Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom nagyon csámpás....

2 éves lányom nagyon csámpás. A háziorvosunk a siesta cipőt javasolta, de abban is nagyon befelé lép és pipiskedve megy. Van valaki hasonló "cipőben"?

Figyelt kérdés
Volt sok siestája, de nemrég váltottam az elefantenre. Amikor pici volt, akkor meg puhatalpú cipőcskéje volt. Elrontottam valahol, vagy ez hajlam kérdése?
2010. jún. 23. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mutatsd meg egy ortopédusnak. Az én lányomnak lúdtalpa van. Mindig drága betétes cipőt vettünk neki. Kb 10 éves korában egy ortopédus azt mondta, hogy fölösleges volt, mert nem fejlődtek ki a tartóizmok rendesen, mert tartotta a cipő. Szóval sose tudni,mikor teszel jót. Kérdezz meg egy hozzáértő dokit!!
2010. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább az ortopédiára vinném , mégis csak az a szakorvos,nem a gyerekorvos .
2010. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

aaz én lányom 26 hónapos.

Ugyanilyen okból voltunk 1 hónapja az ortopádián. Azt mondták, hogy ez általában genetikai (a sogornőm jár így :-( )

Írtak fel nekünk talpbetétet a cipőibe (600 Ft/pár), amit sima betét nélküli cipőbe kell tenni. így egy pár cipő kb. 2000 ftra jön ki :-D, olcsóbb mint amibe eddig járt (syesta).

Nem tudom, hogy fog e használni, mert egy év múlva kell visszavinni kontrollra, addig is lábtornáztatni kell.

A lábtornáról pontos leírást a [link] -on találsz.

2010. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp ortopédia! Kérj a házidokidtól beutalót és a kerületi gyermekszakrendelőben időpontot.


Én egyébként Dr Lengyel Zsuzsát ajánlom, ő a legjobb gyerekortopéd orvos:


[link]

2010. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is elvittem a 2 éves fiamat magán ortopédiára,mert befelé dől a lábfeje!

Nekem azt mondta hogy 2,5 éves korig nem adható talpbetét, akkor majd vigyem vissza.

De az előttem írónak meg adtak a 2 évesének. Nem értem...

Azt is mondta hogy ezek a mai flancos márkák, Siesta, Elefanten, Supi...nem érnek semmit, ha gáz van, akkor személyre szabott talpbetét kell.

Addig meg olyan szandi,ami tartja a bokát.

2010. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy tipp (ugyan még nem próbáltuk), a háziorvosunk javasolta: otthon adjuk rá fordítva a szandált (balt a jobb, jobbot a bal lábra). És nem tesz jót, ha sokat van mezítláb.
2010. jún. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak épp a mezítlábas járást javasolták....
2010. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!