Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislánynak szemüveg,...

4 éves kislánynak szemüveg, Veszprémben, hogyan?

Figyelt kérdés

Szerintetek hova vigyem, hogyan fogják megvizsgálni? Magánrendelés is szóba jöhet, az mennyibe kerülhet? És lézeresen vizsgálják, vagy mutogatnia kell a "villák" ágait? Hogy megy ez manapság?

Nem lát távolra.

Mi is szemüvegesek vagyunk, pont ezért. Öröklődhet?

Van egy 2,5 éves húga és 9 hónapos öccse. Ökket is megnézessem? Náluk nem tapasztaltam ilyen problémát.


Plusz szegénykémnek befelé dől a bokája. Ezt ortopédián nézik meg?

Kell a gyerekorvostól ezekre a helyre beutaló?


kicsit sok a kérdés, bocsánat, köszi minden választ!!!


2010. jún. 26. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szemüvegesek vagytok,akkor tudjátok,hogy működik.Bemérik a szemét,majd nem betűket olvastatnak vele,mert olvasni még valószínűleg nem tud,hanem pl.állatfigurákat nézetnek vele.Vagyis lézer+gyakorlat(nem tudom máshogy megfogalmazni:)

Nem muszáj magán,semmivel se jobb,mint kórházban.

Hát öröklődés érdekes kérdés,nekem mindkét szülőm távollátó,én rövidlátó lettem:P

Ha a kicsik egyelőre nem mennek neki a szekrénynek,akkor nem feltétlenül kell,de ha megnyugtat,akkor vidd őket is.

A többiről nem nagyon tudok mit mondani,csini szemüveget kap valószínűleg a kis boszi :D

2010. jún. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a magánrendelés jobb. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. A "sima" rendelésen fele annyi dolgot mondtak el nekünk, mint maszekon és sokkal alaposabbak is voltak. Persze ez az orvostól is függ.

Egyébként sokan nem tudják, de minden gyereket meg kellene vizsgáltatni évente a szemészeten mert pl. a tompalátás 4-5 éves kor alatt még teljesen gyógyítható, de később már nem. Nekünk a szemészünk azt mondta, hogy az oviban a védőnő ezt pl. nem tudja kiszűrni. 9 hónapost még nem muszáj vizsgáltatni,de a 2 évest már lehet.

Ortopédiára nekünk kellett beutaló. Gyerekorvos megírja. Fiamnak szintén befelé dől a bokája. Gyógytornát írnak elő rá, amitől sokat javulhat a lába és ezenkívül lehet salus gyógycipőt hordani.

2010. júl. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a tompalátásnak nincsenek tünetei, ezért érdemes nézetni. Néha kancsalság az első tünet, de sok esetben semmi tünet nincsen.
2010. júl. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2010. júl. 2. 08:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!