és csodálom azokat, akik ezt megtennék. Ha ez a család ezen elgondolkodott, akkor ott biztos nem lenne gond ez az érzés, ami miatt nekünk ez eszünkbe sem jutna. Sok sikert Nekik, és a szerencsés kiválasztottnak! :)
2014. márc. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ezek a gyerekek mind megtört lelkek, óriási gondokkal és sérelmekkel. Ember legyen a talpán, aki 2 saját germek mellett egész emberként tud egy ilyen gyerekkel foglalkozni. A családi béke tuti a múlté lenne.
2014. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én már megtettem. A két kölyök (10-12 év) még egy testvérpárt is örökbe fogadtunk. Az egyik lány (8 év) a másik meg egy 9 éves fiú. Az anyagiak megengesik. Mindketten dolgozunk, az asszony tanár én meg informatikus vagyok a hadseregnél. Egy nap az árvahàzból jöttek gyerekek "kirándulni" hozzánk, és úgy beléjük "szerettem" a viselkedésük, örömük lelkesedésük miatt, hogy másnap jelentkeztem önkéntesnek az árvaháznál. A 8 hs munkaidõ utàn még 2 órát, hétvégenként 6- ot vállaltam, persze fizetés nélkül. Itt talàlkoztam a két gyerekkel, akik 1 éve kerültek árvaházba. A sok kirándulásra amire vittem õket, hamar összebarátkoztatott velük. És mért ne tenném boldogabbá az életüket? Másfél hónapnyi jàrkálás után sikerült "beinditani" a folyamatot, és.igy végül 3 hónap után nálunk voltak. Azóta is ott töltöm szabadidõm az árvaháznál. A gyerekekkel jól kijövök, nekem, meg eszméletlen lelki energiát az a sok kölyök, akit boldoggá tehetek. Legutóbb a vakációmat azzal töltöttem, hogy elvittem õket 3 napra táborba. A feleségem elõsször nem örült, hogy még kevesebbet leszek itthon, de egy nap után, amit ott töltött, megváltozott a véleménye, megértette, hogy miért szeretem én csinálni. A fõmunkaidõs munkahelyemen is tisztelnek azért, amiért, ezt csinálom.

Ha egy kicsit epikusak akarunk lenni, akkor azt mondjuk, hogy nem csak azt a két gyereket, hanem az egész otthont (mind a 19 gyereket) örökbe fogadtuk, mert együtt járunk kirándulni, a családom szinte egybeolvadt velük. És higyjétek el, hogy az remek érzés, ha 23 gyereked van. :)

Egy kicsit hosszú lett, de jó volt elmesélni. Remélem másokat is buzditottam ezzel, hogy kovessék a példám. Árvaházban (és persze hadseregben is) dolgozni nem csak egy szakma, vagy foglalkozás, hanem egy életmód is. Ezt jegyezzétek meg. (Igen!!! Ezt nem idéztem! Ilyen költõi kedvemben vagyok most! :D)

2014. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az elõzõ is én vok. Csak tisztázásképpen: ugy jelentkeztem önkéntesnek, hogy volt protekcióm az otthon vezetõségénél. Meg mivel megvolt a pszihológiai vizsgám (enélkül kész csoda, ha a fõszerverhez engednének), meg mivel jól jött az extra, ingyen munka, felvettek. Egy idõ után (2-3 hét) már ahoz is eléggé megbiztak bennem, hogy egyedül elengedjenek velük kirándulni.
2014. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem, a többség nem tenné meg. Ez fura. Nekem meg se fordulna a fejemben. Egy gyerek boldogsàga sokat ér. Épp azért teszem azt amit teszek (látsd felsõ 2). Azért, hogy másoknak nem marad gyerek, meg nem aggódok. Itt romániában a magyarokat szinte senki se fogadja örökbe. Csak ebben a megyében 50en várnak családra. Ezekre összvisz 8 kérélem van függõben. A többi nem kell senkinek. (Fõleg 8 év fölött). Idehaza nincs olyan világ, hogy több a kérelem, mint a gyerek. Sajnos. Pedig az de szép lenne. Amúgy ha vkit örökbefogadnak az én "csoportomból" még egy kicsit szomorú is vagyok. Tudom, hogy neki igy lesz a jobb, de azért hiányoznak. Eddig 3at adtak örökbe tõlünk. Még mindegyikkel tartom a kapcsolatot, ha csak egy pár perc beszélgetés idejére is. Egy pár hónapig végül is az én nagy "családom" tagja volt.
2014. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!