Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessrm meg vele,...

Hogyan értessrm meg vele, hogy "tilos", " nem szabad"?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon eszes, nagyon rafinált, életre való 2 éves ördög fiókám, aki lassan kikészít. Folyamatosan "rosszalkodik", egymás után csinálja a butaságokat(felmászik a polcra, kiöntő dolgokat, maxra kinyitja a csapot, WC pumpával hadonászik, WC-be nyúlkál... Stb.) Mindíg is ilyen volt... Előbb mászott fel a polc tetejére mint, hogy járni tudott volna. Nagyon okos kisfiú, de ugyanakkor igen rosszcsont is. Na most a fő problémám vele, hogy még nem találtam meg a módot amivel elrettenthetem bizonyos dolgoktól /szófogadó á tehetem. Már több alkalommal is volt, hogy ki szedte a vakdugót a konnektorból(ne kérdezd hogyan) és próbált ezt azt bele dugni(amíg tusoltam) vagy volt, hogy magára zárta a fürdőszoba ajtaját.. Hiába mondom neki, hogy tilos, meg nem szabad, veszélyes, nem hát. Volt, hogy kezére csaptam... Aztán volt, hogy igencsak a kezére csaptam, hogy fájjon is de nem habzott ez sem.. Hiába magyarázó neki szerettel is... Újra meg újra megpróbálja! Nagyon félek, hogy egyszer nem veszem észre időben... 3 gyermekem van, a legkisebb 5 hós.. A nagynál elég volt 2szer rácsapni a kezére és el ágyat ázni, hogy veszélyes és azóta is tudja, h2nem szabad... De a középső... Mintha direkt csinálná... Ez csak 1 eset amit kiragadok. Folyamatosan, szinte egymás után csinál valami marhaságot. Pl ma este(csak 1 óra alatt) kezdte a konnektorral.Aztán amíg a vacsit gyártotta csobogásra lettem figyelmes. Kinyitotta a csapot a fürdőben. Alá dugva egy törcsit amiből a vizet masszívan locsolta magára és mindenhova... Az egész fürdő úszott.. Aztán mire feltakarítottam kilocsolta a vizet az innivalós flakonjából az ágyra.. Aztán cirkusz a bátyóval egy kisautóért. Meggyőztem a nagyot, hogy adja oda kicsit. Amikor vissza akarta kérni, nem akarta oda adni, elszaladt(nagy utána) végül inkább bedobta az ágy mögé nehogy bárki is kiszedje.. Szóval nagyon nehéz vele! Még sorolhatnám a példákat.. Imádom őt de kikészít. Sokszor vicceltünk avval, hogy már most gyűlythetjük az óvadékra valót, de nem szeretném ha erre bármikor is szüksége lenne... Van valakinek ötlete, tapasztalata? Semmi veszély érzete. Szinte semmi hatékony módszer amivel kordában tartható. Idegenek elótt visszahúzódó, aranyos, kedves, illemtudó kisfiú. Úgy félek, hogy valami baja lesz a bátorsága miatt.
2018. okt. 16. 21:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egy két évesről beszélünk... Oké, hogy ő a középső és van egy kistesója de egy két éves gyereket szerintem nem szabad felügyelet nélkül hagyni.
2018. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy mindig azt hallja,hogy nem szabad.már nincs súlya a dolognak.menjetek levegőre,mozgasd ki,tereld el a figyelmét,pakolj az alsó fiókokba neki való dolgokat,azt rendezgesse. amikor meg tényleg nem szabad-azt nagyon határozottan,erélyesen közöld.valószinűleg figyelemfelhivás is közrejátszik a dologban.,meg dackorszak,meg a nagy mozgásigény..és még sorolhatnám.kitartás,mejetek sokat a játszótérre mozogni
2018. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!