Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemleragasztás+szemüveg?

Szemleragasztás+szemüveg?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hete szemüveges és mellé még ragasztani is kell a szemét(rövidlátó).Amikor ráakarom adni folyton kergetőzünk.A szemüveg nemis zavarná csak a tapasszal vannak gondok!Próbáltam játékosan de nemment,és most már ott tartunk hogy rákell szinte ülnöm hogy rátegyem és ez olyan szörnyű!Félek nehogy lelkileg sérüljön!Esetleg valami jó ötlet?Ha rajtavan akkor már nemveszi le.Ha járt így valaki a gyerekével meddig kellett ragasztani a szemét?A doktornő annyit mondott hogy lehet évekig kell ragasztani:(

22 hónapos a fiam.


2011. júl. 1. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém szintén. Mondjuk Ő 3 évesen kapott szemüveget, aztán utána neki is kellett ragasztani, húúú, már nem is tudom mióta. Van, hogy kell, aztán javul, megint kell, megint javul, ez így megy már egy jó ideje. (tényleg, már biztos több, mint 1 éve) Az elején hatalmas harcot vívtunk vele, mire hagyta, hogy leragasszuk a szemét. Mára, ha nem is megszokta, de beletörődött. Ha bal lábbal kel reggel, még mindig van sirdogálás, este 6-ig mindenképp fenn van a tapasz, mindig kérdezi, mennyi van még vissza? Na, és a vasárnap, az a szabadnap :) De hát ha egyszer kell? Múlt héten a játszótéren összetalálkozott egy szintén leragasztott szemű kisfiúval, egyből haverok lettek :)

Nálunk ami picit segített, az a mintás szemtapasz, vagy a csúnya barnára egy plussz, valami vicces kisebb matrica.

2011. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát nemcsodálkozok rajta hogy nehezen tűrik,nekem sem tetszene egész nap fél szemmel nézni!Mintás tapaszunk van de az is csak addig érdekli amíg nem a szemén van:(

Neki reggel úgy 8.30-tól 12-ig,és délután 3-tól kb 7-ig van rajta a tapasz.Remélem hogy hamar megszokja mert nagyon rossz nézni ahogy "szenved"!Szerintem őis jobban elfogadná ha látna olyan gyereket akinek szintén van tapasz!

Köszi a választ!

2011. júl. 1. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem gyerekkoromban tapasztani kellett volna a szemem, de anyukám, apukám engedett nekem. Sajnos. Őszintén szólva a mai napig haragszom rájuk, persze ezt nem mondom nekik. De sokszor sírok miatta a mai napig.

Itt vagyok 21 évesen, gyerekkoromban 2x műtöttek kancsalság miatt, aztán most télen megint. De még most sem tökéletes, és soha nem is lesz az. Ja, a ráadás pedig az, hogy az egyik szememmel szinte nem is látok, mivel tompalátóvá vált amiatt, hogy nem volt ragasztva az erősebb szemem és így nem tudott megtanulni látni a gyengébb. Ha valami érné a jobb szememet, gyakorlatilag megvakulnék. Kész rémálom volt a gyerekkorom, a kamaszkorom meg pláne, mindenki csúfolt, még a tanárok is beszóltak felelés közben, hogy a szemükbe nézzek már, ha hozzájuk beszélek. Ezt valahogy sok tanár! jó poénnak tartotta. Az osztály meg rendszerint jót nevetett. Én emg otthon órákig bőgtem. A mai napig gátlásos vagyok a sok beszólás miatt. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy nehogy engedj a kisfiadnak, mert sokkal nagyobb trauma érné a kisiskolás és kamaszkorában kapott beszólások miatt, mint a mostani tapasztás miatt.


A lényeg, hogy legyél vele türelmes. Ragaszd be a játékainak is a szemét. Lehet, hogy bele fog tartani pár napba, amíg megengedi, hogy az övét is letapaszd, de legyél nagyon türelmes, ennyi a lényeg. Ne legyél erőszakos, mert akkor nem fogja hagyni. Vidd a maciját, kapjon egy tapaszt. Aztán vidd a kisautóját, kapjon az is egyet. Aztán engedd, hogy ő is betapassza az egyik állatka szemét. Előbb-utóbb engedni fogja.

Ja, és a lényeg, hogy a doki,a kihez jártok, aranyos legyen. Mert most még lehet, hogy nem, de később felismeri az összefüggést a doktornéni és a tapasz között. Én egy boszorkányhoz jártam, így pláne nem engedtem. Ha egy aranyos dokihoz jártunk volna, mindjárt másképp állok a tapaszhoz.

És ha a doki azt mondja, hogy egész nap rajta kell lenni, akkor ne vegyétek le neki napközben, mert mire végre megszokná, leveszitek, így kezdheti újból az egész megszokást.

Sok sikert és kitartást! :)

És ne engedj neki, mert ha most engedsz, később tényleg sokkal rosszabb lesz neki!

2011. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg még felkelés előtt próbáld meg rátenni. De ne ülj rá, mert ez a legrosszabb, amit tehetsz.
2011. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi így csináltuk, ez nem volt olyan rossz neki: kivágtam dekorgumiból egy darabot, az egyik oldalán vágtam egy lukat, és úgy ráhúzom a szemüveg szárára, így nem kell ragasztani, és nem is olyan rideg, drasztikus a dolog. Mindenféle színű dekorgumiból csináltam, így ő választja ki, hogy aznap milyen színű legyen. :) És ilyenkor azt mondom, hogy kalózosat, indiánosat játszunk.

(nem tudom mennyire érthető, ha bonyolult, kérdezz nyugodtan. :)).

2011. júl. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hűűű,az utolsót tényleg nemértem hogy mit húzok hová!A doktornénink szigorúan megmondta hogy a szemét ragasszam ne a szemüveget mert úgy nemfog használni mivel körbe attól kilát!

Sajnálom aki gátlásos lett ezmiatt!Persze nemhagyom magam,nagyon jó ötleteket adtál,köszönöm!Azért vesszük le délbe mert akkor ő még alszik és kb 14.30-körül kel.Rajtaakartam én hagyni hogy nekelljen bajlódni azzal ha felébred,de ha levesszük a szemüveget rögtön letépi,de szó szerint úgy hogy tiszta vörös a szeme körül:( Most már azért megvárja hogy én vegyem le de ha én nem akkor ő veszi le,így marad az hogy visszatesszük ha felkelt!

2011. júl. 2. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!