Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha megtehetnéd, örökbe fogadná...

Ha megtehetnéd, örökbe fogadnál egy kicsi gyereket csak azért, hogy boldoggá tedd az életét?

Figyelt kérdés

Adott egy család, anya apa és két közös gyermek. A család nagyon kiegyensúlyozott, boldog, mindenki szeret mindenkit, és a gyerekeknek minden megvan ami kell, ellátás, szeretet, törődés, minden. Ez a család anyagilag megtehetné, azon gondolkodnak, hogy örökbe fogadnak egy árva gyermeket azért, hogy neki (egy árvának a sok ezer közül) biztosan boldog élete legyen, saját gyermekként mindent megkapna úgy mint a másik kettő közös gyerek.


Mi a véleményed egy ilyen esetről? Te megtennéd? Esetleg van ilyen ismerős, rokon aki tett ilyet?


Köszönöm.


2014. febr. 21. 14:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csak az anyagiak hanem a feltétlen szeretet is meglenne a gyermek iránt az fantasztikus dolog szerintem és nagyon becsülendő... Nincs ilyen ismerősöm egyébként...
2014. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
amíg lehet saját gyermekem addig nem tenném meg. olyat ismerek aki örökbe fogadott, annak ellenére hogy saját gyereke is van/lehetett, de nem tudom az okát, hogy miért tette, nem olyan a viszony hogy rákérdezzek
2014. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon hosszú a várólista az örökbefogadásnál, mind az állami gyámügynél mind az alapítványoknál. Minimum 3 év.

Legtöbben azért akarnak örökbe fogadni, mert nem lehet saját gyerekük.

Az alapítványoknál általában meg is van szabva, hogy csak azok fogadhatnak örökbe akiknek nincs vagy max. 1 gyermekünk van.

Akinek van már 2 saját, bármennyire is szép gesztus ez a nagy segíteni akarás, de ne vegyék már el a helyet azoktól, akik azért állnak sorba, mert 1 gyermekünk sincs!


Örüljenek annak a kettőnek vagy ha nem elég, akkor szüljön még.

2014. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Ja! A sok ezer árva meg azért van, mert róluk a szülei nem mondtak le, így nem fogadhatóak örökbe.


Ha segíteni akarnak, akkor ne örökbe fogadjanak, hanem legyenek nevelő szülők.


Utolsó voltam

2014. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A babákra ilyen hosszú a várólista, egy 5-6 stb éves gyerek csak reménykedhet hogy hazaviszi valaki... Úgyhogy ilyen korú gyermeken lenne érdemes gondolkodni...
2014. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én ismerek ilyen családot, két saját gyerekük mellé fogadtak örökbe egy kisbabát, aki ellenkező nemű a sajátjaikkal. Nagyon becsülöm érte őket, és a gyerek is jól járt az örökbefogadó családdal, mert nagyon rendesek, anyagiak is megvannak. Én azt hiszem nem merném bevállalni.
2014. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy megtenném-e, nem lennék benne biztos, hogy ez a későbbiekben nem okoz-e gondot családon belül. De ha ti biztosak vagytok benne, hogy tudnátok csinálni, becsülendőnek tartom.
2014. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nagyon szép gondolat, de én tartanék attól, hogy a saját gyerekeknek ez nem tetszene (valahol jogosan), és ha nem is azonnal, de lehet, hogy később esetleg kikezdenék, kiközösítenék, stb. Szóval nehezen tudom elképzelni, hogy testvérükként szeressék őt is.

Szerintem bármi összetűzés lenne, biztosan előjönne a "te nem is ide tartozol" gondolata.

Persze, ha nem úgy volna, az nagyon szép dolog lenne,de szerintem nagy eséllyel visszaköszönne ez a dolog valahol.

2014. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem igaz csak 1 lányom van, de nem lehet sajnos több és a jelenlegi férjemmel épp örökbe fogadás előtt állunk :) nyílt örökbe fogadás lesz, áprilisra van kiírva a kismamánk :) engem mindig is érdekelt az örökbe fogadás, az élet úgy hozta hogy máshogy már nem is lehet több gyermekem, de én nagyon örülök ennek, nagyon várom már a picit :) (ha 2 gyermekem lenne is megtenném) csak ilyen férj kellett mellém, aki ezt bevállalja velem :) az tény hogy sokat kell alapból várni, TEGYESZ-en keresztül ugyanoda kerül be a gyermekes is a sorba, mintha nem lenne gyermeke.. ott nincs kivételezés... (persze megértem az olyan alapítványokat is akiknél van ilyen kikötés segítve a meddő párokat)
2014. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Akinek már van gyereke elveszi azoktól a lehetőséget, akiknek nem lehet. Mi is örökbefogadásra várunk, hosszú a sor több mint 3 évet kell várni.
2014. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!