Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan élhetnénk túl a kisfiam...

Hogyan élhetnénk túl a kisfiammal a dackorszakot (lelki) sérülések nélkül?

Figyelt kérdés

Annyira akaratos a kisfiam, hogy bármi olyan történik, ami nem a kedvére való, azonnal visít, tajtékzik, földhöz csapja magát-ez a legapróbb dolgoknál is így van, pl. kiveszem a kezéből a tollat.


Kiköveteli a 100%-os figyelmet, ha egy pillanatra nem rá figyelek, akkor ugyancsak hisztériázik.


Én annyira ingerült és türelmetlen vagyok. Mit csináljak?

Ez 2 hete van így, előtte egy rendkívül aranyos kisfiú volt, most a játszótéren is nekimegy néha a gyermekeknek.


Mit tegyek? Mit rontottam el? Hogyan tovább?

Nagyon rossz napunk volt ma, egyfolytában artikulált hangon nyávogott, visított és én többször is rákiabáltam, hogy mostmár viselkedjen, maradjon csendben.

Apja is itthon volt, ő is ki van akadva, hogy mi lett a fiúnkkal.

Lelkiismeretfulldalásom van és tehetetlen vagyok.

Mostmár ez így marad? Hisztizik én pedig kiabálni fogok vele? Nem akarom ezt? Mit tegyek?


18 hónapos


Köszönöm, aki esetleg tudna valami jótanácsot adni


2010. jún. 27. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Enyém lány, 18 hónapos ő is. Ha ilyenje van (hálisten nem sűrűn), akkor látványosan elkezdek valami érdekeset csinálni szép csendben :) Pld. ha az udvaron csinálja, akkor találok egy szép bogarat, letéredelek mellé, és beszélek hozzá... egy idő múlva "feladja", mert sokkal érdekesebb, amit én csinálok.


Ma pld. bent csinálta ezt, elővettem a varró készletet, és felvarrtam egy gombot a férjem egyik ingére... látnod kellett volna, csak lesett, néma álmélkodással :) (előtte nem látott ki a szemén a hisztitől).

2010. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó ötletnek tűnik:)))

Egyébként próbálom én a figyelmét ilyenkor terelni, pl. nézd mi van ott? Látod? Hallod?

Egy pillanatra figyel, majd folytatja a hisztit. Mintha átlátna rajtam.

2010. jún. 27. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
:) Ez az, ne add fel!!! Hosszabb legyen ez a "nézd, mi van ott lent".. ne csak mondd, (mert akkor tényleg átlátja, hogy semmi) ,hanem guggolj le, és mélyedj el a nagy semmiben erősen :))) Mondhatsz neki képzelt mesét is, hogy pld. ott bújt be egy tücsök a lyukba, ment a hangyákat megnézni.. .stb.. hogy én egész nap mennyi "baromságot" hordok össze a lányomnak, figyelemelterelés címszóval... :)))
2010. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha hisztizik ne lássa rajtad, hogy téged ez zavar, csinálj úgy mint akit egyáltalán nem érdekel, ha azt látja rajtad, hogy nem hat meg amit csinál nem fogja csinálni.
2010. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, nem rontottál el semmit , ha előtte tündér volt. :)

sima dackorszak. nálunk is ez van egy pár hete. visít mintha nyúznák. pl. ha nem sikerül valami elsőre. én mondtam neki, hogy ne vistíson, mert azzal nem ér el semmit, hanem szóljon, és segítek. egy pár nap alatt megtanbulta, hogy ilynekor azt kell kiabálni, hogy nyanya-anyaaaaaaaa :)

az sokkal kevésbé idegesítő.

ha vmit el kell venni tőle, akkor vagy kicseréljük valamire, vagy elmondom neki, hogy miért kell elvennem. persze ilyenkor is van hogy visít. de akkor meg mondom neki, hogy jó, tudom hogy haragszol, de ezért meg ezért kellett gy lennie. most majd mindjárt ez meg ez lesz (érdekes tevékenység említése), ált. ezzel le lehet szerelni vagy enyhíteni hiszti lefolyását. én fontosnak tartom, hogy ne hagyjam magára a hisztivel, mert nem tud egyedül lenyugodna, csak jobban behergeli magát, hanem kínálok alternatívát, amivel lenyughodhat, hisz meg kell tanulnia, ha dühös, hogyan kezelje az érzelmeit.

én az emelt hangot/kiabálást ritka alkalmakra tartogatom, pl: ha direkt húzza az időt, fülén ül, huszadszorra se hall meg vmit. na akkor azért igen. és az mindig hatásos. ha állandóan ordibálnék, nem érnék el semmit.

szóval arecept: türelem, türelem, még több türelem, megértés, szeretet, következetesség, megfelelő helyen és mértékben adagolt szigor.

jó nevelést! :)))))

2010. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat:)

Ma nevetve ébredt, egész nap nagyon édes, együttműködik, jókedvű, kacag mindenen. Remélem csak az időjárás-változások állnak a viselkedése hátterében főképp. Nagyon remélem, hogy sikerül higgatnak maradnom, mert a tegnap nagyon rossz volt.

Ma bocsánatot is kértem tőle és "megbeszéltük", hogy mindketten próbálunk változtatni a dolgokon.

Most altatom, de mostis kacagva énekel. Annyira ééééédes.

Mégegyszer köszönöm, hogy a bajban adtatok jótanácsokat.

2010. jún. 28. 13:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!